A Huawei megcsinálta azt a MacBook Pro-t, amit az Apple nem tudott (videók)

Biztos benne volt, de a két video az 15 perc, a cikket átfutnom a villamoson meg 3 perc :slight_smile:

1 kedvelés

Hasonlo tapasztalat, fagyás meg kék halál már nagyon régen volt, szerintem az elmult harom verzio alatt nem is találkoztam vele.

Alapvetően tetszik. Tetszik a Huawei ökoszisztéma, de néhány téren túlzottan kezd “Apple” lenni, viszont sok dologban ez jó és néha jobban is csinálja, mint az Apple.

Örülnék, ha lenne egy A Macbook, vagy legfeljebb kettő, de nem 500000. 500 000 Ft-ért már bőven high-end gépeket lehet kapni, az Apple-nél pedig ennyi pénzért eléggé kompromisszumokkal vásárolsz csak állítólag “Pro” gépet, ami a “Pro” felhasználásról még csak hírből sem hallott -> az asztali gépem egy Ryzen konfiguráció, kb. 650 000 Ft értékű, bőven alkalmas minden munkára, amit végezni akarok, sőt… nem tudok eléggé nyújtózkodni… pár év múlva is kényelmes lesz, mire kinövöm azt a bizonyos takarót.

Apple esetén sajnos hasonló gépet legalább dupla, de inkább tripla áron kaptam volna meg, a bővítési lehetőségei pedig közel nem azonosak(a PC javára).

A macOS az egyetlen dolog, ami érdekel az egészből, mert nagyon kényelmes, felhasználó és Pro barát is, egy műremek… jó nézni és kényelmes rajta dolgozni. A kérdés, hogy pusztán a rendszer miatt megér ennyi kiadást? A Windows csak 90 euró, ha a gép mellé kéred(Win10Pro).

A Windows szinte mindenre alkalmas, az elmúlt években nagyon fejlett és biztonságos rendszerré nőtte ki magát. Korábban nem használtam volna, csak játékra és streamelésre, de most ez lett a fő rendszerem. Mindenre. Nehéz volt megszokni, hiszen imádom az Apple felületeit, de eljött az idő, amikor ez már sajnos nem elég. Sok csiszolni való van a termékpalettán, a rendszeren… egyszerűen mindenen.

Jobs elvei a kukában, az iPhone X az, ami AZ iPhone, az iPhone 8 pedig egy elavult valami, de az X gyakorlatilag megfizethetetlen. Nem vagyok Jobs fanatikus, de a cég elvesztette varázsát, főleg ezek után a kínai cégek után(Xiaomi, Huawei). Jobs receptjei nagyon jók, csak használni kell őket.

És azt is tanuld meg, hogy nem a windows miatt rossz az oprendszer hanem a rossz gyártói driverek miatt. A WIN-el semmi baj…