LTE másként: külső mobilinternet modem Apple Watch-hoz (is)

Na ma tesztelgettem egy kicsit a watch-iphone telefonálási lehetőségét ha nam egy routeren vannak.
Oda jutottunk eddig, hogy több mikrotik routerrel van egy irodai CAPsMAN (mint a GSM tornyok, a routerek adják az eszközöket tovább a pont aktuálisnak) hálózatunk amin végig működött a telefonálás óráról, ergo mintha azonos routeren lettek volna wifi kapcsolatban. Egészen addig ameddig 1x le nem csatlakozott az óra majd vissza, mert azután már nem ment a telefonálási lehetőség amikor visszacsatlakozott. Csak akkor javult meg mikor megint valósan azonos routeren és hívásindítás után (BT-on). Mintha az kellett volna hogy újra felépüljön a kapcsolat teljesen.
Monitoroztuk az egészet és kiderült (számunkra) hogy hiába vannak azonos routeren, a kapcsolatot mindig az apple vmi szerverén keresztül építi fel, azaz kifelé indul hozzájuk és onnan vissza a telóhoz.
Aki esetleg tud segíteni vmi ötlettel hogy mi lehet az oka, mikor újracsatlakozás van, már nem veszi azonosnak a két eszköz helyét és nem épül fel a kapcsolat úgy, akkor kérem ossza meg velem.

leljetek oromotoket benne, uszodakban kivancsi vagyok mennyire jon be… ezt meg jobban ellopjak talan mert egy iphonerol mindenki tudja hogy eselytelen feltorni max alkatreszkent adhato el toredek aron, csak a tulajnak er 400ezret… raadasul a 2.4giga wifi sztem oran jo szar nem sokkal jobb mint a bt, ora - telefon nekem teljes lakasban mukodik meglepo modon. orara lefedettseghez kell a 8-900Mhz terjedese. foleg ha lemeriti az ember az orat a viz ala, akkor 3cm vizreteg is azonnal kinyirja a 2m tavolsagrol jovo ralatassal biro telefon bt-jet (tapasztalat).

ja!!! valaki irta masik forumon hogy vakami varhato marciusban t iranybol ebben a temaban!

Nem is értem miből gondolod, hogy ezt jobban ellopják, mint egy 400.000-es telefont. Ránézel ott van 1-2 telefon egy helyen, ha elakarod lopni ellopod. Nem gondolkodsz hogy hogyan adható el. Nyilván ezt is ellopod, ha elakarsz lopni valamit, de nekem ez olcsóbb, mint a telefon.

Aztán a 3cm vízrétegről annyit, hogy körülbelül néhány tizedmásodperc alatt csatlakozik vissza az óra a Wi-Fi-re, a 2.4Ghz pedig átlagosan 15-30mbitre képes, a Bluetooth ennek töredéke.

A T-vel én folyamatosan kapcsolatban vagyok egy ismerős által. Talán idén tavasszal lehet valami béta, és talán év vége fele lehet publikus változat. Ez a szomorú.

Ha valaki ilyenben gondolkozna…