Alattunk a Greyp elektromos kerékpár avagy mountain bike!

En nem latok olyat a felepitesen, ami alapjan ez ne kozlekedesi eszkoz lenne. Kereke van, gurul, lehet vele kozlekedni, elvisz A-bol B-be. Minek bele motor? Miert ne lehetne benne motor? A kocsiban is van, lehetne a kocsid alja ures, es hajthatnad ugy, mint a The Flinstones-ban. Ha ez a szerkezet a gumi miatt nem valo aszfaltra, akkor kb ezt elmondhatod barmilyen kerekparrol is, holott a szabalyok ertelmesen leirjak, hogy kerekparral (tehat ezzel is) hol es min kell kozlekedni. Varjunk csak, ha szerepel a szabalyok kozott barmi, ami illeszkedik egy kerekparra, akkor megicsak kozlekedesi eszkoz lesz a kerekpar, nem?

Egyebkent gyalogoskent kozlekedve en is latok kismillio autost, aki ugyonigy nem ismeri a szabalyokat, pl rendszeresen nem adja meg a gyalogosnak jaro elsobbseget.

A hiba abban rejlik, hogy amikor a brigások az állítják ők közlekedők és semmi szabályt nem tartanak be ami a közlekedőkre vonatkozik és ráadásul azzal sincsen a legtöbbjük tisztában hol minek minősülnek és itt jön a vesszőparipám a zebra amin simán áthajtanak “mert elsőbbségük van a zebrán” hát nem csak ha tolják és lehetne sorolni, ám ha egy ilyent valaki elüt a zebrán még az autója is összetörik a lelki sérülésről nem is beszélve. Szóval azért mert sok valahogyan vizsgát szerzett szabálytalankodó révén a bringásokat ne mentesítsük már a rájuk vonatkozó kötelezettségek alól.
Simán az átkosból át kellene menteni a bringásokra vonatkozó szabályokat és max kicsit reformálni.

de ez most miért rosszabb helyzet attól, hogy egy bringa elektromos is? mert szerintem mindegy. idióta mindenütt van, nem lesz szükségszerűen több attól, hogy valami elektromos.

a KRESZ alapján a baleseteket el kell kerülni, a zebrát meg még akkor is fokozott óvatossággal közelítjük meg, ha amúgy nekünk van zöld. defenzív közlekedés. csak így lehet több esély az idióták ellen.

ácsi, én nem mentesítettem. de annak, hogy egy bringa elektromos, vagy sem, vagy hogy milyen gumi van rajta, köze nincs ahhoz, hogy valaki idiótaként használja, vagy sem.

Azért a gyalogosok közlekedésén is azonnal lehet látni, pont ahogyan egy zebrán átkelés esetében, van-e jogsija és vezet-e. Teljesen másként áll egy autós ehhez mint ahogy egy sima gyalogos, napi szinten látni a nem kicsi különbséget a kettő között, pl egy sofőr nem ugrik a zebrára az elsőbbsége tudatában mint a sima gyalogos akik szinte azt hiszik ott betonfal védi őket, pedig nem.
Szabályokat nem tisztelők mindig minden táborban vannak és lesznek, csak a gyalogos elfelejt egy nagyon nyomós érvet, ha elütik a zebrán mert erőszakos volt és nem tudott várni az utolsó autóra míg az elhalad, s az utána lévő szabad térben simán BIZTONSÁGOSAN átkelhet, de ő csak azért is mert vazze elsőbbsége van átmegy, lehet meghal, lehet nyomorék lesz, lehet stb, míg az autós kiszabadul és él tovább ahogy sok példa mutatja sajnos. Tudom mert láttam a barátom életét szertefoszlani egy ilyen autós miatt, aki a kislányát elütötte.

Azért azt be kellene végre látni, hogy ezzel a zebra szabállyal sikeresen mellé lőttek az alkotóik. Elérték vele hogy a gyalogosok szinte elé ugranak az autók elé és az autósok meg már akkor is megállnak mikor a zebra mellett önfeledten beszélgetnek az emberek.
Az meg hogy a bringa sporteszköz-e vagy sem szvsz attól függ főleg hogy fel van-e szerelve mindennel ami a közlekedésben résztvevőkre kötelező, ha motor hajtja akkor meg fokozottan. Érdekes anno mikor még voltak dongo motoros cangák azokra kellett kresz vizsga ha jól emlékszem, bár lehet csak egy ideig. De mindegy is mert azt kellene a rendőröknek tenni, ha a bringás a közúton halad akkor ha nincsenek meg az előírtak rajta bünti mint ahogyan minket is, ha nem szabályos akkor is és nem lenne ennyi sz@r fölött döglégy módra haladó cangás sem.

Tehat, ha nincs meg a kotelezo felszerelese, akkor sportol, ha megvan, akkor kozlekedik? Ha nincs meg a kotelezo felszereles es a rend ore azon kapja, hogy rajta ul kozteruleten, akkor egyszeruen megbunteti, fuggetlenul attol, hogy a kerekparos a sajat itelokepessege szerint most eppen kozlekedik vagy sportol. Ezt kar idekeverned. A gyalogos kozlekedesnek (pont ugy, ahogyan masmilyen modon torteno kozlekedesnek is) is megvannak a szabalyai, ezt ki-ki, a sajat maga erdeke szerint tudja/ismeri. Nem attol lesz valaki a kozlekedes resze, hogy vizsgazott-e valamint megfelelt-e ezen a vizsgan, ahol felmerik, hogy mennyire ismeri a kozlekedesben resztvevokre vonatkozo szabalyokat. A kozlekedes egy veszelyes uzem, a nagyobb halak tudnak figyelni a kisebb halakra, ahogyan a halak merete csokken, ugy fog csokkenni a szabalyismeretuk/szabalykovetesuk.

A szabalyrendszer jol leirja azt egyebkent, hogy milyen eszkore kell jogositvany vagy milyen eszkozre nem. A megfeleloen kis teljesitmenyu, alacsony kobcentis motorokra, sem most sem regebben nem kellett pl jogositvany. Pont ez a szabaly teszi lehetove az elektromos segedmotorral hajtott kerekpar szabalyszeru hasznalatat jogositvany nelkul is.

Azért a segédmotorosokra kellett ami kis köbcenti is meg nem is erős volt régen.
Akár hogyan is ágáltok ellene sok baleset megelőzhető lenne ha legalább aki közúton részt vesz a forgalomban, ismerné a kresz szabályait rendesen értem a bringásokra és a rolleresekre is ezt, de ameddig ez legalább nem teljesül hát marad a káosz és a félelem.
Az első mondatodra meg azt mondom, hogy ha nincsen meg a feltétele a bringáján a szabályosságnak akkor igen sport eszköz és ne sportoljon vele közúton csak ha az elzárt erre a célra, ergo ha sportol tegye máshol, ha közlekedik ismerje hogyan kell és legyen a bringája szabályos.
Azon ez mit sem változtat, hogy a bringa ilyen formában szvsz elveszti a lényegét nagy részben, persze vannak itt is mint mindenhol kivételes esetek, pl adminé aki problémákkal küzd így segíti és tegyük hozzá autós szemmel bringázik ami koránt sem elhanyagolandó szempont a többi közlekedőre nézve.
Amugy meg ez egy hegyi bringa ahogy látszik is és az meg sport eszköz :crazy_face:

“megvannak a szabalyai, ezt ki-ki, a sajat maga erdeke szerint tudja/ismeri. Nem attol lesz valaki a kozlekedes resze, hogy vizsgazott-e valamint megfelelt-e ezen a vizsgan, ahol felmerik, hogy mennyire ismeri a kozlekedesben resztvevokre vonatkozo szabalyokat”

Hát ez azért nem egészen van így, mert aki közlekedik annak kötelessége ismerni a rá vonatkozó szabályokat max vmiért nem tartja be és amennyiben ezt nem tudja azzal kizárja magát a szabályos közlekedésből, hiszen csak ezen tudással szabadna a közlekedés részévé válni.

Másnak is, de voltak és vannak is “sima” izomhajtányos bringák is hasonló árakon, csak azokat nem szokványos helyeken árulják, ott sem ritka a milliós ár. (Peugeot, Porsche, stb ami hirtelen eszembe jutott)

Hagyjuk már ezt a kreszt. Az az idióta amelyik átmegy a piroson, az kresz vizsga után is átmegy a piroson. Amelyik ész nélkül cikázik az autók közt, a vizsga után is meg fogja tenni. Ugyanez igaz az autós idiótákra is. Kresz szempontjából semmivel se rosszabbak a biciklisek, mint akár az autósok, akár a gyalogosok.
Sokkal nagyobb baj, hogy nem tudnak biciklizni és ebből adódóan közlekedni sem. Nem megy ki az út szélére, mert fél a padkától. Nem tudja hol áll meg a biciklije, ezért satura húzza már méterekkel előbb (aztán amikor elkoptatta a féket nem cseréli ki és már meg se áll). Szűk utcában alig tudják kielőzni a szembejövő forgalom miatt, mert kacsázik, de aki végre megelőzi, amellé a lámpánál visszagurul és kezdődik előről. Stb, stb. Ezek a nagyobb bajok, ezen viszont nem segít a kresz vizsga.

kb ugyan azokról van szó mert aki vezet is az nem fog így közlekedni az autósok között mert tudja milyen a másik oldalról látni őket. Persze vannak kivételek, de mint tudjuk az erősíti a szabályt :crazy_face:
Pár éve volt egy közlekedési helyzetem Kispesten az egyik sarkon a gyalogos hülye módon elém sétált majdnem és még neki állt feljebb (nem zebra és valóban barom volt minden autós szemmel akit megkérdeztem, de gondoltam egyet és megkérdeztem olyanokat is akik keveset autóznak utasként is, szinte kizárólag gyalog és tömeg közlekednek, hát csk Isten tudja miért ők is olyan logikátlanul mentek volna át mint az említett esetben szereplő liba. Na ennyire más a látásmódja a két csoportnak sajnos, sok bringás és gyalogos el sem tudja képzelni milyen az mikor valaki vezet és sokkal több mindenre kell figyeljen mint ők na és másképp is lát más dolgokra figyel.
Volt egy teszt régen amikor azonos képet (utcakép) 3 ember azonos ideig néztek majd leírták ki mit jegyzett meg róla. A gyalogos párat és nem lényegeseket, az úrvezető már majdnem 10 dolgot, míg a hivatásos közel 20-at. Hát ez itt a baj, sok gyalogost beültetnék egy napra hivatásosok mellé és lássák mit művelnek a hasonszőrűek és mit lát ebből egy sofőr. Szvsz tanulságos lenne nekik, bár lehet csak pár hétig :crazy_face:

Ez így baromság, mert igen is én az autóval figyelek oda a gyalogosokra és a biciklisikre slussz. Nem kell itt kreszre meg mindenre fogni, mivel én vagyok a “nagyobb” én figyelek a kisebbre. Nálunk svájcban van egy mondás “ Rad steht, Kinder geht!” ami annyit jelent, hogy megállok, ha látom, hogy állnak az átkellőnél. Vagyis én figyelek a gyalogosokra és a biciklisekre is!! Városban meg igenis úgy vezetek, hogy mindig fel vagyok készülve arra, hogy kiszaladhat elém valaki. Amúgy én minden városban korlátoznám a sebességet 30km/h-ra, mondom ezt úgy, hogy elég sokat vezetek. Nem kell azt gondolni, hogy azért mert én autóba ülök akkor felsőbbrendűbb vagyok. :wink:

Szerencsés vagy hogy nem kell soha sietned sehova városon belül és neked elég a 30. Én még bőven a 60-on szocializálódtam és az is kevés volt hát ez van. Nem a tempóval van baj, hanem a tudással amivel rendelkeznek az emberek és a levezetett több mint 36 év alatti sok km igazolja nálam, aki az esetek 80%-ában annyival megyek amennyivel lehet adott forgalmi helyzetben, persze az értelmes határon belül, a számomra értelmes határon belül. Nem tudom ki hogy van vele de én azt vettem észre amikor nem lehet haladni lankad a figyelem mert semmi nem történik ami éberen tart :slightly_smiling_face: