Apple TV 4k film lejátszás

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni! MacBook Air géppel rendelkezem és azon vannak letöltve filmek. Ezeket, hogy tudom az Apple tv-n lejátszani? Csak képernyő tükrözéssel? Nem lehet valahogy az AirDrophoz hozzáadni, hogy onnan játsza le?

Nagyon köszönöm előre is!

Üdv
Csaba

A gépen VLC-t használok, de, ha át tükrözöm a képet a tv-re, ami 4K képes, akkor a film körül fekete keret van. Illetve, ha lehajtom a gép fedelét megszakad az átvitel.

Szia!

Egyébként a 4K-s Apple TV-ről már írtunk ebben a cikkben részletesen, ezt érdemes még elolvasnod:

Szia!

Nagyon köszönöm átolvastam őket.:slight_smile: De, ha nem veszem meg a Beamer alkalmazást, addig csak úgy tudom megoldani a lejátszást, hogy tükrözöm a képet?

Hát, nyilván van más fizetős alkalmazás is.

Bocs, de nem vagyok ebben jártas! Mivel új az Apple tvm és most álltam neki “felfedezni” és egyenlőre elakadtam szeretnék segítséget kérni! Tehát alaphelyzetben, mindenféle vásárolt alkalmazás nélkül, csak tükrözni tudom a képet? Ez azzal jár, hogy, ha lehajtom a fedelet akkor megszakad az átvitel? Vagy csak valami plusz beállítás kérdése? Vagy, hogy ne két készüléken menjen egyszerre azért kell külön alkalmazás? Jelen esetben a megjelenített képen a tv-n körbe fekete keret lesz…?stb

Egyenlőre ilyen kérdéseim lennének és ebben szeretnék segítséget kérni!:slight_smile:
Utána jöhetnek a kiegészítő alkalmazásokra a tippek:)

Nagyon köszönöm!

Nem csak tükrözni, hanem kiterjeszteni is lehet AirPlay-en keresztül, akkor nem megy mindkét készüléken, természetesen a fedelet nem hajthatod le. Erre lehet van alkalmazás, hogy a fedél lehajtás, adott esetben ne számítson, de passz. Én sajnos nem használom így, így nem tudok tapasztalattal szolgálni, esetleg talán más.

Nagyon köszi!:slight_smile: Ezt a kiterjesztést hol tudom bekapcsolni?
Jelenleg tesztelgetem és eddig csak tükröztem, de nagyon picit szaggatva játsza le a képet a tv-n és a hang is picit torz:( Mi lehet ennek az oka?

Az, hogy az nem arra való effektíve, ezért írtam rögtön alkalmazást. Sajnos tényleg érdemes megvenni, mert azzal menni fog.

Szia!

Letöltöttem a Beamert próba képpen, de még nem vettem meg! Feltelepítettem, de azt csinálja, hogy indításnál feljön egy panel, hogy adjam meg az AirPlay kódot! Ez a kód ugye megjelenik a tv-n.Ezt beírom a kért helyre, leokézom és kéri újra, meg újra, meg újra, meg újra…!:((A tv-n mindíg új kódot kapok, de csak kéri újra! Mi lehet a para?

Nagyon köszi!
Csaba

Közben rájöttem!!!:)))Az Apple tv-ben kellett bekapcsolni a kódkérést:crazy_face::crazy_face:Így viszont már tetszetős és asszem megvevős lesz!:+1:De itt sem lehet lehajtani a fedelet?:roll_eyes:

Hát ezt nem tudom sajnos, de örülök hogy megy! :smiley: Látom kemény elhatározás ez a vásárlás!

Igen köszönöm!:)Tegnap meg is vettem és tényleg kell, mert a sima tükrözéssel nagyon darabos volt a lejátszás:( Így meg nagyon szuper!:slight_smile: Mondjuk a beállításokban (Beamer) nem találtam olyan opciót, hogy a fedél lehajtásával ne szakadjon meg az átvitel. Szerinted a Mac beállításokban lehet ilyen?
Nagyon köszönöm!:slight_smile:

Moderáció #14

translation missing: en.move_posts.new_topic_moderator_post

Miért szeretnéd lehajtani a fedelet?
Erre vmi olyan app kellene ami gátolja az alvást lehajtásnál és semmi köze a streamhez…
Ha a kijelző fénye zavar, akkor vedd le a fényt és kész. Vagy állítsd be hogy a kijelző kikapcsolás hamar történjen és maga a gép ne aludjon el mondjuk ha tápon van.

Még vmi. A Chromecast lenne azaz eszköz, amire ha kiküldöd a videót, az eszköz amivel ezt megtetted kikapcsolható. De ez is csak akkor ha a film nem ezen az eszközök van, hanem valami hálózati meghajtón vagy média szerveren…