Egy hónapja az AirPods Pro-val – véleményünk

Nekem volt AirPods Pro-m kb egy hétig. Nagyon kényelmetlen volt egyrészt az ovális és amúgy rövid gumiharangja miatt, másrészt meg azért mert túl nagy részét akarták a fülbe tuszkolni (amúgy a sima AirPods-okkal nem volt bajom). Így elkezdtem nézni a konkurenciát.
Jelenleg egy Sony WF1000XM3-at használok. Nagyságrendekkel jobban szól, mint az AirPods Pro, ami kb ugyanaz hangzásban mint a sima AirPods csak rádobták a zajszűrést. Ami amúgy a füles kialakítása miatt túl sokat dolgozik, amiatt van egy jókora alapzaja a fülesnek (ami nincs pl a Sony-nál). Szóval nekem hatalmas csalódás volt. A Sony azzal együtt is sokkal jobban megéri (20-25 ezerrel olcsóbb), hogy az ökoszisztémába nem illeszkedik úgy. Hátha egyszer az Apple is tud majd normális minőséget produkáló (nem audiofil, hanem Spotify-Apple Music minőségét hozni tudó) hangkeltő eszközöket gyártani (a HomePod-on kívül is).

Egyéni preferencia…nekem meg a sima Airpods és úgy általában az összes olyan kialakítású füles nem jön be.Nekem ez a Sony túl nagynak tűnik és lehet jobban szól, de ezzel annyira elégedett vagyok, hogy rohadtul nem érdekel :point_up::joy:.
Amúgy szeretek a Sony-t is…kinek ez kinek az jön be​:man_shrugging:t2::v:
Amúgy nekem tömít rendesen, lehet a füled formája nem kompatibilis :grinning:

Szerintem hülyeség egy fülest (Airpods) és egy fejhallgatót (Sony wh-1000xm3) összehasonlítani. Itt valószínűleg a szintén truly wireless Sony wf-1000xm3-ra gondoltak, ami valójában az Airpods vetélytársa. Nagyjából az alábbiakkal kell számolnia annak, aki ebben vagy az Airpods2-ben gondolkodik

Pros (Airpods-hoz képest)

  • Hangzás
  • Akkumulátor idő
  • Komfort (több gumiharang kapható hozzá, így szinte kizárt, hogy valaki ne találjon számára megfelelőt).
  • Vételár (Edigital-ban 80-ért megkaphatod)

Cons

  • Nincs vezetéknélküli töltés
  • Jóval robosztusabb tartó/töltő doboz (nadrágzsebből eléggé kiáll :slight_smile:
  • Gyengébb headset funkció

Sziasztok,

Látom többen azt írtátok, hogy nem sok, - vagy nincs különbség a “sima” Airpods és a Pro között…
Ezt nem is értem, mert szerintem összehasonlíthatatlan a kettő.

A Pro sokkalta dinamikusabb és jóval jobban figyel a zenére.
Alacsony hangerőn is lelket simogató a sima Aipods-hoz viszonyítva.

Lehet amennyi fül annyi tapasztalat?!:tipping_hand_man:t2: