Az Apple Pay már Simple kártyával is használható

Fura. Az Apple Pay esetében maga az újlenyomat vagy az arcfelismerés felel meg a PIN kódnak. Tehát 5 eFt felett sem kér elvileg PIN kódot. (Tőlem még soha, bár nem Simples kártyát használok)

Ja fura volt. Írtam már supportnak, kiváncsi vagyok mit válaszoltak :slight_smile:

1 kedvelés

Néhány esetben például postán kérni fog pin kódot. Ez terminál függő is lehet. Viszont fogalmam sincs hol lehet a Simple pin kód.

Az új szabályozással kapcsolatban olvastam normál kártya esetén érintéses fizetés esetén olyat, hogy még 5 ezer alatt is kérhetnek PIN kódot minden 5-ik vagy 150 EUR szumma PIN kód nélküli után.

De ez még nem érvényes és nem Apple Pay

Ha valakit mélyebben is érdekel az új szabályozás alap logikája:

Elsősorban az internetes fizetések esetén

Én ma fizettem vele 6500 forintot és nem kért pin kodot a simple kártya. Mondjuk nem is tudtam volna mi a kód…

A Simple ügyfélszolgálat hivatalos válasza:

Tisztelt Felhasználónk!

Sajnáljuk, hogy kellemetlen tapasztalatot szerzett az alkalmazás használata során.

Tájékoztatjuk, hogy a telefonos azonosítás miatt 5000 Ft felett az új terminálok már nem kérnek PIN-kódot, de régebbi termináloknál előfordulhat, hogy a terminálon is meg kell adnia a fizikai kártya PIN-kódját.

A Simple kártyának nincs PIN kódja, így ilyenkor nem használható fizetéshez.

Megértését és együttműködését köszönjük!

Hopsz.
Mi az, hogy új illetve régebbi terminálok?
Szerintetek ez a PIN kód kérés a “régi” termináloknál akár fennállhat a normál OTP (Erste, Gránit) kártya esetén is?

Igen, csak azoknak van PIN kódja.
A régi valószínűleg azt jelenti, hogy nem frissítettek rajta sw-t.

Egy taxiban akartam fizetni, és tényleg elég őskövület volt a terminál. Akár elment volna egy steampunk kelléknek is :joy:

Ma estig nem hittem volna, hogy én is kerülhetek egy ilyen középkori helyzetbe, hogy újra PIN kódot kell pötyögjek a kártyaelfogadón.
De ma sajnos megtörtént:

Egy újszerű POS terminálon
Egy Postán
Egy normál OTP-s ApplePay-es telefonos fizetésnél

PIN kódot kért
Sőt aláírást is

Mindezt három csekk összesen kb. 27 eFt befizetésénél.
Mondtam a Hölgynek, hogy ha ez így marad keresni fogok olyan fizetési megoldást ami kihagyja a Postát. Ő azt mondta, hogy ez főként külföldi kártyával való fizetésnél szokott előfordulni.

Más is tapasztalt ilyet a Postán?
Vagy máshol?

amióta Apple Pay-jel fizetek, soha nem kért PIN-kódot (amit nem is kérhet, hiszen az azonosítás a Face ID, Touch ID vagy jelkód segítségével történik még a fizetés előtt), pláne nem kért aláírást. jelezd a bankod felé.

PIN-t nekem is random módon kér az OTP-s kártyával, összegtől függetlenül, mert volt hogy 30e fölötti vásárlásnál sem és volt hogy 10e alatt meg igen.

Így akarja jelezni a posta, hogy fizesd online a csekkjeidet, kevesebb a gondjuk :smiley:

Többször volt már szó róla, hogy a postán a terminálok úgy vannak beállítva, hogy kérjék a pin kódot.

Nem gondolom, hogy az Apple ezt a felhasználói élményt célozta volna meg :slight_smile:
Jelezni fogom a bank felé.
Egyébként OTP-s kártyád van az Apple Pay mögött?

Ha ez általános abban az értelmében, hogy nem kötődik helyhez, összeghez, olvasó típushoz, akkor innentől kb. elveszti azt amiért áttértem rá…

Megértettem a célzásukat :hugs:

En evek ota hasznalok Apple Payt (Monzo es HSBC kartyaval, OTP-vel eddig osszesen ketto tranzakciom volt, igaz nekem csak a hitelkartyam MC), soha sem volt meg szuksegem sem PIN kodra sem alairasra (KP mentes eletet elek 2 eve mar itthon, kulfoldre sem viszek 5-10 ezer forintnal tobb helyi valutat). Fizettem mar vele autoberlest, tobb heti szallodai szobat, notebookot, mobiltelefont.

Köszi az infót, de nem találkoztam eddig vele vagy elkerülte a figyelmemet.