Lehetséges adathalászat áldozata lettem?

sziasztok! arra lettem figyelmes hogy a safari böngészőben fura és idegen találatokat ad be a Google kereső. Majd utánna léptem be Google fiókokban és az iPhone-om neve megváltozott.
cpu iphone os 16_0 like mac os x
A beállításokban nem így van elnevezve a készülékem.
Valami fura nekem. Lehet valami adathalász api vagy valami települt a telefonomra?

pontosan mit takar az, hogy “a safari böngészőben fura és idegen találatokat ad be a Google kereső”?

kulfoldi oldalakat dob be a keresesi talalatokban amik spam-ek. es a keszulek nevere tudsz mondani valamit?

és ez tuti Google kereső? nincs a készülékeden valami konfugirációs profil? vagy VPN?

az, hogy a készülék neve micsoda, kb mindegy, az nekem a böngésző user-agent azonosítójának tűnik.

igen tuti, google.com… egyebkent a profilok es vpn menuben nem mutat semmilyen profilt vagy vpnt aktivnak

reklámblokkoló van fent? ha igen, melyik? mikor kezdődött az egész?

nincs reklamblokkolo. 3napja kezdodott.

szerintem ezt én már egy ideje észrevettem más kereső esetén is, hogy bármire keresel, mindig lesz jó pár, pontosan egyező találat valami totál random, ismeretlen, spam oldalról. tehát szerintem itt valami SEO scammelés lehet a háttérben, ami miatt a találati lista tele van ilyen szennyel. ezzel te nem fogsz tudni mit tenni mindaddig, ameddig a kereső nem biztosít lehetőséget a spam találatok jelentésére.

mutass erre egy képernyőfotót, de szerintem ez simán a kereső adatbázisába bekerült szenny találat.



csatoltam a 2 print screen felvetelt a 2 hibahoz kapcsolodoan.


meg egy valamit eszre vettem…

de hát ez fizetett hirdetés, írja is felette a bal felső sarokban, hogy szponzorált, ha megnézed.

a készüléknév meg mindegy, az nem a tényleges készüléknév, hanem az eszköz user-agent azonosítója.

es ez a web app logo nelkul?

szerintem az az összes webes forgalom, ami nem apphoz tartozó. nálam is ott van.

nálam meg nincs.

és ez milyen készülék, milyen iOS-verzióval?

iphone 14 es ios 16.0.2

Nekem is van 16.1 bétán és teljesen okés vagyok, ez nem kamu app. Ez egy háttér folyamat ami néha megjelenik .0 körüli GA verziókban is.

Reszletesebben itt.

:rofl: :joy: :sweat_smile: :laughing: :grin:

szia. bocsi ki is ment a fejembol az a forumon probalok megoldast szerezni dolog ugyhogy bocsi a kesoi valaszert
valami feltelepulhetett a keszulekre mert csinalt meg utana furfangossagot, pl hatter megvaltozott neha neha, hangerot felvette magatol maxra stb.
vettem egy uj iphonet meg aznap, majd masnapra megjavult a régi is. es azota jo is es hasznalom is masodik telefonkent.

This topic was automatically closed 2 days after the last reply. New replies are no longer allowed.