A Samsung csendben törölte Facebookról az Apple-nek szánt gúnyolódását

Először is a telefon csomagolásának mérete lényegesen csökkent, nagyobb mértékben mint a töltő adapter doboza, és a szállítás miatt csökken a legnagyobb részben a káros anyag kibocsátás! Második, adaptert eddig is gyártott és árult külön az Apple, tehát nem új termék és nem hiszem, hogy olyan irgalmatlanul megugrott volna az eladásuk. Harmadik, szinte mindenhol olcsóbb lett a telefon a tavalyi árhoz képest, ahol én élek többel mint a töltő ára, ~23ezer ft-al lett olcsóbb a 12 Pro 128Gb mint tavaly a 11 Pro 64Gb volt. Ez azért számomra nem áremelés és ennyiért nyugodtam kiveheti az adaptert belőle.

xiaomi is beállt a sorba

1 kedvelés

Ezt te sem gondolod komolyan, hogy a káros anyag kibocsátás érdekli az apple-t ugyan már. Ha azt mondod hogy több fér a kamionba és spórolnak a szállításon azt elfogadom de vastagon leszarják a környezetet, de nem csak az apple az összes többi is. Szerinted miért viszik a gyártást Vietnám, Kína, India, stb nem csak az olcsó munkaerő, hanem ott nincs olyan komoly szabályozás mint az EU ba meg az USA ba. Gyárthatnának Romániába, Bulgáriába Magyarországon, de itt sok EU standardnak meg kellene felelni. ( ezek az államok még fizetnének is hogy idehozzák a gyártást) Nem a töltővel van a bajom mert úgy is meg fogom venni, hanem a kommunikációs maszlaggal. Egyébként szerintem más is van a dolog mögött de abba már tényleg nem megyek bele, de hogy a környezetvédelemhez semmi köze az biztos.

Na ja olcsóbb az tény! Én konkrétan 35-40e-rel olcsóbban vettem mint az Xs-t 2 éve, igaz a 12 mini-t, de teljesen jó ez így nekem. Eddig csak akkor dugtam bele töltő kábelt, azt is régit mikor lusta voltam elmenni a vezeték nélküli töltőmhöz vele és a régi volt kéznél abban a konnektorban :crazy_face: :grinning:

Ha csak a vásárlók 75%-a veszi meg a töltőt, ahogy azt gondolod, de valószínűleg ezt sem éri el a szám, azzal pont csökken a szemét. A papír újrahasznosítható.

Aha. És ez a 3 ország együtt nem tud felmuatni annyi munkaerőt, mint az általad említett ázsiai országok.
Amikor egy új iPhone miatt hirtelen fel kell venni 10.000 embert, azt szerinted melyik EU-s ország tudja biztosítani?
Valóban sokkal többről van szó, mint az olcsó munkaerőről, de nem a szabályozásról…

Az a baj, hogy próbálod a negatívumot keresni a dologban és tejes mértékben a legrosszabbra gondolni. Igenis fontos a környezetvédelem egy gyártónak, ha tudnád miért akkor nem is vonnád kérdőre. Az Apple egy amerikai cég, nem kínai, az USA szabályozásai érvényesek rá környezetvédelmi szempontból, tehát oda fizetik a büntetést is, nem csak az EU-ban vannak szabályozások. Az olcsó kínai munkaerő pedig már rég a múlté. Nem hiába téma már évek óta, hogy a Foxconn, Pegatron stb. fogják a gyártósort és mennek Afrikába.

Na jó, gépészmérnök vagyok energetikával foglalkozom ismerem a szabályozásokat, pillanatnyilag a Samsung SDI ban terveztem a technológiai hűtést tárgyaltam koreaiakkal 53 éves vagyok. De szívesen tanulok :slight_smile:

Mi köze egy gépészmérnöki diplomának a környezetvédelmi előírásokhoz? Hogy jön az egész cikkhez az, hogy Te mit terveztél meg kikkel tárgyaltál? De gondolom akkor azt is tudod, hogy még Európában és az USA-ban is gyártanak alkatrészt az Apple-nek. Tehát be kell tartani azokat a nagyon szigorú EU-s és USA előírásokat. Kínában amúgy csak összeszerelik a készülékeket. Amúgy meg, ha már ennyire szabályzások akkor miért pont egy Koreai cég jönne Közép-Európába gyártani? Mondjuk inkább van köze, hogy Magyarország-Románia-Bulgária közösen karöltve együtt foglalják el a szép 70. helyet a korrupciós világranglistán Dél-Afrikával közösen.

1 kedvelés

Olvass utána mit csinál egy gépész. Azt hiszem nem vagyunk egy szinten én egy multinacionális cégnél vagyok egy vezető gépész te meg fogalmam sincs mit csinálsz de a válaszodból kiderül meg amit leírsz, hogy fogalmad sincs az egészről.
A Samsungot teljesen hivat,alosan támogatja az állam. Megveszi neki a területet hogy munkahelyet hozzon létre ez a Samsungnál 14mrd . A Samsung Engineering részlegével egyeztetek minden egyes gyártósor, robot elektronikájának környezeti működési paramétereivel például páratartalom hőmérséklet igényel kapcsolatban. Az energiaellátás folyamatosságának biztosításáról, katasztrófavédelmi szabályozásokról amit pl a koreaiak nem is értettek mert náluk ilyen nincs. A környezetvédelem: tudod a gyártás során sokféle mérgező anyag tud keletkezni ezek elszívására szűrésére is szabályozások vannak, (légminőség, káros anyag elvezetés) ugyan úgy mint a hőtermelő berendezések hatásfokára szabályozására (Pl. Kinában , Indiában, nincs) . Azért van itt a Samsung mert Akkumlátort gyártanak autókhoz amit meg ugyancsak itt gyártanak Győrben, Kecskeméten, Esztergomban Illetve Szlovákiában. Az Apple azért van kínában mert a nagy a piac olcsó és ott a hiedelmeiddel ellentétben bármit meg lehet csinálni… Az utolsó tévedésed: Nem kell betartani semmilyen USA , illetve, itt Koreai előírást a gyárban, ahogy az Applenak sem. A gyár határozhat úgy hogy ő be akarja tartani de én még olyat nem láttam. (kivéve ami a gyártástechnológiára vonatkozik)
Remélem kielégítő volt a válasz. A politika meg nem érdekel, ahogy a további kérdéseid sem

Ismered egy cég egy apró szeletét és ebből levonsz komplett iparágakra következtetést, mondván, hogy te multinál dolgozol és mindenki kussoljon. Hatalmas különbség, hogy te egy olyan cégnél dolgozol, ami az anyacég leánya és nem egy bérgyártó/szerződött partner. Nyílván rengeteg koreai hülyeséget betartatok ti is a cégkultúrából adódóan, olyanokat amikről nem is tudsz. Az is teljesen más, hogyha egy ázsiai cég meg egy másik ázsiai céghez gyártatni, meg ha egy amerikai megy egy ázsiaihoz.

Nem olcsó, hisz a munkaerő nálunk pl. olcsóbb, mint Kínában. Csak valóban nagy. Az országban igen bármit meg lehet csinálni, de az Apple partnerénél nem.

Ezt nem a gyár határozza meg, hanem a megrendelő, amiket auditálhatnak is. Számos cikk van róla, hogy az Apple él is ezzel a jogával.

1 kedvelés

Az SR Technics zürichi repterén lévő turbinatesztelő hangárában egyeztettem legutoljára az ott dolgozó mérnökökkel, vagy pl az ANYboticsnál dolgozó mérnökökkel sőt még ebédeltem is velük :joy:, de ennek az egésznek meg, hogy te hol és mit dolgozol még mindig semmi köze az egészhez. De igazad van hagyjuk. A készülék ára olcsóbb lett ezért megdőlt az áremeléses elméleted és ez a lényeg, itt én is befejeztem.

Arra hogy kinek milyen végzettsége van és hol dolgozik s mit, valóban nem sok köze van ahhoz hogy a tudása mit is fed le valójában. Elég sok embert megismertem az életem folyamán és voltak ott mindenféle végzettséggel és képesítéssel rendelkezők, de az már amit tudott, az ember saját intelligenciája révén dőlt el és a környezete amiben felnőtt na meg a későbbi lehetőségei is befolyásolták ebben.
Azaz fölösleges érvként felhozni ezeket, mivel semmit nem takar tutira, csak hogy sokat járt isibe és azokat többnyire el is végezte. Na meg hogy van esetlegesen szakirányú végzettsége, papírja arra, hogy betöltsön bizonyos pozíciókat, amit lehet csak elfoglal olyanok elől akik értenek is hozzá.
Van egy olyan kifejezés mint a szakbarbár ami sajnos sok magasan kvalifikáltra igaz, mert nem látnak valósan a “pályán”.
Csak egy kis példa, amikor régen hálózat fejlesztést csináltunk a Matáv-nak és kaptuk a terveket a mérnököktől, majd a nagyját átalakítottuk hogy a lényeg megvalósítható is legyen, mert a jóember sosem látott még olyan helyet ahova tervezett, ellenben felvette a nem kevés fizetését.
Tudom ez megint nem ide vágó, csak kikívánkozott a nem vagyunk egy szinten-re, mert van papírom és hol dolgozom. Persze sok év alatt ragadhat egy munkakörben sok okos dolog a fogékonyabb emberekre a hozzáértőktől és azzal már el is lehet lavírozni a nyugdíjig akár. Ilyent is láttam, nem egyet. :roll_eyes:
De persze akinek nem inge, ne vegye magára!

1 kedvelés