Kezünkben a HomePod mini – teszt és vélemény

Akkor megegyezik a véleményünk :smile:

1 kedvelés

Köszi a véleményt és az iránymutatást. Azt még nem tudom, hogy hallgatni is fogok-e rád :sunglasses:

• Ha igen, akkor a TV mellé ez engem a Sonos irányába vinne (mai állapot szerint), de fázok az Amazon Alexa vagy a Google Assistant adatvédelmi dolgaitól. A szobákba pedig apránként a HomePod minik jönnének.

• Ha nem, akkor jön a TV-hez a 2 HomePod és a szobákba majd a minik és a reménykedés, hogy az Apple egy mesterterv keretében kiad majd egy szoftver frissítést és a minik is felhasználhatók lesznek a 2 nagy mellé egy valósabb dolby atmos rendszerként működhessenek és esetleg kiad egy mélynyomót is. (mondjuk ekkor még mindig nem fogom tudni csatlakoztatni hozzá a Playstation és a többit)

Két dolog érdekelne:

• Van valakinek tapasztalata a sonos új dolgaival (arc+…) kapcsolatban?
  • @SzifonAdmin, @83miki83 Ha kipróbálnátok a 2 hompodot dolby atmos verzióban megváltozna-e az eddigi véleméményetek? (@SzifonAdmin szerintem a cikk előtt kéne ezt kipróbálni :wink: )

Nekem két HomePod van itthon és egy Dolby Atmos házimozi, ezért tudom biztosra is mondani, hogy ég és föld a különbség. Sőt a házimozihoz is megvettem a két atmos hangfalat mert a két front hangszóróba van beépítve gyárilag és a mennyezetről sugározná vissza a hangot, de mint fentebb írtam ez azért nem úgy működik. Amúgy szépen szól a HomePod is, de nem egy házimozi szint.

2 kedvelés

gondolom a HomePod valami olyan trükkel csinálja a jó hangzást, mint anno a pseudo stereo és a pseudo qadro, fázistolásokkal. Persze hogy nem olyan mint amikor valóban van hangszóró adott helyen és nem csak fület csapják be, akiét sikerül.

Nekem sajnos nincs SONOS-om, DE tudok kérni majd tesztre, igaz sztem ebből maximum jövőre lenne értékelhető cikk. VISZONT én azzal egyetértek hogy a HomePod nagyon szép és nagyon jó meg tényleg Mozi élmény az Atmos vele, DE nem ezt venném mozi élménynek, hanem dedikált hangfalat, amit fizikailag odaraksz ahova kell.

1 kedvelés

Apple TV 4k-ra van hagyományos TV app. Telenor MYTV
Én Is azt használom

2 kedvelés

A kepen lathato Awen palcikas illatositonak mennyire erezheto, tartos az illata? Probalkoztam mar Ikeas palcikakkal illetve a Dm-bol is vettem mar, de nem igazan van semmi illatuk. Jo nyilvan ezek ilyen 1-2 ezer forintos illatok az Awen meg 9000Ft es gondolom az jobb. Tudnal segiteni? Koszi elore is! :slight_smile:

1 kedvelés

Köszi, ez különösen értékes visszajelzés a számomra. (Gondolom a HomePod-ot dolby atmos üzemmódban hasonlítottad össze a házimozi rendszereddel)

• Érdekelne, hogy milyen a házimozi rendszered és kb mibe fájt (írhatod privátban is)
  • El is kezdtem komolyabban nézni a Sonos Home Cinema 5.1.2 rendszert:
    -SONOS ARC: Front, center és atmos hangsugárzók a 114cm-es hangprojektorba zárva
    -SONOS SUB(GEN3): Zárt, pontos 2db mélysugárzó egymás felé fordítva (25hz)
    -SONOS ONE: 2db háttér sugárzó/zóna lejátszó
  • Ennek csak egy HDMI (ARC) csatlakozási lehetősége van
    -Gondolom ide jönne a TV szintén HDMI (ARC) csatlakozójából a kábel,
    -Hova mehet a többi (Playstation, AppleTV, …)?
    -Mind a TV-be és onnan jön át azon az egy HDMI (ARC) kábelen a sonosba?

Szóval vannak még amatőr kérdéseim :thinking:

Ettől függetlenül azért két HomePod mini jönni fog…

Hali :slight_smile: Igen erezni, de megfelelo helyre kell rakni hogy mukodjon. Nalunk bevalt plusz az illatok is! Lehet kerni amugy free mintat! :ok_hand:t2:

Köszi az infót, de már tudtam róla és le is töltöttem az AppleTV 4K-ra, hogy előbb az ingyenes műsorokkal teszteljem, csak még nem jutott időm rá :slightly_smiling_face:
Neten emlékeim szerint nem túl jókat lehetett olvasni róla (stabilitás és support). Neked milyen a tapasztalatod vele?

Pedig jó lett volna hinni a csodákban :wink:
Várom a sonos tesztet, de lehet nem bírom ki addig.
Két HomePod mini ettől még jönni fog…

1 kedvelés

Igen Dolby Atmos filmekkel teszteltem. Nekem egy 4 éves Onkyo HT-S5805 rendszerem van plussz egy Onky SKH-410. Anno olyan kb 400 ezerbe került. Nekem a TV össze van kötve egy HDMI (arc) kábellel, minden más a házimoziba van kötve. Bár nekem a tv szolgáltatómnak apple tv applikációja nagyon jó és csak az Apple TV plussz az Xbox van rákötve. Nekem Appple Tv-n van minden amit használok. Netflix, Disney+,Amazon Prime, Sky, DS Video és Sunrise Tv (tv szolgáltatóm).

1 kedvelés

Szerinted/szerintetek az is működhet, ha nem a házimoziba lesznek bekötve a bemenetek, hanem a TV-be (AppleTV, Playstation) és a TV lesz egy HDMI (ARC)-kal összekötve. Át fog így jönni a hang a házimoziba az AppleTV-ről és a Playstation-ről?
Nehezen megy a hangrendszer kiválasztása. A következőket szeretném egyszerre :wink:
-Legalább 2 HDMI bemenet és 1 HDMI (ARC)
-Dolby Atmos, Dolby Vision (min: 5.1)
-Wireless (legalább a hátsó hangsugárzók)
-AirPlay 2 támogatás

Ha tud valaki ilyet kérem ossza meg.

(Hamarosan jönnek a Homepod minik :slight_smile: )

Működhet. 3 opciód van erre. Az első hogy a TV Dolby Atmos, Dolby Vision ready. Erről egyébként 1 hét múlva lesz egy cikk Philips Ambilight TV-t tesztelek és pont erre fog kitérni. :slight_smile: Szóval ha a TV tudja ezt, akkor a HDMI-n keresztül ki fog menni a hang.

A második hogy optikai kimenet van a TV-n, Playstation-ön, ilyesmi, azon keresztül is átmegy a Dolby Atmos.

A harmadik, hogy olyan erősítőt választasz ami Dolby Atmos, tehát a HDMI rögtön az erősítőbe megy a Playstation-ről és onnan megy a TV-be. Így akkor Dolby Atmos-od van, és közben ugye a videó jel is befut a TV-be. :smiley:

Remélem így érthető volt.

1 kedvelés

Köszi, ez jó hír lehet számomra. A TV LG C9 szerintem mivel ez tavalyi modell tudja a Dolby Atmost és Visiont (majd megnézem a leírásában).
Tehát úgy tűnik, hogy el lehet engedni a hazimozival szemben támasztott legalább 2 HDMI bemenet igényemet. Ha az AirPlay 2 igényt is át tudnám hidalni az AppleTV használatával rögtön jóval nagyobb választékom lenne a házimozi kiválasztásához.
Ha az AppleTV-re mint AirPlay 2 eszközre teszem ki a zenéket, akkor onnan megy a jel a TV-hez, onnan pedig a házimoziba, akkor “AirPlayesítettem” a házimozit. Egy gondom maradt zene hallgatás közben nem szeretnék semmit látni a TV képernyőjén.
Tud erre valaki megoldást?

A zenehallgatás közben pont akarod látni a TV képernyőt, mert az Apple TV szuper “képernyőkímélővel” rendelkezik, és jó nézni. :slight_smile:

Ez szuper, hol lehet kikapcsolni :cowboy_hat_face:
Szóval ez biztos van amikor jó, de napi 8-12 óra képernyő nézés után kifejezetten jól esik a vizuális input hiánya. (meg a gyerekek miatt is ezt preferálnám)

Zenehallgatásra jön a Homepod mini-d. Arra tudsz direktbe streamelni. :slightly_smiling_face:

Igen akár így is lehetne, de a miniket nem a nappaliba, hanem más helyiségekbe szánom.
De mint @SzifonAdmin -nak is írtam az AppleTV-vel szeretném Airplayesíteni a házimozit.
Neki még azt írtam, hogy a TV-hez kötném az AppleTV-t (így nem lenne gond, ha nincs vagy nincs elég a házimozinak HDMI bemenete). Azóta viszont arra jutottam, hogy egy HDMI bemenete csak lenne a házimozinak, így oda menne az AppleTV (így ha vmi appal be tudom kapcsolni a házimozit, akkor AirPlayen tudok zenét küldeni rá) az pedig megtudná szólaltatni a házimozit, ha pedig ettől bekapcsolna a TV, akkor azt pedig le tudom lőni telefonról.
(A Playstation pedig közvetlenül a TV-re menne annak a képét és a hangját úgyis minig egyszerre kell, hogy érzékeljem)

Este megnézem neked, de azt hiszem, hogy az Apple Tv-n be lehet állítani, hogy ne ébressze fel a tv-t bekapcsolásnál, ergo a tv-t meg a házimozit külön kell bekapcsolni hozzá. De letesztelem neked este, hogy hogyan lehetne így megvalósítani. Mint mondtam, nekem van egy Homepod a nappaliban és zenét arról hallgatunk.