Alphajack MFi-s Lightning-kábel, és 9H-s kijelzővédő üvegfólia – ha a minőséget keresed!

Efdani
Arra gondoltál, hogy ez készülék oldalon van limitálva, hogy a kábel megfeleljen egy bizonyos generációnak.
Fentebb pont ezt írtam.
Illetve samsung nokia dell a saját vackaihoz gyártott(gyártatott) kábeleibe építtethet extra hitelesítő chipet,
hogy csak gyárival menjen —-> :moneybag:
Usbc oldalon azért ez nem általános.

Czo:
Senkit nem erdekel a miert, ahogy az apple hirdeti just works.
Tehát ismet, lightning to usb2.0 (klasszik regi kabel)
Es ligtning to usbcjük ugyanazt kinalja 2022-ben is csak mas csatlakozoval.
Koszonjuk apple.

Legyen Usbc ‘nevezektan’ ha igy tetszik.
Ismet csak a lenyeg az, amit fentebb irtam.
Kaosz.

Mindig a miert a legfontosabb. Technikailag lehet kesziteni 2.0-nal nagyobb sebessegu kabelt (a specifikaciobol kiderul), de senkit sem erdekel szerintem ennek az elkeszitese. Az Apple keszitett Host oldali adapterbol 3.0-asat, amit hasznaltam mar nyaralas kozben arra, hogy feltoltsem rola a kepeket a betelt fenykepezorol az iCloudba. Vittem magammal ugyan az MBP-t, de a betervezett 2-4 napos kirandulasokra mar azt nem viszem csak az iPadet, ami ilyenkor adodhat SOS megoldando feladat, az vagy megoldhato iPadrol vagy varat, amig visszajutok a gepemhez. Itt pont arra hasznaltam, hogy amig en maszkaltam a sivatagban, addig a kempingben hagyott iPad szepen toltogette fel a felhobe a fenykepeket, a nalam levo kamera pedig ujra ures lett.

A gyari kabel 2.0-ja szerintem boven eleg Xcodera, meg tolteni, minden masra mar ott vannak a kabelmentes, sokkal kenyelmesebb felhos megoldasok. Gazdasagi szempontbol nezve, az Applenak sokkal jobb, ha iCloudra fizetsz elo, mintha kabelt vennel kulon.

Igen, te ebből a szempontból tökéletes apple user vagy.
Nekem is van több alma termékem, icloudba küldöm a képeket ami szintén hulladék (szifonon is volt cikk róla) ,
de objektíven tárgyként kezelem szemellenző nélkül.

Tehát aztmondod elég a lightning által nyújtott elméleti max 60mega ami gyakorlatban kb 30,
nincs szükség az usbc nyújtotta előnyökre?

Host, meg illesztő: fentebb írtad a lightning független az usbtől. Ami onmagaban lehet igaz, csak a kabelnek (host, driver, labkiosztas, barmi) ket vege van ami 2022-ben is usb2.0.

Nezd meg legy oly kedves, az Apple 3.0-as Lighting USB Host illesztojet. Szedd szet, minden lab be van kotve. Ha szetszedted, lathatod az IC-t is, megtalalhatod a datasheetjet, az is 3.0-as. Lebenchmarkolni nem tudom, mert nem talaltam appot, ami external storaget benchmarkol, igy kenytelen vagyok elhinni a specifikaciot.

A 60, az USB 2.0 elmeleti maximum sebessege, de mivel az USB 2.0 elegge rosszul sikerult (ezert is lett a 3.0 teljesen kulonallo “dolog”, meg a 3.0-as HUB-ok is ugy mukodnek, hogy van bennuk ketto darab HUB, egy 2.0-as es 3.0-as), onnan rogton tudhatod, hogy az adatbusz egyiranyu. Sott, azt is tudod, hogy hogyan mukodik, ezert jott ki rogton az elejen, hogy az USB 2.0 HDD vs Firewire HDD-nel hiaba 400Mbps “csak” a firewire, a dull duplex mukodes miatt, kozel teljes sebesseggel tudsz masolni ra illetve rola, mig a gyorsabb, 480Mbps sebessegu, de csak half duplex USB-nel, pedig jo ha a fele teljesitmeny kijon. Szoval, a 30 MBps nem az Apple sara, ennyit tud. Egyebkent neked milyen elonye lenne? Nalam Xcodenal egyedul akkor vehetnem eszre, amikor eloszor telepul az alkalmazas. Masra nem hasznalom mar a kabelt. A Spotify elott meg zeneket masolgattam fel, de mast nem nagyon.

Megint jossz a mukodesi elvvel. Elhiszem, hogy erted es szereted, de relevans ez?
Megmagyarazod magadnak, hogy kevesebbel is beered… merthat az applenek ez gazdasagosabb, meg amugy a driverek meg a hubok es duplex mukodes.
Hagy ne kelljen techleirasokat bujni es onigazolast keresni az apple termekekhez, miert tetu lassu veluk az adatatvitel.
A mierteket a gyartonak, jelen esetben az applenek kellett volna mar reg megoldania.

Bármilyen adatátvitelre fel-le.
Nagyon teljesitmeny atvitel stb stb.
Ebben az apple a tech fejlodes kerekkotoje jelenleg.
De maradhatunk a 640kB mindenre eleg mottonal is.

Miert ne lenne a mukodesi elv relevans? A Lightning nem USB, tehat amig azt allitod, hogy a Lightningnek barmi koze van az USB-hez, addig kotni fogom az ebet a karohoz, mert nincs koze hozza (olvasd el a specifikaciot, amit elerhetsz az MFi NDA alatt). Soha nem is volt. Pont ez volt a lenyege a kitalalasanak. A 30 pines csatlakozoban fix feladata volt minden egyes labnak (volt benne sorosport, usb, firewire, analog audio kimenet, analog audio bemenet, kompozit video kimenet, svideo kimenet, 5V bemenet, 12V bemenet es 3.3V kimenet), a Lightning mogott az az elmelet, hogy megszunnek a fix feladatok, ott Lightning atvitel van es illeszto hardverek biztositjak az atvitel illeszteset ahhoz az eszkozhoz, amellyel hasznalni akarod. Tehat nincs benne semmilyen USB.

A first party gyartodat jelen esetben nem erdekli, hogy a mobileszkozod mekkora sebesseggel kommunikal a szamitogepeddel. O ugy gondolja, hogy ott felhos atvitel van. Az aktualis iPad Prora tudsz dugni Thunderbolt eszkozt, de ha osszekotod a geppel, akkor mezei USB stream jon ossze es nem Thunderbolt. Egyszeruen o ugy gondolja, hogy a mobileszkozod, mint master device kommunikaljon gyorsan, ne mint slave eszkoz, mert a slave eszkozhoz ott a felho.

Most néztem, még hálózati adapterre is van MFi… meg ugye bejött a made for magsafe is. Ha jön a type-c PORT, sem lesz jó bármilyen kábel, ha ők úgy akarják…

Az MFi programban azok a specifikaciok/dokumentaciok/leirasok erhetoek el, amely ahhoz kell, hogy kiegeisztoket (legyen az egy tok, vagy valamilyen wireless cucc, vagy vezetekes cucc, vagy egy folia, tehat tenyleg barmi) tudj tervezni es gyartani. Megtalalhato benne az eszkozok csatlakozoinak protokollja (pl iPad smart connector), de az eszkozok pontos fizikai dimenzio is, sott a MagSafe specifikaio is az MFi programon belul elerheto dokumentacioknak a resze.


Megnéztem már a kábelt, tényleg okés. Mennyi kábelre rákerestem már, amire MFi logót tettek, semmit nem talált a kereső… főleg aliexpressen.

Nekem sajnos borzasztó rossz a tapasztalatom a “Smartdiszkontos srácokkal”.
Rendeltem egy kamera lencsevédőt, ami a termék oldalán lévő képek alapján egyetlen egység, ami mind a három lencsét egyszerre fedi le, egyetlen egy darab üveg. (azért szerettem volna ilyet, mert korábban vettem már olyat, ami üvegfólia, külön kis fólia korongokkal a lencsékre. Na ez rövid időn belül lepotyog, a lencsékre nem lehet buborékmentesen felragasztani, nem tapad normálisan, ráadásul a fénykép minőségét is befolyásolja, semmit sem ér).
Ehhez képest, kaptam egy üveg védőfóliát, aminek az ég világon semmi köze nincs a termék oldalán meghirdetett lencsevédőhöz, pont ugyanaz a hulladék, amit le akartam cserélni.

**A telefont nem veszik fel, hiába van megadva, hogy 9:00 és 16:00 között veszik fel, csak kicsörög és senki sem veszi fel a hívást. **
Email-re persze szintén nem válaszolnak.

Szóval első és utolsó rendelésem volt a Smartdiszkont-ból. Értem én, hogy az eladási mennyiség a fontos, és nem a minőség, de azért azt elvártam volna, hogy a Szifon nem egy ilyen kutyaütő cég mögé áll be, bármennyit is fizetnek a reklámozásért. :frowning:

Megtennéd, hogy berakod ide, hogy milyen emailre nem válaszoltak? Természetesen felveszem velük a kapcsolatot, hogy megoldjuk a problémát.

feltételezem, a termékképeket a gyártótól kapják, aki azt is megszabja, hogy azokat kell/lehet használni, ez teljesen bevett szokás ilyen esetben. tehát itt akkor a gyártó lesz a ludas az ügyben, nem a forgalmazó. ha pedig a forgalmazó nem bont ki az adott termékből egy darabot sem, akkor nem derül ki számukra, hogy a képek nem egyeznek meg a tényleges termékkel. mi ha valamiről írunk, azt ki is szoktuk próbálni, de az általad említett lencsevédőt nem teszteltük, és ebben a cikkben is egy sima előlapi üvegfóliáról van szó.

de bárhogy is: válaszoltak közben az emailedre? ha igen, mi a helyzet jelenleg? visszakérted illetve visszakaptad az árát?

Köszi a válaszokat. Időközben kaptam választ az emailre, pontosan amit Jadeye is említett. Arra hivatkoztak, hogy a képeket a gyártótól kapják, ezt kell használniuk. Azért kicsit meglep, hogy olyasvalamit forglamaznak, amit nem csekkoltak le, de megértem, hogy nem lehet mindent megnézni.
Mindenesetre tök korrektek voltak, mert visszautalták az árát, amit még ma meg is kaptam.
Szintén szeretném megemlíteni, hogy a rendeléstől számítva 24 órán belül kaptam meg a terméket, ami igen figyelemre méltó úgy egyébként.
A magam részéről sajnálom az esetet, mert próbáltam őket telefonon felhívni, teljesen sikertelenül. Végül csalódottságomban írtam nekik. Majd Nektek.
Ami tény, hogy sajnos ami az oldalon szerepel és amit kaptam, az köszönő viszonyban sincs egymással, persze tudom miért a gyártó ugyebár.
De azért el tudjátok képzelni, milyen érzés az, hogy rendelsz valami hulladékot máshonnan, aztán rátalálsz arra, amit tényleg szeretnél, és amikor kézhez kapod, akkor pontosan ugyanazt a vackot kapod… :frowning:
Talán kissé elragadtattam magam, amiért elnézést kérek midnenkitől, akit esetleg megbántottam. Nem állt szándékomban senkit sem megbántani.
A gyors ügyintézést és a korrektséget viszont tényleg nem lehet elvitatni tőlük.
Ha olvassák ők is amit írtam, akkor innen üzenem, hogy köszönöm a gyorsaságot és sajnálom, hogy ez így félre ment. Remélem nincs harag.
Bocsánatot kérek minden érintettől, akit esetleg megbántottam.

1 kedvelés

Rettentő korrekt válasz! :slight_smile: Köszönjük szépen, időközben természetesen nekünk is válaszolt a cég.