A DriveSavers azt állítja, fel tudja törni minden iPhone jelkódját

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/12/01/a-drivesavers-azt-allitja-fel-tudja-torni-minden-iphone-jelkodjat/

A DriveSavers nevű, adatvisszaállításra specializálódott informatikai cég egy olyan közleményt tett közzé honlapján, amiben azt írja: minden, képernyőzárral védett okostelefon zárolását képes feloldani és belőlük az adatokat kinyerni. Több gyártót és operációs rendszert külön fel is sorolnak, mint támogatott platformot, és erre a listára az Apple és az iOS is felkerült. Egészen pontosan ezt írja…

Tételezzük fel, hogy meg tudják csinálni. Mi van ha besétál az efbíáj hozzájuk és valahogy kierőszakolják tőlük a technológiát? Én ezt aggályosabbnak tartom annál, hogy valaki rájött és adott esetben pénz kér a feloldásért. (persze az efbíáj helyett írhattam volna mást is)

Ezek általában csak a következő szoftver frissítésig mennek. Amúgy meg van félni valód? :smiley: Ha nincs akkor lényegtelen, hogy fel lehet-e törni a telefont vagy sem.

Hacsak nem valami hardveres bűvésztrükkel nyerik ki az információt.

Én akár az 1 : 1000 arányt is megkockáztatom, hogy a tulajdonos elfelejti a saját jelkódját, mert nem egy nagyritkán használt jelkódról beszélünk. Ettől eltekintve valóban lehetnek szélsőséges esetek, amikor szükség lehet a jelkód “erőszakos” feloldására. Mire gondolok? Tartós öntudatvesztés, haláleset…amikor egy hozzátartozó számára fontos lehet a zárolt telefon adatainak megtekintése. Mindamellett elgondolkodtató, hogy egy olyan társadalmi osztályba tartozó ember, akinek a hozzátartozója adott esetben ki tudna fizetni 3900 $-t (tehát nem az átlag amerikai) az a telefonon tárolna olyan értékes információkat, amik megérnek ennyit. Amúgy zárójelesen: az én feleségem és a fiam ismerik a jelkódomat, annak ellenére, hogy nincsenek “világmegváltó” titkok elrejtve a memóriában. Véleményem az, hogy ez egy jó reklám a DriveSavers cégnek, hiszen a szaksajtó és mi olvasók foglalkozunk vele. Azt pedig az életben soha nem tudjuk meg, hogy valaha feltörtek-e egyetlen telefont is?

Persze persze. Logikailag nem világos hogy hogy férnek hozzá. Ha meghalt, a tulaj vagy elfelejtette a passcodeot akkor valószínű hogy több mint egy órája nem volt feloldva a készülék. Így ugye nem kommunikál usb eszközzel. Ha tízszer elrontják a kódot akkor törli az adatokat… akkor hogy? A graykeyről is kerestem infókat, de csak olyat találtam ahol i4s ios6-al demózta a törést. Nyilván nincs törhetetlen rendszer de szerintem ez kamu