Általánosságban az okos otthonról - avagy hogyan tedd okosabbá a lakásodat?

Hue-nak van elem mentes kapcsolója is. :wink:

Igen a Tap az adja… meg az ára is :sweat_smile:
Én mint ilyen átlag paraszt nem is igazán értem, hogy áram nélkül hogy működhet bármi, de ha megy hát megy :man_shrugging:

1 kedvelés

Igen Czo, valószínű ez lesz a probléma… pedig a Tradifr termékcsalád önmagában home kit kompatibilis (de úgy látszik csak saját bridge-el)
Jó, ez inkább csak egy próba volt, hogy esetleg ebbe a rendszerbe be tudok-e illeszteni “olcsóbb” égőket vagy sem… szeretek mókolgatni :sweat_smile: csak úgy tapasztalatszerzés miatt.
De azt hiszem egyszerűbb lesz a hue mellett letenni a voksom… azt becsavarom azt megy :sweat_smile:

:smiley: :smiley: amúgy sokszor egyszerűbb az embernek az, ami már megy, de a HomeBridge-t én is ajánlom. Szeretnék róla egy cikket majd itt a Szifon-on.

Nem rossz a HomeBridge, de véleményem szerint nem is az igazi, ha az ember sok eszközzel vagy komolyabb pluginekkel szeretné használni (kb 1 év tapasztalat alapján). Én ezért tértem át anno a Home Assistant-ra. Ott komplex automatizációkat is meg lehet valósítani, amit a HomeBridge-el vagy az Apple Home-mal nem és atomstabil.
Viszont ha már HomeBridge, ami ettől még persze a maga módján szuper, akkor jó szívvel tudom ajánlani egy egyszerűsített formáját, a Hoobs-t. Ha van már Pi-d, akkor csak letöltöd az ingyenes képfájlt és rámásolod az SD kártyára. Nem kell érteni sem a Linuxhoz, sem terminál parancsokhoz, jóformán semmihez. Ez egy kifejezetten a HomeBridge-hez konfigolt Linux disztribúció, amit hálózaton elérhető GUI felülettel láttak el. Nagyon könnyű rajta a HomeBridge-et konfigolni és plugineket letölteni, jóformán az eszköz saját konfigját leszámítva csak kattintgatni kell. Ha akarod támogathatod és kipostázzák neked az egész pakkot, de ha nem, akkor is ingyen letöltheted a képfájlt.

Örülök, hogy működik és sikerült.

A Tap “majdnem” 3 DIM switch-et tud helyettesíteni. így már nem is olyan vészes az ára.

1 kedvelés

Erről a projektről hallottál már?
https://www.connectedhomeip.com/

Igen, sztem 5 év :smiley:

Most lettem kész a Homebridge cikkel, raspberry pi-re tehető SD kártya img készítéssel. Lesz sztem holnap ebből cikk, vagy holnap után. Minden HomeKit-essé tehető vele.

Szuper, kiváncsi vagyok rá.