A jelek szerint kiszivárgott az iPhone 12 modellek összes újdonsága és a HomePod mini

TÖLTŐ :joy::joy::joy::joy:
Csak viccelek. Már túl tettem magam de legalább 2 havonta új készülékem lesz. Már mocskosúl várom már. Örülök hogy amoled meg 5g lesz mindben. Kamera szerintem eddig is baszó volt ezután is az lesz.

Egy év Huawei használat után térek vissza és már alig várom! :smiley:

Miért is nem csodálkozom én ezen??? :grinning:
Én hosszú évek óta használom a bevált kombót, a Telekom-iPhone és amikor bármelyik része nem fogja kielégíteni az igényeimet amire kell nekem, akkor majd váltok, de addig a beváltat nem cserélem semmiképp, mert közben hol tesztek hol olvasmányaimban figyelem mit kaphatok másik kombinációban, hát eddig nem jött a érzés hogy váltsak.

a cikk címe is azt írja, hogy “a jelek szerint”, nem pedig azt, hogy ez akkor már kőbe van vésve.

Na de nem is lesz drágább mert ha az itt fent leírtakból indulunk ki, akkor ugye az iphone mini annyi lesz mint tavaly az olcsóbbik iphone, igaz kisebb lesz a kijelzője, de nem a spórolás jegyében hanem az is fejlődik és ez a méret kell a felhasználóknak, lásd amit az SE2 megjelenésekor írtak sokan itt és máshol is. Nekem is a méret csökkenése és az oldalak újbóli elsimítása miatt szimpatikusabb mint az utóbbi évek iphone-jai. Azaz akkor is váltanék ha tavaly vettem volna 11-est és csak ennyiben változna meg ahhoz képest.

Nyilván minden mondatom elé tedd oda, hogy a jelek szerint. Nem is tudom miért kell ezt ennyire ragozni mikor teljesen egyértelmű. A cikk is a jelenlegi információkról szól, ami alapján reagálunk. Ha máshogy lesz, akkor arról is lesz egy cikk, ahol meg annak megfelelően posztolunk. Az iPhone 12 Miniről már volt ezerféle információ és cikk. Amikor arról volt szó, hogy jóárasított lehet, akkor mindenki annak megfelelően örült. Most, hogy úgy néz ki 300 rugó lesz, már kevésbé.

Az iPhone 12 lesz drágább, mint a 11.

Fent belépő modellekről írtál én azért is jöttem azokkal. Amugy meg ahogy régebben jöttek hírek a F-ID is változik majd és vagy gyorsabb lesz vagy nagyobb lesz a szög amit tud majd, esetleg kisebb is lehet a mérete. Sok még a bizonytalansági faktor. Ha tényleg szimpi lesz ahogy kézbe fogom a 12 mini-t, akkor az Xs megy tarcsiba és veszek 2db-ot magunknak. Végre megint egy jó méretű de normális kijelzőjű telefonunk lesz.
Ha olyant csinálok akkor előkerül majd a tablet, vagy ha az kell akkor a noti. Nekem a telefon kommunikálásra kell annak többféle formájára. (a nem közösségire :roll_eyes: )

Már megint egy autógyártóhoz való hasonlítás, de ha már annyira akarod akkor pont a VW Golf 8 “belépö” modell drágább mint az előző 7-es “belépö” volt, de baromság folyamatosan autókhoz hasonlítani, mert ott országonként óriási különbség van, és nem csak az adó miatt, hanem alapmodell, felszereltség stb országonként változó!!

Messzire visz, a Golf a CO kvóta büntetés miatt lett drágább, azt meg nem nekik fizeted csak rákerül a bruttó végárra.

Reméljük, hogy a Homepod mini, ha lesz egyáltalán akkor kicsit több országban lesz elérhető hivatalosan mint a nagytestvér.

De nem fut.

1 kedvelés

Az iPhone 4 és az 5S volt szerintem az egyik legnagyobb változás, mégsem emelt az Apple az árakon, aztán elkezdte a gumicukor-trükköt és szépen mennek fel az árak, jövőre gondolom már a Pro is 1100 dollárról fog indulni, vicc az egész.
Idén még megússzuk a Pro modelnél, mert nagyon jófejek és kiveszik a fülest, töltőt a dobozból…
Ha megnézzük hogy egy új csúcs iPhone-t+iPadet+Macbook Pro-t mennyiért vihetett haza az ember 4-5 éve és mennyiért vihet most haza, sokkoló a különbség…

Más:
Akik hőbörögnek, azért hőbörögnek mert az általuk régóta szeretett cég folyamatosan a biztonsági megoldásokat tolja, idén hozzák ki a 4-edik generációt ugyanakkora kameraszigettel miközben a konkurenciáknál gőzerővel dolgoznak az innovációkon.(lásd Fold)
Itt az az innováció hogy mindent átneveznek Pro-ra mintha akkora fejlődés lenne az előzőhöz képest és jön rá a plusz árazás.
Idén is a legérdekesebb az iPhone-nal kapcsolatban az lesz hogy kijön egy 5.4 colos, olyan áron mint előtte a 6.1-es, király.

Sajnos egyre inkább Nokia effektus van érvényben, mert Tim Cooknak a részvényesek elégedettsége és az újabb rekordbevétel a kizárólag fontos és nem az hogy a felhasználók a legtöbbet kapják a pénzükért.

Amúgy az Apple évről évre azzal büszkélkedik hogy milyen sokan váltanak át konkurenciától hozzájuk.
Most meg költségcsökkentésből kiveszik a töltőadaptert és a fülest árcsökkentés nélkül, a környezetkíméletességre hivatkozva.

Akkor most hogy is van ez? Azzal fogadják az új Apple felhasználókat hogy nem kapnak a horror áron megvett termékhez töltőadaptert és fülhallgatót? :grinning: Aztán vehetik meg horror áron az Apple-től ha zenét szeretnének hallgatni, vagy tölteni a telefont.

Ha lehetne választani hogy 999-ért tokkal-vonóval, vagy 949-959 dollárért füles és töltőadapter nélkül akkor egy szavam nem lenne, de ez így az újabb fillérszabás és a felhasználók hülyébe vétele a részükről.

10 éve die-hard Apple fan vagyok, de már régóta nem jó ez a biztonsági," toljuk ki a kötelezőt minden évben" irány az Apple-tól…
Aztán a kezébe veszi az ember a Galaxy Fold 2-t az utált Samsungtól, és azt érzi amit régen egy iPhone elővétele jelentett a sok selejt között.
Ha az a Samsung meglépte ezt ami szappantartó kinézetű f0sokat tudott csak gyártani miközben az Apple a gyönyörű iPhone 4-5-5S-eket tolta, akkor az Apple miért nem tud szintet lépni?

egyelőre egyetlen új iPhone sem jelent meg, tehát nem tudhatod, hogy árcsökkentés nélkül lesz-e mindez, vagy sem.

Azért közel sem azonos a dolog az én szememben. Főként mert az első iphone nekem nem is tetszett, bár azt akkor is elismertem, hogy innovativ és áttörést hozhat, ahogy hozott is. De ez a Fold még közel nem olyan mint amilyennek lennie kellene egy összehajtható kijelzős telónak az én olvasatomban. Nálam akkor lehet nyerő a technológia majd, amikor nem lesz ott a látható csík a hajtásnál, nem hogy az első héten hanem az első év végén sem. Nekem az jelentené a kb érett és közhasznú technikát, igaz akkor sem hiszem hogy vennék, mert számomra nem bejövős mivel én szeretek adott dolgokra a nekem legjobban megfelelő kütyüt használni. Pont ezért van iphone-om és amint kijön a 12 mini és tudom venni olyan jó áron mint anno az Xs-emet, rögtön veszek kettőt, de az iphone nálam a kommunikációra kell, kisebb munkákra tabletet használok, esetleg egy időtöltő videót is megnézek azon, nagyobb melóra a noti és ha sokat kell dolgozni akkor a 27" gép otthon. Navigálni megint van egy androidos tabom v egy fejegység (szintén droidos). Na ezért engem egy Fold nem mozgat, amilyen a kijelzője, úgy még kevésbé, ez csak szvsz egy “hú mi legyünk az elsők” nóta egyelőre és nem igazi áttörés a samutól.

Ez igaz, de sajnos várhatóan így lesz.
Ha nem, és akár 5 dollárral is csökkenti az Apple az árakat akkor már elismerésem. Nem azért az 5 dollárért, hanem a gesztusért

Azért az idő sokmindent megszépít.

Zseniális volt az első iPhone (is), de azért messze nem volt kiforrott. Nem volt rendes kamerája, videózni nem lehetett még a 3G-vel sem csak Jailbreakkel, előlapi kamera +3 év múlva jelent meg, nem lehett az alkalmazásokat rendezni, hátteret beállítani, App store nem volt 1 évig, és még lehetne sorolni.

Ennek ellenére különleges készülékek voltak a korai években, mert elővetted és láttad a butatelefonok és a kezdetleges androidok világában hogy más dimenzió minden hibái ellenére, az emberek reakciója hasonló volt, mintha valami földöntúli cuccot vettél volna elő.

Most hasonlót látok a Galaxy Folddal is.
Sajnálom hogy nem az Apple lépte meg, de amíg az Apple arra ment hogy biztonsági játékot toljon, a Samsung kihozta ezt.
Aztán ha az Apple 1 éven belül előáll valami olyannal ami mellé rakva a Fold egy őskori leletnek érződik, akkor le a kalappal(remélem így lesz), de addig meg ott tartunk hogy a 4-edik generáció jön hatalmas kameraszigettel, és olyan oldalkávával amiért már 2018-ban megszólták az Xs-t jogosan, én azért sokkal többet várnék az Apple-től mint azt hogy kis túlzással 4-edjére adja ki ugyanazt a telefont ugyanazon az áron.

Hát én nem tudom Te melyik híreket olvasod, de milyen 4. generációról is beszélsz? A 12-es sorozat pont nem lesz olyan ahogy előre lett vetítve mint az előzőek, ami ugye tart formailag az i6 óta, vagy a F-ID -s ami tart 3 éve. Hiszen ennek megint visszatér a sima oldal gömbölyített helyére, végre és a kamera szigetről is csak pár infó jött eddig, ami lehet hogy kisebb lehet hogy nem, de mivel az oldlát nem gömbölyítik a továbbiakban, ezért a kijelző és a ház hatása is sokkal inkább lesz a faltól-falig érzése ahogyan én látom.
A Fold-ot meg ha nem lépi meg a samu az elsőt kapkodva, csak mert mindenkit gyorsan be akart előzni még a bejelentéssel és a kiadással is, azután meg jól leégtek vele, de csak azért is kiadták a méregdrága vacakot, mert nálam az ahogyan volt az és nem mert nem apple termék, mert ha ők adták volna ki akkor is ezt írnám arra a telóra ahogy az sikerült. Na de nem az apple csinálta ezért tized annyi fikát sem kapott mint ha alma logóval került volna piacra. De még a Fold 2 sem részesülhetne olyan fogadtatásban mint amilyent kapott ha almás lenne, mivel tőlük mindig mindenki a tökéleteset várja, ha meg olyant adnának ki ami tökéletes mindenben, akkor a fikások az árába kötnének bele, bezzeg a Fold-oknál ez nem olyan nagy gond, pedig rohadtul drágák és qrvára messze vannak a tökéletestől és lesznek ahogy látom még pár évig. Az elbírálás teljesen más a cégekkel szemben és az apple-vel szemben ez a lényeg. Most itt megint jöhetne az ára miatt, de másik gyártó termékei is ennyibe fájnak és azok sem jobbak, sőt. Na igen itt jön majd a sok mondva kreált ebben is jobb meg abban is ez vagy az vas, de kérdem én ha tárgyilagosan nézzük akkor sok esetben a számadatokkal érvelnek ilyenkor és nem a valós hasznával adott dolognak. Csak 1 példa a kijelzők állandó felbontásbeli különbségével, ami ugye már a szemnek mindegy, mert lényegesen meghaladják a biológiai tudását a rosszabb felbontások is.