Elérhető az első iOS 14.5, iPadOS 14.5, watchOS 7.4, tvOS 14.5 és macOS Big Sur 11.3 béta

A Mac az F-ID -s? Na meg azt nem használok, kisebb az esélye hogy olyan akarja feloldani akinek nem kellene, stb. Én csak leírtam hogy szerintem ezt nem kellett volna ennyire leegyszerűsíteniük mert elveszett a biztonság azzal, hogy bárki maszkban feloldja ha a közelében vagyok és pl nem veszem észre az óra jelzését, mert éppen mást csinálok.

sehol nem írtam azt, hogy a Mac Face ID-s lenne, hiszen nem az. az Apple Watch segítségével történő feloldásról írtam, ami meg 2016 óta elérhető.

Na én meg pont a F-ID -ra írtam, hogy azt lehetne okosabban is használni ebben az esetben a részarcra, mert nem hiszem hogy nem tudná ha akarják, csak nem akarják és élne a biztonság, igaz több meló lett volna megcsinálni.

de ez nem így működik… szerinted nem gondolt pont erre az Apple?

Gondolom, ha csak az arc “felet” venned figyelembe, akkor maris eldobtad, az authentikaciora szoba joheto biztonsag “felet”.

Hát mivel magyarázod azt, hogy simán a párom feloldotta maszkban és szemüveges is . Így bárki feloldhatja ennyi erővel, jó persze nem fér hozzá mindenhez, de elég sok olyanhoz férhet amihez nem kellene az akárki. Persze nem a párom miatt gond, mert ő tudja a kódot, hanem akárki miatt.
Czo!
Pont erre írtam hogy addig azonosít majd ha ott van watch-om old, ha a kettőből valamelyik nem ok akkor meg nem. Nem hiszem hogy ezt nem lehet simán megcsinálni hiszen tárolja az arcomat valahol odabent, amennyiben maszkolok akkor látja maszk feletti részt, persze az nem sok de talán szűkítené az esélyeseket ha amit lát azt összevetné a tárolttal, majd megnézné van-e órám a közelben és ha igen old, ha nem akkor meg ugye nem. Csak ennyire mertem gondolni mikor olvastam, mit tud. Erre kaptam amit odadobtak. Kicsi munka kicsi biztonság.

Azert, iszonytatosan kozel kell lenned az oraval a telefonhoz, hogy ez mukodjon, ugyhogy szerintem ez nem problema. En nem tudtam meg ugy kiprobalni, hogy olyan ember nezzen bele maszkban, aki nincs benne a telefonban.

Sajnos az a szitu, hogy a párom meg én kb 2m-re voltunk egymástól és oldott. Annyira hasonlítunk egymásra mint férfi és nő, a szemüvegről nem is beszélve :crazy_face: szóval ezzel az erővel kb bárki maszkban oldhatja.
Ez így nekem kb samsung filing

ez egy BÉTA. jelezd ezt a biztonsági aggályt az Apple felé a Feedback appon keresztül.

Ezt nem kötelező bekapcsolni. Tehát nincs samsung filing, továbbra se nyitja ha maszkba vagy kivéve, ha neked ez oké.

Ezt mind tudom, de azon sem volt kötelező bekapcsolni a 2D “F-ID”-t mivel megbízhatatlan volt csak belerakték mert hogy az X-ben az Apple is, bár az X-ben jó volt legalább :crazy_face:
Azért írtam filinget mert az Apple is belerakta ezt és kicsit elkapkodta szerintem így és ez nem rájuk vall biztonság terén. Érted már a háborgásom okát?

Nekem nyitja maszkban ahogy írtam. És külön nem tanítottam rá. De senki másnál nem oldja fel csak nálam! Tökéletesen működik!

1 kedvelés

Az orrod hegye kint van vagy nincsen?

Azért újra ne próbáld meg megtanítani :smiley:

de ez még mindig egy béta. nem kapkodtak el semmit, épp tesztelik. épp ezért kell jelezni feléjük minden aggályt. egyedül az a célravezető ilyen esetben. vegyél fel róla hibajegyet, ahogy kell.

Nekem is ugyanez, nem is állítok rajta semmit mert most működik tökéletesen :smiley:

Jó de én türelmetlen vagyok nem fejlesztő csak használom a beta-kat évek óta.

teljesen mindegy, jelezd feléjük az aggályokat az ismert módon, ha azt szeretnéd, hogy javítva legyenek. másképp nem fog történni semmi.

Jó !
Remélem megértik a google fordítóval kreált szöveget is, ami hát kicsit necces ahogy tapasztaltam.

a béta használatával magadra nézve kötelezőnek fogadtad el, hogy jelented is a hibákat. ez világosan le van írva abban a megállapodásban, amit általában olvasás nélkül elfogad szinte mindenki, mert a telepítésnek a feltétele. ha nem tudod, vagy nem akarod jelenteni a hibákat, akkor leginkább ne használj bétát, ha pedig használsz, akkor cserébe az a minimum szerintem, hogy a tapasztalt hibákkal addig cseszteti őket az ember, ameddig ki nem javítják, hogy a hivatalos verzióba ne kerülhessenek bele.