iOS 11.4: gyorsabban merül a készülék

Az iOS 11.4-gyel néhány felhasználónak gyorsabban merült a készüléke, ezt a Szifon.com-on is megerősítette pár olvasónk:

Valami eszi az akksit ezzel a frissítéssel, készenléti állapot kb -20% reggelre.

Az iPhone 6s mindig hamar lemerül tőle😕 8 Plusz hibátlan.
Jó lenne valami megoldás.

A hiba nem egyértelmű, viszont egy olvasónk azt javasolta, hogy nézzük meg az otthoni Wi-Fi beállításokat:

2,4 es 5 GHz maradt viszont kivettem a 80 MHz, megoldódni tűnik a probléma…Not all client devices support 40 MHz channels, so don’t enable 40 MHz-only mode. Devices that support only 20 MHz channels cant connect to a Wi-Fi router in 40 MHz-only mode. Similarly, don’t enable 80 MHz-only mode, or only clients capable of 802.11ac will be able to connect. Routers that don’t support 40 MHz or 80 MHz channels do support 20 MHz channels….

A legtöbb router jelenleg 20/40 MHz-en működik, tehát viszonylag kevés embert érint, de akiket meg igen ez egy megoldás lehet.

Az otthoni Ubiquiti AP-m az 5G-t 80MHz-es csatornán szórja és én nem vettem észre. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet ez 8is) az oka, csak lehet, hogy bizonyos gyártói kompatibilitási probléma.

Az otthoni bázis:

  • iPhone X, 6+ és 7+
  • iPad Pro 9,7
  • iPad Mini 2

image