Shortcuts avagy Parancsok – tippek, trükkök, információk, kérdések

Csak így itt hagynék két Shortcut appot, amik érdekesek lehetnek a jövőben:

Még egyelőre nem kellett nekem egyik sem, de hátha más meg tud vele oldani valamit. :slight_smile:

Az első nagyon ígéretes, a másodiknak szerintem az lesz a halála, hogy subscription modellre épül… :confused:

Mutatom a következőt, ami ma jelent meg:

Nektek van Toothbrush Health kategória a Log Health Sample appban (az action leírása alapján szerintem kéne)? Nálam nincs és már fel is vettem róla Apple feedbacket, de ettől függetlenül kiváncsi vagyok rá.

Szerk.: a topic lehetne amúgy generálisan Shortcuts témát feldolgozó topic…

Ezt a kategóriát nem vágom, de megnézem majd később neked. A topic-ot pedig átnevezem :slight_smile:

1 kedvelés

SZÉP kártya egyenleg lekérdezés

Twitteren osztotta meg a kolléga.

Link: https://www.icloud.com/shortcuts/e8a2051beed147b7b1e7b1f8c7231a03

1 kedvelés

Köszönöm! Ez nagyon állat! :slight_smile:

1 kedvelés

Ha valaki használ Swarmot akkor kis trükkel a checkinek is megoldhatóak Shortcutsban. Kis segítség tőlem: https://burgatshow.com/2018/12/04/use-apple-shortcuts-to-checkin-on-swarm/

1 kedvelés

Sziasztok!

Miért van az, hogy hiába állítom be automatizálásban, ha csatlakozik a wifihez (munka, otthon stb.) kapcsolja le a mobiladatforgalmat, mégsem történik semmi?

Nem, bugos. Tele van vele a net. Utoljára nálam a beta 13.0-ban működött.

Ettől független ez szerintem egy értelmetlen koncepció, ha wifin vagy akkor az adatforgalmazást a telefon eleve a wifin keresztül teszi, nem az adatkapcsolaton. És még csak jelentősen a fogyasztást sem csökkented.

Arról nem is beszélve, hogy ha van VoLTE-d, akkor az sem fog működni.

de amúgy miért kapcsolgatod le a mobiladatforgalmat, ha egyszer Wi-Fi-re csatlakozva nem használja azt az iPhone? a VoLTE esetén pedig pláne magaddal tolsz ki.

csak az akksit akartam kímélni, de ezek szerint felesleges

jaa teljesen :slight_smile:

Érdekes YouTube videó

Ez egy érdekes parancs lehet sokak számára:

Hello

Egy ideje nem mukodik az otp szep kartya lekerdezo shortcut. Valami olyanra panaszkodik hogy nem tud textbol dictet konvertalni. Valaki esetleg?

Koszi
L

@vladx lásd:

1 kedvelés

Ha valaki még hibába ütközne:
Ha sok lekérdezés jön egy kártyáról, akkor magát az accountot shadow bannolják, vagyis captchát kér lekérdezéskor, ezért nem tud mit kezdeni vele a script, és ezért hasal el átalakítási hibával. Sajnos mobilnet és/vagy új ip cím sem segít, mert account függő. Fentiek alapján pár óra alatt feloldják a bant.