Aqara szenzorok + automatizálás

A minap beszereztem aqara hőmérséklet szenzorokat és automatizálni szeretnék velük aljzatokat (fűtés).
Nem akar sikerülni.
Találtam fórum bejegyzéseket, hogy homekitben nem fog menni és kell hozzá pl. EVE app, majd abban létrehozni az automatizációt. Viszont ott sem akar működni sajnos.
Ez tényleg így van? Van akinek sikerült ezt megoldani?
(Apple tv + Aqara hub + vocolinc plug)

Szia!

Értem hogy meg akartad oldani ezt HomeKit alatt, de sajnos ezek a szenzorok nem erre valók. Az Aqara hőmérséklet érzékelője nagyon ritkán vagy csak akkor változik, ha változott a hőmérséklet, tehát nem alkalmas arra, hogy fűtést irányítson. Egyszerűen túl lassú hozzá, van hogy félórát sem reportol…

Értem köszi, ezzel nem voltam tisztában.
Mindettől függetlenül homekit alatt nem lehet beépíteni bármilyen automatizációba?! Tehát ez csak monitorozásra van?
És mi a helyzet az aqara aljzatokkal? Aqara appban kivitelezhető lenne a felvetésem?

Alaphelyzetben ez a szenzor “olcsó”, nem erre való, nem erre készült. A fűtés egy nagyon kényes dolog, olyan szenzort keressél ami néhány percenként reportol, kérdezz rá a cégnél, hogy milyen időközönként válaszol a szenzor új adattal. Ha ez 1-2 perc akkor már lehet rá automatizálást készíteni. :slight_smile: