2020: mikor érdemes akkumulátort cseréltetni az iPhone-ban?

Csak érdekesség képpen, 2 év 3 hónapos iPhone 8 plus 83% akku…

15 hónapos XS 93%-os, 300 ciklus felett.

Velemenyem szerint ugy lenne teljes es elfogulatlan a cikk, ha felsotolnatok az osszes hivatalos magyarorszagi Apple szervizt. Nekem is aktualis az akku csere, jol jonne az info.
Igy eleg reklam szagu…

@p33n4 természetesen linkeltük a cikkben az összes hazai hivatalos szervizt felsoroló gyakori kérdések cikkünket:

A másik megoldás természetesen a hivatalos szervizek. Ott is biztosak lehetünk abban […]

Egyébként ahogy @Jadeye is mondta felsoroltuk. Azért nem akartam egyet kiemelni, mert például az iSTYLE-nál időpontot kell foglalni, míg a CareCenternél nem. Aztán egyik helyen akciós az akkumulátor csere, a másik helyen meg nem. Árat direkt nem írtam a cikkbe, az iSamurai azért lett kiemelve, mert információkat kaptam tőlük. Azért lettek linkelve, mert még több információ van az akkumulátor cseréről. Hivatalos szervizek oldalán nem található ilyen leírás.

Nekem a céges Iphone SE olyan 2,5 év után már olyan semmit sem bír hogy folyamatosan powerbankkal cipelem magammal. Ha nem érek hozzá akkor is egy éjszaka alatt lemegy 30%ot, egy 50 perces spotifytól kint a -1 fokban meg kb mire befejeztem a futást 3-4%ra merül és az első kézhezvételnél kikapcsol. Settings/Battery alatt 83%osnak írja a rendszer.

Most vettem egy iPhone 11 Prot, kiváncsi vagyok ez hogy viseli majd.
6 óra on screen és 1 óra background után is van benne még 25-27%
Ha nem nyomom ennyit akkor a 2 napot simán viszi. Nagyon extrém az SE után. :slight_smile:

2 éves iX 91%, első naptól kezdve csak vezetéknélküli töltővel töltve minden éjszaka.
Navigáció közben a telefon a szellőzőrács előtt hideg levegővel fújatva.
2 évet még biztos elmegy ezzel az akkuval utána úgyis csere lesz.

Egyébként 94%-os az akksim az SE-ben (gyártási ideje 2016. július, nem tudom, hogy mikor vettem, talán az év októberében), és azt írja ki a Beállításokban, hogy “Csúcsteljesítmény leadása”. Mégis, időnként nem fogadja el az ujjlenyomatos nyitást, hanem jelkódot kér, és a képernyőn azt mutatja, hogy “Meg kell adnia a jelkódot az iPhone újraindítása után”. Közben pedig a kabátzsebemben volt a telefon, nem indítgattam újra. Vajon ez mitől lehet? Más is találkozott hasonlóval? Tudtommal ha akkuprobléma miatt indulna újra magától, akkor nem írhatná ki azt, hogy “Csúcsteljesítmény leadása”.

Az SE-m másfél éves, átlagnál kevesebb töltési ciklussal, az akkumulátor kapacitása jelenleg 96 %.

Már csak 93%-ot ír. És hidegben tényleg újraindul, most már fotózás közben is megcsinálta kétszer, utána ha visszakapcsolom, 10%-os töltöttséget mutat, hiába van benne még sokkal több. Sajnos a lítiumos akksik ilyenek. Sisakkamerám is 50 percet bír nyáron folyamatosan venni, télen 10 perc alatt leáll. Azért ez kicsit gáz, igazán rakhatna bele az Apple fűtést. :slight_smile:

Sziasztok! Nekem iphone 7 aprilis vegen volt benne aksi es az aksi mar 97% en nemtudom mitol megy igy lefele… szerintetek csere utan gaz hogy mar 97%os?