PDF szerkesztése macOS-en

Már megcsináltam amit írtál és most meg ne kérdezd miért de jó lett. Pedig ezen 1x már átrágtam magam. Na ez a tanulópénz. Köszi szépen!
Látod ha ezt így megkaptam volna az előbb linkelt “pdf szerkesztése macOS-en” kérdésemnél, már régen tudnék vele dolgozni.
DE! Akkor sosem merült volna fel bennem talán a mobil win használata és akkor most azzal nem lennék, szintén neked köszönhetően előrébb.

Node, ott sem irtad le, hogy mi a problema :smiley: . Tudod, a problema leirasanak elegge fontos lenyegi resze, ha elarulod, hogy mi a baj, felraksz egy screenshotot az uzenetrol, stb. Az nem hiba, hogy “nem megy” meg az sem, hogy “nem mukodik”, az meg plane nem, hogy “hibat dobott”.

Jó, de ahogy most is eljutottunk a megoldásig, a türelmednek köszönhetően, akkor is sikerülhetett volna. Neked ez a kép elárult amugy valamit? Az segített a megoldásban?
Azt azért még mindig nem vágom, amikor elsőre kipróbáltam, miért nem csinálta azt amit most?

Igen. General I/O hiba, 99%, hogy nem fer hozza (ha irtad volna, hogy pl lassu is kozben a gep, vagy kattog, akkor ez akar lehetne HW hiba is, de ilyet nem irtal, tehat nem annak a valoszinusege a nagy). Gondolom, valamikor nemet mondtal arra a kerdesre, hogy hozzaferhet-e a Documents/Desktop/Downloads folderekhez. A System Settings / Privacy -n belul, ha adsz neki full full disk accesst, akkor szerintem minden gond nelkul menni fog, barhonnan megnyitott PDF fileval is.

Szerk: A tupontos hibauzenetnel, semmi mas sem segit jobban. Abbol sejtheto, nem csak az, hogy mi a hiba, de akar az is, hogy a kapott uzenetet pl a szoftver generalta-e, vagy peldaul a rendszar adja oda mint megjelenitendo szoveges uzenet. Stb stb.

Szerk2: Ha mar lattal vegtelen sok fajta hibauzenetet, vegtelen sok helyen, akkor megjobban szamit, a screenshot. Mert a “nem tudom restoreolni a telefont” hibaknal se mind1, a hibakod, de az is sokat szamithat, hogy pl, hogy all a csik, amikor megjelenik az uzenet. A felenel? Az elejenel? A legvegen? Stb stb. Minnel tobb a megosztott info, annal valoszinubb, hogy valaki latott mar olyat es tudja a valaszt.

Ok, igazad van. Akkor lehet ennek a hiánya miatt nem méltatta senki sem azt kérdésemet?
A pdf-et meg sehonnan nem akarta szegény store-os app, erre ahogy letöröltem és megint lehúztam az oldalukról, mert persze vhol elveszett a gépen az első és ugye még csak ugatom a macOS-t, nem találtam, hát leszedtem megint. Persze lehet időközben töröltem mert minek legyen ha nem is tudom használni, ahogy a Paralelt is ,mert az meg hogy havi díjat fizessek ilyenért annyit az nem ért volna meg, pláne ha a fentebb tárgyalt megoldás sokkal jobb. Arról nem is beszélve, ha akarom a mostani gépemet is átklónozhatom a pendrive-ra és azt is tudom a Mac-en használni ha akarom.
Még 1x nagyon köszönöm a türelmedet és a megoldást!

Lehet elrontottam valamit, mert a letöltött LO mint egy külső disk jelenik meg az asztalon és nem mint egy app. Azzal lehet valamit csinálni? Sztem megint csak én bénázok, de ez így nem túl szimpi.

El nem birom kepzelni, hogy mit latsz. Ha dmg-t toltottel, akkor gondolom felcsatolas utan, mint egy lemez latszik ott, ahol a lemezek latszani szoktak. Ezekben szokott lenni az app bundle (valami.app, de lehet nalad el vannak rejtve a kierjesztesek), ezt kell ugye behuzni a /Applications-ba, majd ejectelni a disk imaget. Kb igy telepited Mac-ra a programok nagyon-nagyon-nagy reszet.

plusz sok app nem is hajlandó/tud disk image-ből futni, mindenképp be kell másolni a /Applications alá.

Igen, ez eddig ment, csak a kezdeti ellenőrzést és egyéb herce-hurcát, azt mindig végig fogja velem játszani, v arra is van valami áthidaló 1xűbb megoldás, hogy rákattintok és megjelenik mint a többi pl amik a storeból vannak?

Ezt sem ertem. Telepitsd fel ( = masold be a /Applications -ba az appot.). Ezek utan, ugyonolyan lesz, mint egy storeos app.

Most épp ujraindítom és igen már ok. 2x eljátszotta velem vmiért, persze mivel még nem mozgok otthonosan a macOS-ben vmit lehet elrontottam és azért, de most már a helyére került minden és gyorsan is indul el. Használható kezd lenni számomra a vas, vagy mondanám kezdem kapisgálni mit miért is és hogyan.
UI: Na azért fejlődöm lassan, már megvan a magyarítása is, nekem az úgy 1xűbb kicsit, csak át kell szokni, v ezt is meg kell szokni inkább, bár a win alatt is előfordulnak hasonló telepítések.

Igen ok, már fut hasít minden. De lenne egy kérésem!
Légyszi oszd ketté a két kérdésemhez a megfelelő hsz-okat. Köszi szépen!