A VoWifi avagy a Wi-Fi Hanghívás aktiválása, beállítása a Telekomnál

A füles OK persze (használjuk), lényeg, hogy ne zavarjon közbe a becsipogás… A Telenor / Voda (korábban legalábbis) csak akkor tudott sms-t küldeni, ha pl. off-on volt a teló, azaz kikapcsolt hívásvárakoztatás / aktív hívás közben bejövő új hívásról nem (lehet, hogy már tudják, sok éve kérjük és csak a T tudta eddig).

Ha csak az zavarna, hogy az akivel beszélsz az hallaná a becsipogást, akkor emlékeim szerintem azt csak Te fogod hallani. Persze ez a számodra még simán lehet zavaró főleg, ha folyamatosan hívogatnak közben.

@Nem_Tom mondjuk bármikor ki tudod nyomni.

:+1:t2::pray:t2:

Igen, engem zavar (koncentrációt igénylő munka) / kinyomni meg etikai kérdés (másik ügyfél pl.), szóval ezt - a mi esetünkben legalábbis - full megoldja a foglalt jelzés (a T meg küld sms-t ilyenkor is és látod ki keresett, ha azóta más szolgáltató is tudja ezt annak meg örülünk) :slight_smile:

Vajon a Vodánál mikor lesz? Vagy majd az eSIM után?!? :slight_smile:

Ez esetben bocsánat, valószínű átugrott rajta a tekintetem😅

Az normális, hogy itthon szinte állandóan wlan call -on van mindkét telefonunk? Xs - SE

Amúgy hanyason van a mobil térerő?

Hát ez az, hogy 3-4 között

Nekem egyből sikerült aktiválni délután és azóta folyamatosan WLAN call van kint, 3-as térerő mellett…

hát remélem ez a normál helyzet, mert nem csak itthonról szoktam telefonálni, bár tegnap óta nem volt gondom vele és akkor lett bekapcsolva mindkettő.

Akkor túl erős a WiFi-d :joy:

Hát nem rossz az biztos, de a kert végében is kell látnia az Watch-ot és viszont. Pedig csak egy kicsi mikrotik, de elég amire kell. Azért a következő napokban odafigyelek erre, míg ki nem derül ez normális-e ahogy működik, vagy bezavar a VoLTE és a VoWifi együtt. Főleg mert anno arról szóltak a hírek, hogy az iphone-ok készenlétben lejönnek a wifiről, mert így kevesebbet fogyasztanak és mikor ébreszti az ember akkor visszacsatlakoznak.

Használom 1,5 éve és itthon nekem is mindig Wifi Calling van, de ez teljesen normális. Sőt sokszor rászokott állni Public Wlan-ra is útközben, ha olyan helyen vagyok.

Mobil szolgáltatói oldalról logikus, hogy jó ha a szűk keresztmetszetet jelentő GSM infrastruktúrájukat tehermentesíteni tudják miközben ettől a bevételük nem csökken.
A VoLTE is részben a szűk szolgáltatói keresztmetszet hatékonyabb használatáról szól. Ha pedig már a hangból végre adatcsomagok lettek, akkor a szolgáltatónak is hasznos, ha mehet más infrastruktúráján is.

Engem csak az érdekel, hogy van épületekben, mélygarázsokban mindenhol térerőm. :grinning:

Akkor jól gondolom, hogy ez még térerőtől is független lehet?

Ugye azt mondják, ha nem olyan jó a térerő akkor átáll. Kérdés mi számít jónak? :grinning: Az én észrevételem, hogy térerő független. De őszintén megmondva nem szoktam ellenőrizgetni, hogy mikor áll át mikor nem. Egy idő után már nem is néztem, hogy átáll-e egyáltalán.

Persze én sem fogom, csak volt ez a nagy hálózat eldobálós mizéria és azok után kicsit pesszimista vagyok ha vmi eddig nem volt és most meg van. :smile: