Alphajack MFi-s Lightning-kábel, és 9H-s kijelzővédő üvegfólia – ha a minőséget keresed!

Eredetileg itt jelent meg: Alphajack MFi-s Lightning-kábel, és 9H-s kijelzővédő üvegfólia – ha a minőséget keresed! - Szifon.com

Fóliákkal és kábelekkel is Dunát lehetne rekeszteni már, de minden évben találok olyan termékeket, amikre azt mondom, hogy érdemes kiemelni a tömegből, mert jók. Ilyen most az Alphajack márka is, amit a SmartDiszkontos srácok berendeltek, és ezt teljesen jó értelemben mondom. Miért is fontos ez? A saját márkával, branddel az ember mindig többet foglalkozik, így…

Mi a helyzet a felhelyezés utáni buborékokkal illetve mint a többi üvegfóliánál hogy kb 2 hónap után elkezd feljönni a széle és már nem lehet visszaragasztani ?

Valami prémium minőségű átlátszó vékony szilikon tokot tudtok ajánlani ami nem sárgul /majd később barnul / be ?

2012 kezdetben még volt értelme az MFI-nak , sőt i5 töltő iC érzékeny volt a gagyi kábelre, amit a telekomban vettem 2k-ért, hibaüzent az iOS. (Tönkrement, huzavona kifizették, azóta nem látok nagyon gagyi kábelt sok official helyen)

Vagy 4 éve vettem Baseus kábelt Ali-ról 4db-ot, valami 2$ körül voltak akkor, harisnyázott, teljesen hibátlan, kocsiban, táskában, mosógépben, irodában mindenhol jártak.
Egy sem mált szét nem úgy mint a gyári és az MFI se egy selling point vagy dealbreaker ma már, de biztos sokan veszik azokat még így is, parából.

a töltésvezérlő IC most is meg tud dögleni. szerintem túl drága egy készülék ahhoz, hogy egy hülye kábellel adott esetben kicsináld.

Ez olyan marketing mint a bukósisak gyártóktól a kinek mennyit ér a feje…
Ma már nem is kapni rossz minőségű lightning kábelt.
A legolcsóbb baseus, blitzwolf, rock, stb neves kínai kábelek is tökéletesek.
Csak szépen becsomizva, aranyszínű masnival átkötve máris eladható 3-4x áron ugyanaz a kínai is.
MFI ami egy certifikáció (jól tudom?) teljesen irreleváns a töltő iC szempontjából.
Lehet jobbat is csinálni csak nem tanúsíttatom jópénzért az applel.
Ahogy magyarország legszebb nője se biztos, hogy benevez bohóckodni egy szépségversenyre.

Kíváncsi lennék alphajack honnan szerzi be, (mert biztos nem gyártat külön egy teljesen átlagos 0.33-as tempered glasst)
minden bizonnyal ugyanonnan ahonnan bárki megteheti, meg az a többi 100 márka aki itthon átcsomagolja a kínából rendeltet és adja 1000% haszonnal.

Ez olyan mehhh… ismét egy újabb gyártó aki a minőségre hazudva akar pénzt csinálni a piacon, miközben a kínaiak már évek óta megcsinálták egységnyi összegből.
Vagy ti mint reklámfelület…pénzből éltek, ha jó minőséget akarsz, minden körítés belefér.

Nekem nem gond ha valaki elhiszi, hogy több pénzért jobb minőséget fog kapni, de azért ne nézzünk már mindig mindenkit hülyének.
Ugyanazt kapod mint előtte és a következő márkától is ezt fogod.

megfelelő chip is kell bele, anélkül nincs tanúsítvány sem.

Pont 2-3 hete tiltottak le több millió apple watch töltőt, mert nem volt MFi-je. A kábelek a következőek lehet… Van értelme, mert a gyár aki legalább ezeket készíti, átment egy minőségellenőrzésen.

1 kedvelés

És mit csinál az a chip tulajdonképp, mit ad ha azon keresztül áramlanak az elektronok, tudjuk?

Usb-c-be nem lenne szükséges ilyen a macbookhoz ipadhez ha valóban előnyt jelent?:thinking:

1 kedvelés

Egy Lightning - USB kabelben a chip pont a “Lightning” kommunikaciot forditja USB kommunikaciora. Egy Lightning - Jack kabelben a “Lightning” kommunikaciot forditja analog audio jelle.

nem vagyok hardvermérnök, de te utána tudsz nézni a pontos specifikációknak. nyilván a tényleges működést az Apple nem fogja az egyszeri kínai utánzatgyártók orrára kötni.

az USB-C egy szabvány, azt sem lehet csak úgy saját szakállára legyártani valakinek, mert az sem csak pár vezeték egy kábelben.

1 kedvelés

Lassan 10 éve van velünk a lightning.

Reméltem ti mint szaktopic képben vagytok miért is olyan fontos az MFI, ami miatt nem elég az X árú kábel, hanem 4-5X-ért kell megvenni, illetve ajánljátok. :smirk:

Továbbra is az zaklat fel, ha az MFI certi és chip valódi előnyt nyújt akkor az USB-C-s saját eszközhöz adott kábelbe miért nem implementálják? Netán a thunderboltba?

#Czo
Ez már ott csacskaság, hogy amiben nincs MFi chip akkor azok a kábelek, hogy működnek?!
:face_with_monocle:

Ahogyan vannak hamisitott chipek barmibol, ugy vannak ezekbol is. Ezeket ha az Apple ugy gondolja, siman le tudja tiltogatni. Kb 5-6 eve volt az egyik legnagyobb ipari botrany, ilyen hamisitott IC-k miatt, amikor egy, az eredeti gyarto frissitett drivere megmakkantotta azokat az eszkozoket, amikbe a hamisitott, ugyonolyan tipusjelzesu IC-k kerultek.

Az osszes Lightning csatolos kabelben van chip, az Apple sajat kabeleibe is. A Thunderbolt kabelek is (tehat azok, amik tenyleg Thunderbolt kabelek) tartalmaznak chipet, mind a ketto vegen a kabelnek, ha a kabel 20-30 centinel hosszabb. A Lightningos HDMI kimenetben konkretan egy teljes SoC van, ARM CPU-val, Flash memoriaval, sima memoriaval, amikor bedugod, akkor par pillanat alatt felbootol, es maris konvertalja a rajta futo szoftver, a Lightningon at erkezo h264/h265+AAC jelet, raw HDMI jelle.

Az MFi egy gyartoi program, ami keretein belul dokumentaciokat es megvasarolhato chipeket/alkareszeket kapsz/ferhetsz hozza, majd amikor elkeszult az eszkozod, akkor az Apple mernokeik ellenorzik, hogy megfelel-e az MFi programban tamasztott kovetelmenyeknek.

Pl. lattam mar olyan nem MFi Lightning kabelt, aminel nem volt jo a csatlakozo ket oldalan a kis melyedes es szepen ledaralta a telefon Lightning foglalataban a kiallo pockot, ami miatt a kabel nem maradt benne a telefonban tobbet.

1 kedvelés

Nem kívánok ilyen mélyen belemenni, de a lightning-HDMI egy muszáj öszvér megoldás volt mivel a lightning csatolófelület áteresztőképessége usb2.0 ezért tömöríti a videót majd a soc hdmi portra kiengedi a kicsomagolt digitalis jelet.
A ligthning to usb-c eléri a szabvány usbc 10Gbp/s ot, hogy kihasználhassuk a csúcs memóriák sebességét vagy hiába a C csatolofelulet a másik oldalon?
Ha jól tudom lightning oldalon 2022-ben is csak 480Mbps megy ami gyakorlatban a fele inkább.

“ Apple mernokeik ellenorzik, hogy megfelel-e az MFi programban tamasztott kovetelmenyeknek.”

Ezért mondom, hogy nevesebb kínai gyártó(k) már évek óta megugrották ezt, sőt töredék áron adnak jobbat. A harisnyázott baseus kábelek (ami a cikkben szereplő boltban is ott figyelnek)
pl évekig bírják, nem úgy mint a sokat szidott gyári mfi-os kábelek.

A régebbi gyári kábelemről már lemállott a fehér pvc és a lightningról is darabokban esett le a burkolat… melóban még jó az pcbe, legalább nem nyúlják le a takarítók.:sweat_smile:

Micro usb-nèl nincs semmilyen extra hitelesítés, usb-c-nél sem, mégsem hallani tömegese töltő ic hiba meg felrobbant akkukról (rip note7) android oldalon, se az usbc-s apple eszközöknél.

Összegezve,
az MFI inkább egy pénzlehúzás ma már az apple részéről a kábelgyártók felé amit természetesen a user fizet ki.
Az apple tök jó a marketingben, az mfi felett viszont már eljárt az idő, mert nincs súlya a hozzáadott értékben.
Vajon milyen indok miatt nem váltunk még 2021-ben sem usbc-re?
Lightning to hdmi 17 ezerért.

Pénz.
Szerintem :slightly_smiling_face:

Miert lenne a Lightning USB 2.0? A Lightningnak SEMMI koze nincs az USB-hez. Ketto darab, gyors, digitalis atviteli csatornat tartalmaz, a kabelben levo elektronika lesz az, ami ezt a kivant formara alakitja. Lehet belole kesziteni USB klienst, USB hostot, HDMI-t, de van DA de akar AD is. Kb a fantaziad szab hatart, azt csinalsz belole, amit szeretnel. Az Apple is kinal USB3-as Host illesztot. Mivel nem talaltam a storeban hasznalhato benchmarkot, igy nem tudom megmerni, hogy mire kepes (egy csomo storage benchmark van, de egy sem tud external storaget benchmarkolni).

A Baseus pl MFi certified. A gyari pedig nem MFi, hiszen az MFi 3rd party vendorok szamara elerheto program. Nekem megvan meg, hasznalva is van a 2012-es iPhonennal vasarolt Lightning kabel is, semmi baja nincs, csak egy kicsit meg van sargula, illetve elkezdett ragadni a boritasa, de imho, ennyi idos muanyagnal mar ez sajnos normalis. Az iPhone 3G es a 4, 4S fulese is “ragad” mar. Ugyonakkor a toltokockaknak laszolag semmi baja nincs, van meg iPod korszakbol szarmazo 5V-os kocka is hasznalatban, az is hibatlanul teljesit, de az utobbi 6-8 evben mar ezeket ki se bontogattam a dobozbol, fel van hanyva minden a szekreny tetejere.

Az USB C tipusnak az a nagy elonye, hogy ki kell dobni a meglevo dolgokat. Ugyonakkor, ha elolvasod akar az USB akar a Lightning specifikaciot, ott kerek perec lathatod, hogy a Lightning sokkal idotallobbnak van tervezve, mert papiron, tobb mating cyclet kibir. Ugyonakkor igaz, hogy az USB C tipus sokkal de sokkal masszivabb, mint akar a micro A, akar a micro B tipusu dugo. Szoval, itt kap az USB-IF egy nagy pirospontot. Majd valatanak amikor jonak latjak, kiveve persze, ha nem jon el hamarabb az ido, hogy nem is lesz rajta csatlakozo.

‘Miert lenne a Lightning USB 2.0?’

Mert a lightning (1.0) ennyit bír el.
Nem olvastam, hogy bármilyen tervezet lenne egy lightning 2.0 revízióra.
Mint usb 1-2-3.0 ugyanaz a fizikai csatoló, ugyanoda dugható, mégis fejlődött.
Majd usb3.1-el jött az USB-C és millió alvariánsa.

“A gyari pedig nem MFi, hiszen az MFi 3rd party vendorok szamara elerheto program.”

Tehát a gyári kábelben nincs is mfi chip?

“2012-es iPhonennal vasarolt Lightning kabel is, semmi baja nincs”
Kivétel mindig van, de milliók tapasztalata a gagyi gyári kábel és tesztekben is gyakran említik.
A szétesett kábelem is bírja így az irodai asztalon remélem az örökkévalóságig.
Egy egyszerű user aki használja, hordozza az egy szem kábelét és nem hímes tojásként kezeli, hanem zsebrevágja vagy bedobja a táskába, azoknak bizony ótvar minőségű a gyári, nincs mit szépíteni.

Egyszerűbb, így időtállóbb konstrukciónak tűnik a lightning (a megszokás miatt jobban szeretem) mégis eddig a teló csatolóval szívtam többet a beleragadó szöszök miatt.

Ja és a kidobásra reagálva, ezt a 30pinesnél is el lehetett tolni, hogy mindent ki kell dobni.
Miután mind usbc-sedik( így magyarosan), jobban örülnék ha már elhagynák a lightningot, mert láthatóan nem akarják upgradelni vagy a jelenlegi fizikai kialakítással a visszafele kompatibilitás miatt nem lehet.

Neztel mar meg USB3.0 es 2.0 csatlakozot? A 2.0 minden szinten az korabbi generaciora epul, de a 3.0 nem. Egyszeruen fogtak, es bennehagytak a meglevo protokollt a csatlakozoban es melleloktek meg 5 labat, amin letrehoztak 2 extra digitalis csatornat, ezert nez ki torzszulottnek a 3.0 B es a 3.0 micro B csatlakozo. Ha a mukodese moge nezel, akkor rogton feltunik, hogy az sem hasonlit a korabbira, eleve full duplex lett a korabbi half duplex csatorna, illetve az egyik legjelentosebb ujdonsag, hogy a kliens eszkoz tud notifikaciot kuldeni a host controllernek, ha van szamara elerheto informacio. Pl. az USB 1.x es 2.0-as billentyuzetet es egeret folyamatosan pollingolja a geped, mig ha jon USB 3.x-es billentyuzet, ott a geped nyugodtan ‘pihenhet’, majd a billentyuzet szol, ha mondandoja van.

Az USB C tipusu csatlakozonak milyen millio alvariansa van? En nem tudok egy alvariansrol sem.

A jelenlegi USB szabvany egyebkent mar nem tartalmazza a korabbi A es B tipusu csatlakozokat, tehat mar csak a C tipusu csatlakozo letezik. Az Apple, hogy tartsa magat a szabvanyhoz, a friss bejelentesu eszkozeinel el is kezdte lecserelni az A tipusu csatlakozot C tipusu csatlakozora.

Mivel a Lightning nem USB, a protokoll sem hasonlit, ezert nem is kotodik az USB sebessegekhez. Nincs szukseg 2.0-as verziora belole.

Az MFi nem egy chip. Az MFi egy “program”, amihez 3rd party gyartok/tervezok csatlakozhatnak, megkapjak a hardvergyartashoz szukseges dokumentaciot (mindenfele dokumentaciot), a kovetelmenyeket es ezutan gyarthatnak hardvert. Mivel 3rd party szamara letrehozott lehetosegrol van szo, igy a 1st party cuccok nyilvan nem tagjai a programnak. MFi -s minden egyes HomeKit eszkoz, amin van HomeKit matrica, MFi dokumentaciok alapjan keszulnek az opensource HomeKit implementaciok (pl homebridge) is, hiszen az MFi programban elerheto dokumentaciok sokassaganak egyik resze a HomeKit, ahol le van irva a protokoll mukodese, sott pont amiatt, hogy megtobb HomeKit eszkoz keszulhessen, az MFi program, HomeKit-re vonatkozo dokumentaciojat az Apple szabadon elerhetove tette. De ugyonigy az MFi programban erhetoek el azok a dokumentaciok, amik lehetove teszik, hogy 3rd party gyartok Airplay kompatibilis eszkozoket gyartsanak. Pl. Yamahanak volt sok eve Airplayes erositoje, de ilyenek az LG es a Samsung TV keszulekek is.

Nem erdekel melysegeben az usb1-2-3 mukodes, nem is lenyeges szempont csak a vegeredmeny: visszafele kompatibilis.
Lightningnel 10 eve ugyanaz a spec (legalabbis nem kommunikaltak fejlodest),
Egy lightning-usbc ugyanolyan vekony mint egy lightning-usb2.0, van benne plusz kabel hogy kihasznalja az usbc csatolo elonyoket, netan hardver oldalon az iphoneok felvannak keszitve?!

Illetve gyakorlatban sem tudok ssd-s pcm-re masolni ligtning-usbc n a telefonról (i11p) túl sebesen, miközben egy wd passport hdd-ről usbc n lazán megy 100MBps-el
Tehát valami szemfényvesztés van a dologban.

Az usb c mogotti szabvany (pd is) ami idetlen egy szimpla usernek, szerintem erted te, csak direkt kerdezted.
Mikor bemesz a boltba, a 100W gyortöltéses Xiaomidhoz leakasztasz egy usb-c kábelt…

Innen lőttem hirtelen:

Vagy pl

Nincs a frászt. Olyan korlátozásokkba tudsz belefutni egyes gyártóknál, hogy azt az Apple is megirigyelné. Samsungnak a Dexe pár éve kizárólag a Samsung meghatározott kábelével működött a gyakorlatban (lehet még most is?), 950-es Lumiát sok usb-c kábellel töltésre se bírtad rávenni, nemhogy a WP kiterjesztett módjára. A Dell dokkolóm más gyártó laptopjával konkrétan nem csinál semmit.

Mar megint kevered a dolgokat. Minden, amit a Lightningba beledugsz, tartalmaz egy illeszto hardvert. Amit az Apple arul, ‘Lighting to USB C tipus’ kabelt, ha szetszeded, abban ugyonaz az USB 2.0-as illeszto van, ami a korabbi kabeleikben volt. Ha megnezed a kabel masik veget, a C csatlakozot, majd eloveszed a C csatlakozo labkiosztasat, akkor itt is meg tudod allapitani, hogy a C csatlakozobol a VCC,GND,D+,D- labak vannak csak bekotve, tehat az a kabel USB 2.0. Nem tudom, hogy barki keszitett-e olyan Lightning kabelt, ami USB 3.0 vagy ujabb verzios klienskent viselkedik. USB 3.0-as host kabel letezik, nekem is van, be is van benne kotve minden lab, de nem tudom lebenchmarkolni, mert nem talaltam olyan benchmark programot, ami external storageot benchmarkolna a keszuleken. Merheto, reprodukalhato eredmeny nelkul pedig ugye nincs ertelme merni. Ezt a host donglet se hasznaltam meg adatatvitelre egyebkent, a legfobb felhasznalasi kore olyan helyen torteno eszkozhasznalat, ahol mindenfele radios dolog tiltott. Ott bedugva a ‘Lightning-USB3 Host donglet’ es egy ebbe egy random usb-s ethernet adaptert, hasznalhatova valik az eszkoz.

Nem ertem ezt az “usb c mogotti szabvany” kifelyezest. Van egy szabvany, az USB specifikacio, amelynek vannak ujabb es ujabb verzioi, mellekletei. Nincsenek mogottes szabvanyok. Minden funkcionalitas ebben van definialva. A PD-nek sincs koze a C tipusu csatlakozohoz, mert korabban is letezett. Ahogyan az USB-nek, ugy a PD-nek is vannak ujabb es ujabb verzioi, ha tudod, hogy az eszkozod mit tamogat es a kabeled mit tamogat, akkor menni fog. Olyat mar lattam, hogy egy vendor sajat gyorstoltesi implementaciot dolgozott ki, nem kovette a szabvanyt, emiatt a szabvanyos konnektoros adapterrel, illetve kabellel csak 5W kornyeken volt hajlando tolteni. De az ilyet nem kell megvenni. Van itthon olyan HP es Dell notebook, amihez 45W-os PD toltot adnak. Ha bedugsz barmilyen hubot, ami jol meg van csinalva, egyik gep sem toltheto a sajat, gyarilag kapott toltojerol. Jol megcsinalt hub alatt azt a hubot ertem, ami foglalkozik az energiamerleggel, tehat reportolja a hostnak, hogy milyen lyukbol mennyi van neki es ehhez lekoti a szukseges elektromos teljesitmenyt is, a lekotes utan, viszont a 45W-bol 30-35W marad csak, amivel mar ezek a notebookok nem toltenek. Ezzel szemben az MBP-m, barmirol tolt azzal a teljesitmennyel, amivel tud, hiszen ezek a szabvanyban jol definialt dolgok.

A szabvannyal egyebkent alapvetoen nincs baj, a nevezektan lett ujabban elegge zavaros, de ezzel sem lenne baj (en kihagytam volna ezt a Gen1/Gen2 dolgot, nem ertem, hogy mi szukseg volt ra, hiszen logikus, hogy ha valami USB 3.0, akkor nem tudja a 3.1-ben definialt ujabb sebessegeket). A baj azzal van, hogy tele van a vilag olyan valamivel, ami nem tudod, hogy melyik szabvanyhoz tartozik, illetve nem tudod, hogy azon belul is mi az, ami benne van. Alapvetoen az elado sem szokta tudni es sehonnan nem derul ki ez az informacio. Ennek koszonhetoen talalsz olyan olyan donglet, aminek az egyik vege C tipusu USB, a masik vege DVI a mellete levo termekleiras pedig arrol probal meggyozni, hogy 4k kompatibilis. Ilyet nem csak AliExpressen, de az Amazonon is siman talalsz. Vagy talalhatsz olyan monitort, amin van C tipusu bemenet es HDMI bemenet, de bedugva a Thunderboltos Mac-edre C-vel nem megy. Azert nem megy, mert a Thunderboltot tartalmazo C port nem kapcsolhato at passziv modon HDMI funkciora (csak DP-re, a szabvany ilyen, nem az Apple korlatoz), a monitort szetszedve majd megnezve a IC-ket, pedig rajossz, hogy ez egy HDMI-s monitor, csak a gyarto beleintegralt egy passziv USB-C to DP majd DP to HDMI atalakitot, amihez olyan C tipusu USB port kellene, amiben van HDMI alternate mod tamogatas. Ez nem derul ki a monitor dobozarol, nem derul ki a monitor datasheetjerol, csak akkor derult ki, amikor kukaba dobas elott szet lett szedve.