Ki mit gondol a nem kikapcsolható "hangerő alacsonyabb szintre állítva" opcióról?

Mit szóltok ehhez az Istenverte “hangerő alacsonyabb szintre állítva” faszsághoz? Szopat rendesen, komolyan ez van? Nem szabhatom meg hogy milyen hangerőn akarok zenét hallgatni?

Már mint a hangerőszabályozásra gondolsz?
Azt ki tudod kapcsolni.

Ja , Te erre az automatikus korlátozásra gondolsz, ha eléred a 7 napos limitet.

Érdekes, én ebbe még nem futottam bele :smiley: bár lehet kevés zenét hallgatok telefonról.

Nem is tudtam, hogy van ilyen benne :smiley:

Szemtelen húzás, külföldön nagyon komoly anyázások mennek miatta. Felvet sok érdekes kérdést. Ha belegondoltok innen csak egy lépés, hogy szintén egészségügyi célzattal korlátozzák a telefonálás heti időtartamát kihangosító (vagy headset) nélkül. Hiszen a napi 2-3 óra telefonbeszélgetés nem egészséges (nekem is szokott fájni a fejem miatta). Megvettem egy eszközt, kifizettem az árát, majd egy utólagos frissítéssel korlátozzák a használatát. Ráadásul nem jogszabály által, hanem hasraütve.

Egy pillanatra eljátszottam a gondolattal, hogy a gyerekeinkre is kijön egy ilyen “szoftver frissítés” aztán abban maradtam magammal, hogy ez már eléggé Black Mirror-os. :ear:

Dehát ezt a Beállítások / Hangok és haptikus jelzések / Fejhallgató-biztonság alatt ki lehet kapcsolni.

Vagy nem erről beszéltek? Ha nem, akkor ebbe még én se futottam bele. Mi kell hozzá 7 napon keresztül, hogy korlátozzon? :smiley:

Ha azt bekapcsolod akkor már alapból beállithatod a hangerő maximumot így nem fog később korlátozni.

1 kedvelés

Hajnalt! :smiley: Egyébként én értem hogy valaki sokat hallgat zenét, de nálam az AirPods Pro-nál nem kell maximum hangerőn tolni, hogy halljam is a zenét. Persze el lehet veszni a zenébe és kimaxolni a hangerőt 1-1 számnál, de hogy végig így tolni az lehet valóban sok a fülnek.

Ugyanezt persze AirPods -on eltudom képzelni, mert ott a külső zajok miatt esetleg max hangerőn hallgatod, hogy halld is.

Akkor itt feltoltam 100 decibelre, annyival úgyse hallgatom soha. :smiley: Legalábbis az eddigi statisztikáim alapján 40 és 70 decibel között szoktam mozogni.Tuti a Pink Floyddal érem el a 70-et, azt szoktam megnyomni jobban. :joy:

1 kedvelés

Nálam a kocsiban jött elő ez pont tegnap. Sajnos nem tud különbséget tenni a bt eszközök közt, vagy az én fejegységem a hülye.

Igen ezt írták is, mert most már utána olvastam mi is ez :smiley:, hogy nem tud különbséget tenni, fülhallgató, hangszóró vagy fejegység közt.

Ami rém kellemetlen, hiszen a külső fejegységnél a hangerő a jelszintet határozza meg és nem a hang erősségét. Ha halkan hallgatod, akkor is csutkára nyomod.

1 kedvelés

Ami nem is baj, hiszen a korlatozas, vonalszintu kimenetnel nem ervenyesul. Tehat, ha pl van regi Apple Lighting dokkolod, az azon levo 3.5mm-es jack aljzat vonali szintu kimenet. Ha abba dugsz valamit, tekergetheted a hangero gombokat a telefonon, nem fog valtoztatni semmit a kimenet hangerejen, hiszen ez a vonali szintu kimenet lenyege. A headphone - lightning adapter (ezt adtak ugye iPhone 7-hez es 8-hoz is) nem vonalszintu kimenet, hanem erositett fullhallgato kimenet, ezert vonatkozik ra a limitalas. Bluetoothon pedig szinten nincs ertelme fejegyseg hasznalatarol beszelni, hiszen a Bluetooth szabvany is csak fullhalgatot tud csak, tehat ott is teljesen normalis a limit letezese. AirPlay eseteben van lehetosegunk szinten kulso erositos hangrendszerrol beszelni (nyilvan az Apple gondolt erre, amikor az AirPlayt megcsinalta), tehat ott megint nem ervenyesul a limitalas.

(flame indito: tovabbgondolva, azt az autot, ami Bluetoothon tud zenet fogadni es kiadni a hangszorokra, mindenfelekeppen vissza kellene vinni a kereskedesbe, hiszen szar a megvalositas. Ha ennyire apro dolgot leszartak a fejlesztok ott, mint a hangrendszer, kitudja mi mast hagytak figyelmen kivul, ami akar eletveszelyesse is teheti a hasznalatot.)

De ha az iOS a Mapsben felismeri, hogy ez egy autó, akkor ennél a funkciónál ezt miért nem teszik kivételbe?

1 kedvelés

Azt nem tudom, de én ma délután kocsikáztam egy félórát és ment a háttérben a zene, de olyan halkan, hogy szinte alig lehetett hallani és beszámolt 1 perc 91 dB hangerejű zenehallgatást, amiből 4 órányit enged 1 héten. Hogy ez mit jelent és hogy számolta ki azt nem tudom. :slight_smile:

Gondolom ebben az esetben a telefon hangeroszabalyozoja volt feltekerve, az autoban pedig letekerve. Hiaba tekered le a “vekfokot”, ha van egy “eloerositod” amit csucsrajaratsz. Az autohoz tessen olyan atvitelt hasznalni, ami erositetlen. Azt nem fogja a telefon hangos zenenek gondolni (tehat a telefonhoz kell egy vonali szintu audio kimenetet biztosito adapter, amelyet be kell kotnod az autod rendszereben levo vonali szintu bemenetre). Nincs mas logikus megoldas.

Logikus megoldás lenne, hogy kikacsolhatóvá teszik ezt a remek fejlesztést.

1 kedvelés