Kezünkben az Apple Watch Series 4 – teszt, vélemény

Hát igen és ez mekkora hülyeség az apple részéről.hogy nem tud roamingolni

nyilván megvan az oka annak, hogy ez miért van így, ha hülyeségnek tartod, ha nem.

Na de ha teszt fázisban van akkor az Xs-ben lévő eSIM-et sem lehet használni? Mert ma kérdeztem az üfsz-ot és ott azt mondták, ha megveszem az Xs-t simán válthatom a mostani SIM-et eSIM-re és akkor szabad a SIM slot másik szolgáltató számára ha akarom.Ergo akkor miért nem dolgozik az óra eSIM-je ha a telóé meg igen?
Azért mert az tandem jellegű?

Nem tudom, de az USA-ban az egész ország le van fedve minden államban adott szolgáltató tornyaival? Ha igen akkor kezdem érteni, ott nem kell a roaming ebben az esetben.
A másik kérdésem meg hogy mi köze van az órának a roaminghoz, azt nem a szolgáltató teszi lehetővé a rendszerén ha szerződik másikkal? A telóban lévő eSIM roamingol az óráé meg nem? Érdekes!

igen, le van fedve. de ha nincs is, az akkor sem külföldi roaming lenne.

https://www.att.com/maps/wireless-coverage.html
https://www.t-mobile.com/coverage/coverage-map
https://www.verizonwireless.com/featured/better-matters/?intmcp=INT-SEA-NON-SE-coverage-051614-DE-SR-LP-T
https://www.sprint.com/en/support/solutions/connectivity/check-coverage-area.html?id16=coverage

A roaming dijak bazi dragak szoktak lenni (most tekintsunk el pl az AT&T ingyenes mexikoi es kanadai roamingjatol es az EU allampolgarok reszere torvenyileg kenyszeritett roaming kedvezmenyektol). Az adatroaming pedig meg ennel is dragabb szokott lenni. Mivel az ora csak adatot hasznal, igy szerintem ugy voltak vele, hogy mindenkinek jobb a bekesseg, ha nem keveredik az ora kulfoldon adathasznalatra. Nyilvan megjobb lenne egy switch erre, de ha nincs, akkor nincs. Egyszeruen igy dontottek.

1 kedvelés

Sziasztok!
Én is ma beszéltem egy T-s ügyfélszolgálatossal és azt mondta, ha külföldön veszem meg az LTE-s órát “függetlenül”, akkor miután elérhető lesz itthon a telekomnál az eSIM a Watchra, úgy tudok majd előfizetést venni hozzá.
Ez szerintetek lehetséges?
Én is venném már az órát és itt nagy a kérdés az LTE és a sima között.

Pont ezt irtam le nehany hozzaszolassal feljebb :slight_smile:

bocs, nem volt teljesen egyértelmű :smiley:

Igen amugy az a helyzet hogy kint veszel majd egy orat es itthon tudod kesobb hasznalni a Telekom halozatan.

Persze náluk az egész egy országnak számít ezért 1xű, de még mindig ott van a kérdés, hogy nem a rendszerek teszik lehetővé a roamingot?

Ez mennyire biztos?
Apropo az óra nem képes egy különálló előfizun keresztül a netre csatlakozni? Lehet ez is csak mint a régebbiek a wifin, csak akkor lehet telefonálni róla ha azonos hálózaton figyel mindkettő?
Akkor nem marad más, mint ha olyan országba megy vki ahol támogatott az eSIM és a watch vmelyik szolgáltatónál, akkor mivel mindkettőben ott az eSIM venni kell rá vmi erre alkalmas prepaid -ot és feltolni rájuk, akkor elvileg jó is lehet.

A halozat (illetve, a szamodra elofizetest szolgaltato cegtol fugg leginkabb, ezen kivul pedig attol, hogy akinek roamingolnal a halozatan, vele milyen szerzodest kotott a szolgaltato) tudhat akarmit, ha EN ugy keszitem el az eszkozom, hogy ne tudjon roamingolni. Az eszkozt igy talalta ki a gyarto, hogy miert? Azt leginkabb, csak ok tudjak megmondani. Mindenki mas csak tippelni tud.

Az ora egy kulon, onallo elofizetessel kapcsolodik a halozatra. Ezt a szolgaltatast, a telefonon helyet kapo Watch appbol tudod managelni. Ha be akarod allitani ezt a szolgaltatast, akkor a szolgaltato nyujt egy API-t, amivel lekerdezi az iPhone-od, hogy az eppen hasznalt szerzodessel van-e lehetoseg tarskartyas ora simet hasznalni (tehat, ahhoz, hogy ez megjelenjen, szukseg van arra, hogy a telekom kiepitse a hatterrendszert, az Apple lehetove tegye, hogy adott SIM eseten valaszthato legyen a menupont, stb. stb.). Ezutan vegigvezet a lepeseken, majd a lepesek vegen, az oraba epitett eSIM fel lesz toltve a szolgaltatas igenybevetelehez szukseges parameterekkel (tehat, ez teljesen fuggetlen a telefontol, nem fugg attol, hogy a telefon eSIM-et, vagy fizikai SIM-et hasznal). Ha ezt kesobb torolni akarod, arra is a Watch appban lesz lehetoseg.

Ha veszek egy 4g képes órát akkor azt tudom aktiválni e-sim nélkül? És ha elérhető lesz itthon is az e-sim akkor meg azt a funkciót is be lehet állítani?

Ha a telefonodon levo Watch appban nem aktivalod az orara valo elofizetest akkor nem lesz az oran elofizetes. Ennek hianyaban pontosan ugy fog mukodni, mint az LTE mentes verzio. Ha majd itthon is elerhetoek lesznek az orara valo masodlagos elofizetesek, akkor azt majd lehet vasarolni/aktivalni/hasznalni az oran.

köszi

Sziasztok! Terepfutó lévén érdekelne, hogy van-e infótok arról, hogy mennyit bír az akkumulátor (iWatch4), ha terepen a feltöltött tracket követő módban használom (nem rögzítő módban)? Köszönöm!