Mindent az Apple Pay-ről – avagy hogyan használd Magyarországon?

Sziasztok,

A K&H- tól kaptam e-mailben:

A K&H Bank folyamatosan figyeli a piaci trendeket és az ügyféligények változását, fejlődését is. Szolgáltatásainkat is ezen változások figyelembe vételével fejlesztjük, hogy ügyfeleinek innovatív, gyors, könnyű és gördülékeny, igényeiknek megfelelő kiszolgálást biztosíthassunk. Ezek alapján járunk el az Apple Pay rendszer bevezetésével kapcsolatban is, ennek időpontjáról a későbbiekben tájékoztatjuk a nyilvánosságot.

Elég sablon szöveg, de én reménykedem!

Meg sohasem kellett PIN kodot hasznalnom, pedig 2 zsemletol a tobb heti szalloda dijan at, autoberlestol kezdve, macbook pron at, mindent fizettem mar Apple Pay hasznalataval.

Vásárlási Limit Apple Pay esetén!

Alapjában véve 5.000Ft felett kéri a PIN kódot, ahogy azt az érintésmentes vásárlásoknál megszokhattuk. Egyes országokban, például az USA-ban ez kikapcsolható, tehát akár több milliót is fizethetsz vele PIN kód nélkül.

Nekem például USA kártyánál nem kér UK kártyánál kér X összeg felett.

Gondolom ez beállítható lesz az adott banknál.

Watch esetén érintés után feldobja a billentyűket, mint pl. amikor jelkódot kér?

mármint? a PIN kódot a terminálon kell megadod, ahogyan azt fizikai kártya esetén is tennéd.

Igen, közben rájöttem mekkora balgaságot kérdeztem :joy: Köszi :blush:

1 Like

A Rafi??? Ott még csak kb 3 hete vezették be a mobilbankingnál az ujjlenyomatolvasós azonosítást. Nemigen haladnak az informatikai fejlesztésekkel…

Valszeg még szkennelni se kell. A Simple is a kártyaszám alapján felismeri a Mastercard fajtáját és automatikusan vizualizálja. Valszeg ez lesz az Apple Pay-nél is. Csak a Mastercard-nál. A Visa-t a Simple se ismeri fel, de azért hozzárendelhető.

Tamástól kaptuk ezt a két képet, ami a CIB mobil alkalmazásában mutatja, hogy bele került a Wallethoz adás gomb – de természetesen még hibát dob:

A Gránit Bankot is megkérdeztem ok ezt válaszolták :slight_smile:

Ez nem újdonság, 1 éve nyitottam náluk számlát és már akkor is ott volt ez a gomb, természetesen semmire se volt jó, ugyanezt a hibaüzenetet dobta fel ha rányomtam. Érdekes, hogy nem a bankkártya, hanem a bankszámla “részlegen” található meg az appban.

hát akkor aztán tényleg semmi értelme, hogy ott volt ez a gomb már régóta. de remélhetőleg akkor hamarosan már működni is fog.

Igen, nekem is fura, csak amikor rakerdeztem, nagyon zavarba jott az ember, bar oszinten szolva, nincsenek nagy elvarasaim…

A cib appban mar nagyon regota benne van a wallet tamogatas de ennek semmi koze sincs az apple payhez. Ez egyszeruen csak a szamlainformaciokat exportalja a walletbe mint egy jegy. Szoval a bankkartyahoz es az apple payhez semmi koze nem volt eddig.

Nekem a Cib-nél van számlám és nekem anno működött ez a gomb és hozzá is tudtam adni a wallet app-hoz arra jó hogy tudjam a számla számot egyenlőre…

macOS-en átírható a config-beta.json-ra az Apple Pay:
defaults write com.apple.stockholm ConfigURL https://smp-device-content.apple.com/static/region/v2/config-beta.json

Visszaállítás:
defaults delete com.apple.stockholm ConfigURL

De sajnos úgy néz ki, hogy amíg az egyes kártyákat nem engedélyezi a Bank, nem fog menni. Mivel így már engedi hozzáadni, csak a szokásos hiba, hogy bank nem engedélyezte. Remélhetőleg az indulásra egységesen aktiválja az OTP az összes használható kártyát.

Egyébként ez iOS-en is aktiválható lenne így, profillal, csak épp mindig hibát ír, ha ilyen profilt próbálnék hozzáadni.

2 Likes

Mikor értitek már meg, hogy amíg az Apple nem aktiválja a szolgáltatást a produkciós (éles) környezetben, addig nem fogjátok tudni felvinni a kártyákat?

Ez nem csak arról szól, hogy bescanneled a kártyát azt cső, ennél sokkal de sokkal több van a háttérben. Nem véletlenül van ez ennyire “védve”.

Plusz a bank is nagyon védi.

1 Like

Igen 99,9%, hogy MasterCard és Maestro kártyák lesznek csak az induláskor.

Diplomatikus válasz az MKB-tól…

@soska12, @szorian: oké, de ahogy a fenti képeken látható, ez jelenleg hibát dob, és nem adja hozzá a Wallethez.

@netwarex: ennél egyszerűbb, ha a régiót állítod át olyan országra, ahol már elérhető az Apple Pay –– de ameddig banki oldalon nem engedélyezik, addig teljességgel felesleges, mert nem lehet hozzáadni, mert a bank elutasítja.