AppleCare+ vásárlása hazánkban az iPhone-hoz, iPadhez vagy Apple Watch-hoz!

Ha van Monzo vagy Monese kártyád, azok biztos UK-esek lesznek (Monsese-nél UK-est kell rendelni, nem EU-sat) akkor csak ráraksz pénzt, Transferwise vagy Revoluton keresztül és megy!

Mindkét kártyához UK cím kell ahova leszállítják, talán a Monese-hez nem, mert anno simán kiszállították Magyarországra is, de nem tudom azóta változott-e ez.

A Monzo-nál ha jól látom kell UK cím. A Monese-nél nem kell.

A Monese-nél kérdezi, ott mit adsz meg?

A jelek szerint az Apple nem az adott készülék, hanem az AppleCare aktiválási dátumát veszi alapul a lejárati idő kiszabásánál, amivel így akár 60 nappal hosszabb is lehet a garanciaidőnk, ha az AppleCare-t csak a megvásárlására rendelkezésünkre álló idő lehető legvégén vásároljuk meg.

Ez amúgy benne van a szerződésben a 3-as pont alatt, és ez valahogy mostanság változott, mert tavaly még a készülék vásárlástól számították. De viszont a rizikó is benne van, hogy történik valami a készülékkel és akkor már nem tudsz venni rá apple care+.

Az imént vásároltam a pár napos Iphone11ProMax-hoz AppleCar±t.
Tapasztalat:
Amíg nem állítottam át a telefon régióját angolra, addig nem jelent meg az AppleCare+ lehetőség sem a web-es formában, sem a Beállításoknál, sem az Apple Támogatás app-ban.
Utána már meg is jelent a Beállítások alatt és ott aktiváltam.
Revolut virtuális kártyámat megadva, angol címmel.
Revolut az aktuális programon belüli régiónak megfelelő kártyát ad új létrehozásakor. Ezért, ha angolra (vagy más olyan országra állítod a régiót, ahol van Revo) állítod, akkor nagy valószínűséggel angol régiójú kártyát kapsz! Ezt legegyszerűbben a virtuális kártyával tudod kipróbálni! Ha törlöd a meglévőt, ingyen kapsz helyette másikat!
Nekem pl 2 virtuális van. Egyik angol, másik magyar régiós.

1 kedvelés

Köszi a tippeket!

Ez nagyon király! Köszi!
Mi van akkor ha USA címet adsz meg? Akkor amerikai kártyád lesz? Elvileg ott is van Revolut.

Most látom, hogy USA kilőve…

De Pl. Svájc olcsóbb mint Anglia. Vagy Szingapúr. De kérdés a szingapúri AC+ érvényes-e Európában?

@xantos85 ha az angol vagy amerikai érvényes, akkor a szingapúri miért ne lenne az?

Beszéltem az Apple ügyfélszolgálattal és ők valami ilyesmit mondtak. Az tény, hogy a magyar Apple support azért nincs a topon AppleCare+ kérdésekben.

A német azt mondta, hogy az egész világon érvényes. Végig kéne olvasni a teljes Terms and Conditions -t de ember legyen a talpán aki ki tudja szedni a lényeget a szövegből.

Bár egy kérdést megér.

Igazad van mindig a vásárlás helye számít. Most kérdeztem meg a szingapúri Apple-t :slight_smile:

Sziasztok!

Ma kötöttem AppleCare+ - t az iPhone 11 Pro-ra. Édesanyám amerikai/magyar állampolgár, így az ő ID-ával kötöttem és amerikai kártyával is fizettem ki. Majd jött egy mail az apple-től, hogy hozzá kell rendelni az egy ID-hoz a készüléket. Megpróbáltam a sajátomhoz, de nem engedte. Majd Édesanyáméhoz is, és gond nélkül hozzárendelte. A kérdésem, hogy garanciáztatásnál számít-e bármit is, hogy milyen ID-hoz van hozzárendelve a készülék? Azt sem értem, hogy ennek egyáltalán mi értelme.Havi konstrukcióban kötöttem az applecare±t.

Előre is köszönöm, ha valaki tud info-t adni.

Havi konstrukció miatt kellett az Apple ID, amúgy nem kellett volna. Nem számít garinál.

@SzifonAdmin
Köszönöm a válaszod! Akkor mondjuk most egy szélsöséges esetet kérdeznék. Ha átmegyek kocsival a biztosított készúlékemen, akkor beballagok egy hivatalos szervízbe és kicserélik a készülékemet 99$-ért cserébe? Vagy azt ők döntik el, hogy mikor cserélnek és mikor javítanak?

Köszi

Igen, alapjában véve ennyi. Csak itthon nem kell érte fizetned, de várnod kell 1-2 hetet. Azonnal nincs csere.

@SzifonAdmin
Köszönóm szépen az információt!

1 kedvelés

Sziasztok!
@SzifonAdmin az előző hozzászólásban írtak alapján megkèrdezhetem, hogy mièrt nem kell itthon fizetni AppleCare+ esetèn a kèszülèk cserèt vagy a javítàst? Nemrèg vàsároltam èn is AppleCare±t ès èrdekelne, hogyan is működik pontosan az itthoni eljáràs.

Előre is köszönöm!

Szia! Itthon nincs hivatalos Apple Care+ támogatás, ezért nincs hivatalos árazás sem. Emiatt az Apple nem számol fel díjat, legalábbis az utóbbi 1-2 évben ingyenes volt az Apple Care+ esetén a csere.

Szerencsések vagyunk. :slight_smile:

@SzifonAdmin nagyon köszönöm az infókat​:grin::+1:!

1 kedvelés