VPN Schortcut készítés

Sziasztok nem tud esetleg valaki egy olyan schortcut-ot amibe be tudnám állítani hogy a forti vpn be ki kapcsoljon?

Ha a FortiClient nem támogatja a Shortcuts integrációt akkor nem fogod tudni megoldani, ráadásul sajnos ha rendszer szinten van a profil megcsinálva, akkor sem mert a Shortcuts arra nem ad lehetőséget. :frowning:

Ráadásul szerintem nem is nagyon lesz erre gyári támogatás, mert a profibb VPN providerek (Cisco / F5 / Palo Alto) mind-mind tudja az on-demand VPN-t. Nem tudom a Forti tudja-e, de ha tud IPSec-et, akkor szerintem nagy akadálya nem lehet.

Szerintem nem tud ipsec-et így sajnos ez egyenlőre almásrétes.

Én a gyári vpnhez kerestem megoldást. Egy félmegoldást lehet eszközölni.
URL parancsot kérsz, ahol az url a követketkező legyen: prefs:root=General&path=VPN
ezután pedig beszúrod az open url-t safarival.
Ezzel el lehet érni, hogy az adott shortcuts app-odból belépjen a Settings/VPN menübe, ahol egy gombnyomással csatlakozhatsz, majd visszatérsz a parancsfile további futtatásához. Nem olyan kényelmes mintha magától kapcsolná be, de mondjuk hogy félautomata megoldás. Ha valakit érdekel akkor ezzel egy időben nemcsak a VPN menüjéhez hanem egy halom settingsben lévő menühöz találtam listát amit az előzőekben leírt módszerrel lehet használni. Köztük csomó olyan amihez jelenleg nincs támogatás a shortcuts app-ban.

Sajnos ez nekem nem jó mert nem a gyári vpn-t használom hanem a fortinet vpn-t.
De köszi