2020 MacBook Air és MacBook Pro M1 – teszt és vélemény

A Windows dolog meg mindig nincs rendben. A Server 2003-bol mar volt x86-64 valtozat is (ez utobbi megjelenesekor meg nem letezett az Intelnek 64 bites x86 kompatibilis processzora, tehat egyertelmuen az AMD varianshoz keszult). Majd par evvel kesobb, mar az Intel 64bites x86 kompatibilis CPU megjelenese utan jelent meg az XP x86-64 valtozat, amely az Itanium 64 bites valtozattal szemben nem az XP kodbazisan, hanem a 2003 Server kodbazisan alapult. Ezert okozott problemakat. Vista eseteben a ilyen para mar nem volt, az rendben hasznalhato volt x86-64 bites valtozatban is.

A masik fajta 64 bit, amirol beszelsz, az pedig nem Xeon, hanem az Itanium processzorok (IA64), amire volt 64 bites Windows Server 2000 valtozat es kesobb 64 bites XP.

Hát, ezt most inkább elhiszem, mert nem akarok utána nézni. Én nem így emlékszem, de egyáltalán nincs kizárva, hogy tévedek. (Mondjuk a fenti témához nem kapcsolódik szervesen.)

A miniből nem indulhatsz ki, mert más a memória kezelés. Tehát indulj ki kérlek az iPad Pro-ból, mennyi van benne? Akad? :slight_smile: A Processzor alapja ugyanaz, az egész felépítés alapja ugyanaz, és Big Sur arra a processzorra van optimalizálva.

Ezen kívül az Apple-nél karácsonykor sokkal több ideig vissza tudsz küldeni valamit, tehát ha most lerendeled az új mini-t vagy Air-t, akkor 14-30 napig is vissza küldheted. Nem vesztesz semmit. Igaz szállítani már csak januárban fogja, de vissza tudod küldeni. A fentiek alapján ha neked 32GB kell, akkor én lehet a 16GB alá nem mennék, de nyilván nem ismerem a munka környezetedet.

Köszi! Jelenleg 12-14GB memóriát használok, de ügye minél több van, annál többet használ a rendszer és ez így van rendjén. Akkor azt mondod, hogy nem tudok mellélőni a 8GB RAM-mal?

Ha a cikkben megnézed a videót a csávó mennyi szart indított el, amikor megakadt az Air, akkor szinte egyértelmű, hogy nem kell. DE még mindig nem tudom mit használsz így a videó alapján dönts!

Safari vagy Firefox kb 8 állandó oldal megnyitva, FTP programok, Spotify, Naptár, Excel, Affinity Photo vagy PS és néha egy kis Adobe Illustrator (alkalmanként), Pages. Kb ezek a szükségesek.

8GB elég. Itt akkor nem lenne elég max ha Chrome-ban 2 hétnyi anyagot tartanál nyitva 40 tabbal, emellett futna a Photoshop és mellette az illusztrátor és mellette még egy Final Cut Pro-n vágnál. Jah és egy Lightroom-ot is nyitva hagynál mert fotóztál és éppen nézed a fotókat, amiket importálod a Photoshopba, amiből exportálsz Final Cut-ba és közben használod a Chrome-ot :smiley: Szóval érted.

Akkor köszi, hogy megspóroltál 80e Ft-ot. :smiley:
Szerintem jövőre veszek a 3 éves gari miatt. Bár használtalmán már árulnak 390e Ft körül is, erre lehet, hogy nyomatni kéne egy Apple Care-t.

1 kedvelés

Szerintem viszont pont, hogy kiindulhat a Minibol. En nem ertem ezt az Unified Memory oruletet. Egyedul akkor ujdonsag ez, ha az embernek korabban volt a Macjaban dedikalt GPU (tehat az Air/13"MB/Mini tulajok eddig is igy hasznaltak a gepet). Intel eseten ugyonugy unified arhitektura van lassan 10 eve. Sott, sok Intel CPU-ban, amiket az Apple a gepeiben hasznal (tehat ugyonezek elerhetoek a piacon mas szamara is), van akar 128 MByte eDRAM is, amelyet szinten megosztva hasznal a CPU/GPU. A GPU VRAM-nak, a CPU L4 cachenek. Nem kell kopizgatni a CPU - RAM teruletrol a GPU - RAM teruletre a dolgokat, mert mindez letezik. Bovebben ebben a 2014-es doksiban is ir az Intel.

Ott a videó :smiley: megnézed és látszik hogy felesleges a 16GB. Én sem vettem. Sokat gondolkoztam, és semmi memória problémám nincs. Úgy hasít ez a gép, mint a 15-ös gépem 16GB memóriával ugyanazokat a dolgokat használom, nincs különbség. Meg se reccen. Ez persze kijöhet abból, hogy mondjuk nem használok memória igényes appokat és ott sem értem el a 16GB, de én szoktam videót vágni, nyitva van úgy ahogy a srácnál 5-15 tab folyamatosan, fut Spotify, Twitter, SSH, E-mail és ezek mellett akkor a nagyobb appok olykor. De mondom a videó alapján simán lehet dönteni, futtatsz-e annyit, amennyit a srác vagy sem. Ha nem akkor nem kell, ha igen akkor kell. De akkor se fog annyira megreccseni.

Nekem is felesleges a 16 GB, ezert 8 GB van a gepemben ami raadasul Intel. Kb 50% a memory pressure az elmult 2-3 evben, elotte 25-35% volt. Ha 70-80% kozott mozogna, ugranek 16-ra. De nezd meg a 15"-os gepednel a memoriahasznalatot, szerintem nem lesz jelentosen tobb a foglalt terulet, inkabb a cache/buffers lesz hatalmas meretu, amit viszont kevesbe erzekelsz, mert lassu merevlemez helyett egy bitanggyors SSD van a gepben, amelynel szinte a swap hasznalat se veheto eszre. Ennek a dolognak semmi koze az unified architekturahoz.

Akkor lehet az SSD miatt :smiley: ezt alapjában véve nem tudjuk meg, mert nem mi készítettük a processzort, olyan teszteket meg viszonylag nehéz futtatni. A lényegen nem változtat akkor.

Miért csak szövegszerkesztésre és youtube videó nézésre lenne való? Te ennyire nem értesz hozzá vagy nem nézted meg a teszteket? Ne beszllj butaságokat. A gazdag ismerőseid azért nem veszenk ilyet mert fogaluk sincs hogyan kell használni, csak a windows létezik számukra. Sajnálom őket :smiley:

16GB ram valóban elég lehet ha eddig intel környezetben a 32 kellett.
Sajna nekem 32GB kevés intel környezetben ezért várom az ARM gépeket 32GB rammal.

Kár vele foglalkozni, csak arra regisztrált hogy beírja azt a sületlenséget, utána visszamászott és tovább eszi a banánt. Viszont nem analfabéta, a többi eddig csak jelelni tanult meg. :crazy_face:

1 kedvelés

Gondolod nem tájékozdtam?250eFt körül azért komoly gépeket lehet már kapni.
Hány embert látni ilyen méregdrága géppel rohangálni? Egyet sem.Miért?Mert nem idióták hogy kukába dobják a pénzt.Sokkal olcsóbban el lehet végezni ugyanazt a feladatot.Úgy kb ezekre a reakciókra számítottam,4-5 embertől, a többi pár ezer meg velem ért egyet.
Biztos vannak speciális helyzetek amik igénylik hogy valaki ennyire drága gépet vegyen,de hagyjuk már ezt az átlag felhasználó baromságot, pláne Magyarországon egy laptop táskával meg egérrel közel fél millió forintért.

Anyád a majom,te bunkó.Én nem ütöttem veled meg ilyen hangnemet.Te miért is teszed?
Saját véleményemet megengeded hogy leírjam?

Akkor most engem igazoltál ezzel. :slightly_smiling_face:

Akkor vedd azokat a remekműveket. Nyílván azért csinálják a gyártók, mert van piaca. Hogy ezeket még egyesek komolynak is gondolják, annak külön örülhetnek, hisz lesz felvevőpiaca a környezetszennyezésüknek.
Bár én amondó vagyok, hogy aki otthoni felhasználásra kiad egy laptopért 250.000 forintot az sokkal jobban járna egy 130.000 forintos iPaddel.