2020 MacBook Air és MacBook Pro M1 – teszt és vélemény

Ez nekem több mint elég.

1 kedvelés

Össze is ment szépen a macbook air az elmúlt 3 évben. Nem tudom miért hittem, hogy a méret nem változott. 🤷🏻 2017 13,3“ vs 2020 13,3“

1 kedvelés

Utálom a NAS-okat, drágák, lassúak és nyögvenyelősek.
Nem akarok másik gépet, egy normális kliens kellene macos-re. Ha tudnék programozni
már régen megcsináltam volna :smiley:

Vegyél DS720+ -t a Synology-tól és nem lesz rá panaszod sztem, persze kell bele SSD gyorsítani és legalább 8Gb RAM. Bár nem tudom mi volt lassú nálad.

pofátlan az Apple, kisebb lett és még drágább is :smiley:

Nálunk olcsóbb lett. :smiley: Ezt most sokkal olcsóbban vettem mint 2017-ben,

mint 2017-ben?

Igen. 2017-ben az alap MacBook Air 8 GB RAM, 128 GB SSD volt 1076 CHF,
most a MacBook Air 8 GB RAM 256 GB SSD 1079 CHF az Apple-nél, ami már eleve olcsóbbnak számít a dupla akkora tárhely miatt, de én nem ott szoktam venni, hanem az egyik viszonteladónál és ott 2017-ben 1076 CHF volt most pedig a fent leírt modellért 976 CHF-ot fizettem, ott akcióba van már egy ideje és az alapár is csak 1041 CHF, ja és ez ÁFA-s ár.

1 kedvelés

Nah mi végül meg is vettük az AppleCare+ -t, ami ugye Mac esetén 3 év. Érdemes, mert azért nem tudni milyen alaphibája lesz ennek a gépnek 3-5 éven belül.

1 kedvelés

okés, csak nem így írtad :smiley:

Igaz a „mint“ kimaradt :smiley: javítottam.

Sziasztok!

Köszi az infókat a garival kapcsolatban, január 2-án érkezett meg a Pro-m, így már szerencsére belecsúsztam az idei évtől érvényes jótállási feltételekbe. :slight_smile:

Ugyanakkor érdekelne, hogy erre a gépre mennyibe kerülne az AppleCare+?
Illetve, ha nincs külföldi bankkártyám, hogyan tudom ezt megoldani?

Egyelőre egyébként minden csodálatos vele, brutál az üzemidő, a gyorsaság, minden… Ugyanakkor még én sem tudom, hogy hány évre tervezek vele, ki tudja lesz-e bármi típushibája a későbbiekben…

1 kedvelés

írj egy emailt erről a hello@szifon.com-ra, és válaszol rá neked a kolléga minden szükséges részlettel.

1 kedvelés

Az M1-re egyébként 229 font, ami nem éppen olcsó. Ezzel szemben ugye 3 év biztonságot ad, mi végül megkötöttük, mert van macska, meg egyébként is jobb a békesség, igaz rohadt drága volt. HA szeretnéd, akkor tudunk benne segíteni, ahogy @Jadeye kolléga írta. Írj nekünk emailt!

Végre egy igazi szakértői vélemény, örülök hogy letesztelted és elmondod a saját véleményed.

6 kedvelés

És még ide is regisztrált azért, hogy ezt megossza. :slight_smile:

1 kedvelés

Na ez megint olyan aki csak ezért regisztrált ide és lehet többé nem is látjuk, de neki el kellett itt feltétlenül mondani a fikát. Éljenek a fikások, lehetne hogy máshol ha csak ezért jön? Ha ez lenne az első ilyen, aki csak ezért regisztrál majd betol egy semmi háttérrel nem támogatott fikuszt, nem is szóltam volna, csak rohadtul unalmas olyanoknak akik napi szinten itt olvasnak és hozzá is szólnak, főként értelmesen. Persze mindenkinek szíve joga írni amit akar, a többit már az IQ-ja határozza meg.
Bocs hogy kifakadtam, csak hát ezt gondolom erről a hozzáállásról.

3 kedvelés

gunar
Ez pontosan így van. Mindenkinek szíve joga elmondani a saját véleményét. Én nem minősítettem a te hozzászólásaidat eddig, de most hogy ilyen paraszt módon (ahogy egyébként mindig is teszed) szólsz hozzá a többiek kommentjeihez, elmondom: szerintem teljesen irrelevánsak a kommentjeid, faszságokat írsz és faszságokat osztasz meg az emberekkel. Ilyen az amikor egy hozzá nem értő ember szól hozzá a dolgokhoz. Gratulálok.

Ez így van. És? van valami gond ezzel?

Na igen ez ahogy a “többiek”-ét akikhez így szóltam minősíti a válasz, úgy téged is ez szaki. Csak és kizárólag azokhoz szoktam ilyen módon szólni,( ami a te véleményed szerint olyan, szvsz meg a ripost volt IQ40 alatti) akik mint fentebb is írtam ezért jönnek és utána mennek, nem te leszel az első és sajnos nem is az utolsó, az értelemről pedig el lehetne vitatkozni kinek van s kinek nincsen, csak nem vagy benne kompetens.