A Lokátor és az offline keresés segítségével lett meg egy, Budapesten ellopott iPhone

Basszus, ez nekem be sem volt kapcsolva! Azt hittem biztonságba van a telóm erre tessék :smiley:
Ha elveszteném a telót akkor at M1 macmini-n megkeresem.
Köszi a cikket!

1 kedvelés

Gyerekek, en meg ott tartok, hogy mi az az aktivalasi zar? :))

1 kedvelés

Ez egy lassan 10 eve velunk levo funkcio :slight_smile:

Igen nyomtam és csak arra próbáltam kilyukadni a fentiekben, amennyiben eSIM van benne azt ugye nem tudja kivenni csak aki tudja az ID-t, de a lopós ki fogja kapcsolni ha látja, hogy fent van a hálózaton, ergo ha nem látja mert inkognitóban marad ameddig nem aktiválják, csak szépen a háttérben teszi a dolgát, akár még a környezetét is le lehetne hallgatni vele ha tudná a szoftver elveszett módban (csak ötletelek) akkor a cikkben a szereplő amúgy nagyon is leleményes srác, sokkal előbb megtalálta volna a telóját. Ha valaki nem ilyen leleményes és kitartó akkor pont még egy ilyen béna orgazda/tolvaj mellett sem jutott volna csak max a nyomára a telójának és sosem találta volna meg nagy valószinűséggel. Erre próbáltam meg célozni a fentiekben, nem tehetek róla, de amikor olvasok olyant, hogy a tolvajok hogyan és mit csinálnak, hogyan dolgoznak (más esetekben) nekem mindig az ellenük és módszereik elleni védelem jut eszembe, és elkezd dolgozni az agyam, hogyan lehetne levédeni a legjobban az adott eszközt. Sok évig autóztam (nepper, stb) és akkoriban szoktam rá erre, mikor óhatatlanul tudomásunkra jutottak dolgok, milyent hogyan visznek el és mit tudnak velük kezdeni, akkoriban sok olyan egyedi megoldást is kiötlöttünk, amikkel már már csak emelve, tréleren lehetett adott autót elkötni. Szóval ez nálam ilyen “munkahelyi ártalom” lett védelmi megoldásokat keresni, agyalni rajtuk. :crazy_face:

Node, ha a “Find My” mukodik “kikapcsolt” keszulek mellett is, akkor szerinted nem mind1, hogy az, aki eppen birtokolja, az kikapcsolja-e vagy nem a keszuleket? Tehat miert szamit, hogy latszik-e valami a kijelzon? Egyszeruen nem ertem, hogy mire akarsz celozni.

de ha egyszer a keresés már működik kikapcsolt állapotban is, akkor mindegy, hogy kikapcsolja-e vagy sem, ráadásul mivel már offline, azaz internetkapcsolat nélkül is megy, így még az is lényegtelen, hogy van-e a készülékben bármilyen SIM, és hogy az csatlakozik-e a hálózatra vagy sem. tehát feleslegesen bonyolítod tovább az egészet.

1 kedvelés

Ha figyelmesen olvasom a cikket ott le vagyon írva, a kikapcsoltság melletti probléma a pontossága, ami ugye az információ útjából adódik, azaz az észlelő eszköz pozícióját tudhatjuk csak, nem magáét a keresett eszközét. Nem bonyolítom túl, csak teljességre próbálok törekedni, ha már benne a lehetőség, akkor miért is ne használhatná ki aki teheti, igaz nem teszi, de jobb lehetne. De ok hagyjuk is, mert tényleg minek is gyorsan pontosan megtalálni az elveszett eszközünket, mikor lehet venni hozzá jó pénzért erre kreált cuccot szintén a gyártó palettájáról, ami pontos is, csak lopás esetén nem ér fabatkát sem.

nem, ez nem a kikapcsoltság miatt van. ez az offline keresés miatt van. ha a készülék online, tehát csatlakozik az internetre, akkor saját maga tudja elküldeni a helyzetét. bekapcsolt állapotban is lehet, hogy offline állapotú, főleg amikor vannak, akik kényszeresen kikapcsolgatják a mobilnetet is, vagy ha a tolvaj kiveszi a fizikai SIM-kártyát…

mivel Bluetooth LE-ről van szó, így a helyzet meglehetősen pontos, hiszen másképp kikerül a készülék hatóköréből a másik…

de hát NEM kell venni semmit hozzá, ráadásul az AirTag pláne NEM lopás ellen van…

Ha nem ragadnál ki a szövegkörnyezetből szavakat akkor teljesen érthető amit leírtam és igaz ez az utolsó mondatomra főként, akkor nem kellett volna magyarázni amit amugy is leírtam, csak rövidebben.
De, az AirTag azért nem használ Bt LE-t mert amit használ az pontosabb, ezt ti írtátok le az erről szóló cikkekben, a többi az nem annyira pontos mert nincsen iránya, csak távolsága pont a Bt kapcsolat miatt.

már hogy ne használna Bluetooth LE-t… egészen addig azt használja, ameddig nem kerülsz az UWB hatókörébe.

1 kedvelés

Megint csak kiragadtad a részletet, ebből:

ebben pont benne van ami kell, hogy azért használ mást mint a többi mert törekedtek a nagyobb pontosságra és azt a fejlesztői az UWB-ben találták meg.
Olyan ez mint a telefonok helymeghatározása, az is azt használ ami pontosabb és amit elér, mint ahogy egy épületen belül ahol nem lát műhódot ott használja a “netet” és az alapján pozicionál pontatlanabbul, de ha megleli a rágcsálókat azonnal átáll rájuk. Pont ezért is tenném én az Apple helyében lehetővé amit fentebb leírtam, más előnyeivel együtt, amelyeket szintén leírtam fentebb, mint ötletelést és lehet még akár jobb is amit tudhat, csak nekem nem jut az eszembe most. Volt már pár műszaki megoldás amit évekkel később valamelyik nagy gyártó megvalósított, mint ahogy ötleteltem rajta, csak sajnos nem volt hozzá közöm, mert akkor most nem kellene már régóta dolgoznom sem. De ezt dobta nekem a gép. :crazy_face:

és szerinted az Apple komolyan nem gondolta ezeket végig?