Elfelejti a megnyitott lapokat a Safari

A piros fomb, azt csinalja amit mindenhol mashol :smiley: bezarja az osszes tabot es vegul az ablakot is :smiley: ha nem ezt csinalna, az hibas mukodes lenne. :smiley:

1 kedvelés

Dehogy hibás működés! Az OPERA megkérdezi mit tegyen vele! Bezárja a lapokat vagy ne. De ezt már leírtam.

Kipróbáltam, nem nyitja meg újra a bezárt lapokat.
De ez milyen hülyeség már. A safari dönti el helyettem mit akarok bezárni és egy egy menüből kell
újra megnyitni. Baromság.

nem tudom, mit csinálsz, mert nekem visszanyit mindent ilyenkor. illetve ahogy írtam, ha elhúzod balra kis méretre az adott lapokat, azokat be sem zárja. a Safari nem helyetted dönti el, mit akarsz bezárni, a bezárással te zársz be mindent. a többi böngésző esetén az egy plusz opció, hogy amikor újból elindítod, automatikusan visszanyit mindent.

1 kedvelés

Esetleg ezt próbáld meg. :slight_smile:

Köszönöm srácok! :slight_smile:

Úgy látszik szegény @expa is áldozatul esett a macOS ablakkezelő logikájának. :slight_smile:

Ha a piros x-szel zárod be az “ablakot” akkor valójában nem a programot zárod be, hanem az adott program (jelenesetben Safari) aktuális példányát (ablakát), így valóban az a helyes működés amit @Czo írt, teljesen jól működik. Ilyenkor továbbra is láthatod a kis pöttyöt a Dock-on a program ikonja alatt.

Ha magát a programot zárod be a a ⌘+Q vagy a Safari - Quit Safari menüponttal, akkor akárhány Safari ablakod fut, mindet bezárja. Viszont ebben az esetben ha legközelebb újra nyitod a Safari-t, az összes korábbi tabod és/vagy ablakod ott lesz, nem csak amit kitűztél. :slight_smile:

1 kedvelés

macOS ablakkezelő logikája nem vonatkozik az OPERA-ra? Mert ott sosem záródnak be a nyitva hagyott lapok csak ha én úgy akarom. Messzi messze jobb az OPERA csak az emberek nem használják. Ez az ő gondjuk :smiley:

Direkt felraktam az Operát, és pontosan ugyanúgy működik mint a Safari. Ha az adott ablakot bezárom az általad leírt módon (piros X), akkor az újranyitáskor semelyik tab nem jelenik meg, amely korábban nyitva volt. Az Opera beállításai (ahogy a Safari-é is) úgy szólnak, hogy folytassa a korábbi munkamenetet.

Ha úgy zárom be, ahogy én írtam, hogy Opera - Quit Opera / ⌘+Q, majd újranyitom, akkor pontosan onnan folytatja, ahonnan a Safari is a saját esetében.

Itt most vagy félrebeszélés történik, vagy valami globálisan tök más nálad.

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy nettó rendszer standard kihágás, hogy a ⌘+Q-t nyomva kell tartani a kilépéshez. Anno ezt a hülyeséget a Chrome hozta be, tisztán rendszeridegen.

Lásd videó:

Az opera legalább megkérdezi ezt a piros gomb megnyomásakor:
Képernyőfotó 2022-02-19 - 14.36.46

Persze ez megszokás kérdése is.

Oké, tehát félrebeszélés volt az egész, mert te végig ezek szerint arról beszéltél, hogy az Opera megkérdezi a Safari meg nem. De attól még az Opera sem nyitja vissza a tabokat (ahogy a téma címe sejteti), ha a piros x-eled az ablakot.

Szerintem probléma megoldva.

1 kedvelés

a téma címét én írtam, mert én húztam át ebbe az új témába az AdGuard alatti offokat, de átírtam arra, amit ő írt, tehát hogy “elfelejti a kinyitott lapokat”.

1 kedvelés

Szerinted. OPERA továbbra sem zárja be a lapokat a piros gombbal mert megkérdezni, hogy mit csináljon. Tehát ha véletlenül félrenyomsz akkor sincs gond ellenben a safarival.

  • 28 dolog van amit safari nem tud. De ez van.

így tudod ezeket a hiányosságokat jelezni az Apple felé, hogy orvosolhassák:

Nem érted. Nem baj, együtt tudok vele élni. A lényeg, hogy te egy visszakérdezést hiányolsz, amit a Safari valóban nem kérdez meg, minden másban tökéletesen úgy működik mint a Safari (megnyitja a tabokat ha bezárod az alkalmazást, és nem nyitja vissza azokat ha ki piros ikszezed - teljesen normálisan).

Elengedtem. Ha ennek a megértése nem megy arról nem én tehetek.

Használj Opera-t, ahogy eddig is. Csak valótlant állítasz.

U.i.: mondhatod egy autóra, hogy szar mert nem fűthető a kormány, márpedig neked arra szükséged van, míg a másik autóban erre nincs lehetőség. De azt nem, hogy nem visz el A-ból B-be mert nincs kormányfűtés, holott mindkettő képes elvinni.

1 kedvelés

Kizarolag megszokas kerdese az egesz, valoban a Safari nem kerdez ra. Pl Chrome sem kerdez ra, de csak hosszan tartott ⌘ + Q zarja be. A Safari csak bezarja az ablakot es a lapokat, magabol a programbol nem lep ki. Ha ⌘ + Q gombbal bezarod akkor kilep es kovetkezo inditaskor szepen ujranyitja a lapokat is.

A piros gomb nem a kilepes hanem csak a bezaras. Mint altalaban az alkalmazasokban megszokott. Nem a windowst kell keresni, ez MacOS. Mas.

TESSÉK, megoldottam, pirosra kattintva a Safari kilép, ahogy a jó öreg windowson :smiley:
Ha csak ennyi kell a boldogsághoz, erre IS van megoldás, elvett az életemből a kitalálása kb. 2 percet, túlzás nélkül.

Ha valaki akarja, még kérdezőt is csinálok hozzá, hogy kérdezzen rá, mint az Operában.

Csináljak? :smiley:

3 posts were split to a new topic: Létezik valahogy olyan lapkezelés a Safariban, mint az Operában?