Muszáj USB-C – Lightning kábel a gyorstöltéshez, vagy elég egy USB-A – USB-C átalakító a régi kábellel?

Sziasztok!

Mindenképpen új USB-C-Lightning kábelt kell vennem hogy kitudjam használni a gyorstöltést a gyári 20W-os apple töltő adapterrel? Van egy pár USB 2.0-Lightning kábelem, gondoltam egy átalakítóval oldanám meg. Lehetséges vagy a szabványok beleszólnak ebbe? (mobil töltésre használnám)
Köszönöm a válaszokat!

Igen, mindenképp kell az új kábel, legalábbis én úgy tudom. A régi kábelben lévő chip nem fogja engedni szerintem a gyorsabb töltést, biztonsági okokból. (Nincs erről valami YouTube videó? :slight_smile: )

Gyorstoltesre az Apple az USB Power Delivery 2.0 szabvanyt implementalta. A 2.0 verzio pedig mar csak a Type C tipusu csatlakozot tartalmazza. Tehat 18W korul erheto el a maximum egy USB-A - Lightning kabellel.

En eddig ugy tudtam, hogy a PD a type C csatlakozo kiegeszitese a szabvany szerint, tehat csak azzal megy, hiaba alakitod at type A-ra, nem fog menni.

Na majd utananezek

Sajna nem találtam Youtube-on róla infót. :\

Köszönöm a segítséget mindenkinek! Sejtettem hogy az átalakító nem lesz az igazi megoldás :slight_smile: