A checkra1n jailbreakkel jelenleg kikerülhető az Aktiválási zár, és ez egyelőre nem is előzhető meg

az a baj amúgy, hogy az egyetlen készülék, amivel tesztelni tudom, az egy olyan iPhone SE, ami random újraindulgat, minden más készülékem újabb, mint amit támogat a checkra1n jelenleg. :smiley: ez meg jelentősen megnehezíti a dolgot, mert újraindulva ugye be sem tölt a jailbreak, tehát ismét le kell futtatni rajta a checkra1n-t, aztán még ha ez meg is van, akkor ettől függetlenül ugyanúgy bármikor újraindul.

2 kedvelés

@Vikitorony @Burgatshow na közben többször is megpróbáltam, hogy lemásoljak a DCIM alól egy képet a jelkóddal védett készülékről, de permission denied a hibaüzenet, tehát bár látom, hogy mi van az adott mappában akár egy ls paranccsal, akár mondjuk Forklifttel tcprelay-en át SSH-zva, magát az adott képet lementeni nem tudom.

ezzel szemben amikor kikapcsoltam a jelkódot, azonnal le tudtam másolni ugyanazt a fájlt, amit jelkód esetén nem.

hozzáteszem azt is, hogy direkt nem nyomtam rá arra, hogy megbízhatónak jelöljem a számítógépet, az SSH-kapcsolat pedig kizárólag a jailbreak futása miatt lehetséges, amikor a készülék újraindul, és jailbreak nélkül tölt be, akkor az SSH-kapcsolat sem működik (ssh_exchange_identification: read: Connection reset by peer).

2 kedvelés

Szóval a konklúzió az, hogy ha van jelkód, akkor védve vagy jailbreak ide vagy oda.

Valahol azért ezt reméltem.

Köszi a mini tesztet.

1 kedvelés

Köszönet a tesztelésért! Isten ments, hogy lenyúlják/elhagyjam a telefont, de így azért nyugodtabb vagyok.

1 kedvelés