Az Apple bemutatta az iPhone 12 és iPhone 12 mini modelleket – árak, megjelenés, technikai adatok

nincs 5G nélküli változat, mindegyik tudja az 5G-t. nem az 5G miatt kerül annyiba, amennyibe, hanem mert az Apple a dollár árat előbb euróra, majd abból váltja forintra, és sokat esett a forint árfolyama ezekhez képest, plusz itthon 27% az ÁFA.

Amúgy ennek mi az oka?

Amennyire tudom először jön be az EU-ba, majd az ottani nagykerekből lehet nekünk importálni. Közvetlenül az hiszem nincsen import.

Áh értem. Elég nagy kiszúrás…

Hát annyira nem is vészes, inkább az áfa ami dobja, mert pl a T 300e-ért adja majd a minit és az áfa nélkül most 236e, a német nagykerár kb 243e, kinek mennyit tesz rá, gondolom ott is él a db kedvezmény. Így nézve nem olyan vészes.

Ezért lenne jó ha már nálunk is € lenne. De szerintem sose érjük meg… :sweat_smile: :joy:

Azért ott is rákerül még vmennyi, mert ez a fenti ár amit eladnak felénk ha jól tudom, ha ott kerül forgalomba akkor ráteszik az német áfa-t bár az kevesebb mint a mienk tudtommal. azaz ha euro-nk lenne is drágábban árulná itthon mindenki.

tekintve, hogy majdnem 1:1-ben vált az Apple dollárból euróba, azért az enyhe túlzás, hogy mindez “nem vészes”. az iPhone 12 Pro esetén az amerikai bruttó ár átlag 1073 dollárra jön ki, de van olyan tagállam, ahol nettó ár van, ami meg 999 dollár. ezzel szemben ugyanez a németeknél már 1120 euró, amiből az adó 160 euró. vagyis a nettó ár euróban 960, miközben a 999 dollár középárfolyamon kb. 850 euró lenne. szóval van itt azért szép különbség.

Én arra írtam ezt, hogy a amcsi ára a mininek ugye 699$ ami most kb 230e és így már nincsen akkora differencia sztem. De persze kinek mi sok v kevés.

699 dollár középárfolyamon nagyjából 216.000 forint, ami ugye nettó. itthon a nettó ~234.000, bruttóban viszont 299.990. az amerikai bruttó átlagosan 750 dollárra jön ki, ami nagyjából 232.000. itthon még a nettó ár is több, mint kint az átlagos bruttó.

Jó én az amcsi árakkal nem tudok számolni mivel nem ismerem őket, amikor én számoltam vagy rosszul vagy magasabban volt éppen a dollár, nem tudom, de nekem 230 tájára jött ki ahogy emléxem. Szóval jelenleg erősen változó árfolyamok mellett nem lehet tudni előre, hogy majd mikor végre kijön pl a 12 mini, akkor éppen mennyiért adják kint a nagykerben, mert én annyiért veszem a magamét, ami kb 230e-240e tája lesz, nekem az jó. Az Xs volt 270e a megjelenés után decemberben amikor vettem, az akkor kb 100e spórolás volt a hazai árakhoz képest.

Ezért van :slight_smile:

Húú! Ez igen meleg! :crazy_face: Szerencsére itt sem így számolnak. Azért ezután csak egyet rendelek 1xre, nehogy a csaj adja össze a két teló árát :roll_eyes:

Kicsit szétnéztem már, hol mennyibe kerül az iPhone ( ilyeneket csinál az ember, ha nem tud aludni :grin:)
Szerintem így vált az apple dollár->font->euró, forint, chf, skr, stb.
Íme, hol mennyi a nettoár iPhone 12 Pro-nál, középárfolyamon euróban:
Olasz 968
Osztrák 955
Német 960
Spanyol 956
Francia 951
Svéd ~963
Svájc ~972
Anglia ~917!!!
és nem utolsó sorban
Magyarország ~944!!!
Úgyhogy otthon az egyik legolcsóbb a nettó ára!

Egy barátnőm kiszámolta pontosabban a mennyi az annyit.

Tehát nálunk a második legdrágább a svédek után.

3 kedvelés

Egy kis javítás a németeknél 7% az élelmiszerek áfakulcsa minden más 19% ott a bruttó 1120.

Oksi. :smiley: De még ezzel együtt is nálunk a második legdrágább. Bár gondolom a svédeknél meg a fizetés jobb, úgyhogy lehet őket nem hatja meg, hogy ők vannak a lista élén.

Pontosabban december 31.-ig 16% és utána 19% megint, tehát ott nagy valószínűséggel emelkedni fog január 1.-től további 3%-al. 2020.07.01-től 2020.12.31-ig csökkentették az adót.

De viszont ez az adónak köszönhető és nem az Apple miatt. Sőt mint látod nálunk a legolcsóbb Anglia után nettóáron.

Igen… Nyilván ezzel az Apple nem tud mit kezdeni sajnos. Nem várható el tőlük, hogy minden országnál külön mérlegeljenek az adóhoz mérten… :woman_shrugging: