Elérhető az első iOS 14.5, iPadOS 14.5, watchOS 7.4, tvOS 14.5 és macOS Big Sur 11.3 béta

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2021/02/01/elerheto-az-elso-ios-14-5-ipados-14-5-watchos-7-4-tvos-14-5-es-macos-big-sur-11-3-beta/

Az Apple február elsején elérhetővé tette az iOS 14.5, az iPadOS 14.5, a watchOS 7.4, a tvOS 14.5, majd egy nappal később a macOS Big Sur 11.3 első fejlesztői bétáját. Az újdonságokkal vagy folyamatosan frissítjük ezt az írásunkat, vagy pedig új cikket teszünk közzé, amint napfény derül rájuk. A béták mellett pedig a macOS Big Sur esetén hivatalosan megjelent a 11.2-es frissítés is.

Aki felrakta, nézze meg legyenszíves a Vodafone carrier bundle számát. Köszi.

Eddig az alábbi újdonságokra derült fény:

  • A Face ID maszk viselése esetén már képes a csuklónkon viselt, feloldott Apple Watch-ot használni az iPhone zárolásának automatikus feloldásához.
  • Xbox Series S/X és PlayStation 5 kontrollerek támogatása.
  • Fitness+ tartalmak streamelése AirPlay 2-kompatibilis eszközökre.
  • Az App Tracking Transparency teljes mértékű támogatása.
  • 5G támogatás dual SIM használata esetén.
  • Fektetett módban, Smart Keyboardot vagy Magic Keyboardot csatlakoztatva az iPad bekapcsolása közben az Apple logó is fektetett módba fordul.
  • Elérhető az emoji kereső a billentyűzeten az iPad esetén is.
1 kedvelés

Szuper! A Face ID-ra kiváncsi leszek, nagyon hasznos ha így működne.

Kéri az óra frissítését is, ergo aki azon nem beta-zik várnia kell

Köszi az infót

Megjelent a Bigsar 11.2. Remélem a save/open bugot javították!!!

igen, ezt a cikk második bekezdése is írja, hogy megjelent. de milyen save/open bugra gondolsz?

Amikor elmentenék valamit akkor a kinyilt ablak méretét hiába változtatom meg nem marad úgy.
Visszaáll kicsi méretre. Erről itt írnak és nálam is ez a hiba: open/save

JAJ ez engem is idegesített :smiley: végre.

Nem tudom mennyire speciális probléma, de az M1-es gépek nem kezelik a külső icc színprofilokat. Magyarán ha bekalibráltatsz egy monitort, annak profilját nem tudod használni, csak akkor ha M1-es gépen végezték a kalibrálást. Inteles gépek alatt tökéletesen működik. Gondolom ezt nem javították.

Hát ezt azért megcsinálhatta volna jobban is az apple, mert hogy a maszkos azonosításnál órával, tök mindegy ki van előtte csak a maszk a lényeg és felold, eléggé primitív megoldása a problémának sztem. Igaz a legegyszerűbb. és legkevesebb melót igénylő. Ha már csinálták, olyan nehéz lett volna a arcot felülről lefelé elkezdve hasonlítani és amikor a maszkhoz ér akkor összeveti a látható részt a tárolttal, majd ha az legalább egyezik engedni a feloldást? Most a párom aki nincsen felvéve alternatívnak, szemüveges is, maszkban simán feloldja ha ott vagyok a közelben és látja az órámat a teló Bt-on, igaz ha az órán rányomok a lezárásra akkor onnantól csak a kóddal lehet oldani, de az órán ez a lehetőség is csak kb 2 mp-ig él utána eltűnik, ami elég gyors és nem láttam erre állítási lehetőséget.
Ergo megint csináltak valamit gyorsan és átgondolatlanul szvsz.

az órás feloldás a Mac-ek esetén már évek óta így működik. ott nem gond, de most az iPhone esetén igen? ne már. :slight_smile:

2 kedvelés

11.2-n kijavították a save/open bug-ot erre itt a másik. Photoshopban nem lehet rámenteni a megnyitott fájlra csak ha előtte törlöd. Király :frowning:

Bigsur 11.2ből még az utolsó bétát sem tudtam telepiteni, nem hogy a véglegest… Baromi idegesítő.

Valamiért a beágyazott kép nem jelenik meg mindig…
Valakinek valami tippje?

Nekem simán / elsőre felment a 11.2.

én kb mindegyik frissítésnél szivok ezzel a problémával… hosszú napokon keresztül probálkozom (amikor elkattan nálam valami akkor akkor akár 1-1 órán keresztül is…

ez mondjuk simán lehet Photoshop-hiba, bár én a legfrissebb verziót használva ebbe nem futottam bele a 11.2 esetén.

Nekem is a legújabb photoshopom van (legális) és 11.2.
Megnyitok egy psd-t. Módosítok rajta valamit és rámentek. Vagyis csak emntenék mert ez a hibaüzenet: Képernyőfotó 2021-02-02 - 13.56.46

Neked nincs ilyen hiba? Eddig nekem nem volt.

1 kedvelés

Na, újratelepítettem a PS-t és így már jó. Jájj, nagyon megijesztett :smiley:
Köszi!

1 kedvelés