Az Apple bemutatta az iPhone 12 Pro és Pro Max modelleket – árak, megjelenés, technikai adatok

Például a 120HZ-et nem ártana ha tudná, és az sem lenne rossz ha végre nem akkora lenne a kamerasziget és a káva mint 3 évvel ezelőtt.

de hát ezt el is mondta az Apple, hogy keskenyebb lett.

Akkor egyszerűbb a sima 12-est nézni, 100 dollárral drágább lett az indulóára mint a 11-esnek volt ami az elődje, ez sajnos eléggé kimeríti az árnövelés fogalmát.
Ha 128 GB-osat akar az ember akkor már alig van különbség közötte és a 128GB-ról induló 12 Pro között, így várható hogy jövőre a Pro-Pro Max árát fogják feljebb tornászni

A káva így ránézésre nem lett kissebb a Pro modelleken, a sima 12-es modelleken természetesen igen, mivel megkapták az OLED kijelzőt, de még mindig ósdinak tűnik (sajnos) a konkurenciákhoz képest.
Én többet vártam tőlük, ami ezekből tényleg kéne az a 12 Mini, de 300ezer forintért…Háát…

ha ennyire nem tetszik, nem felel meg, bármi, akkor egyszerűen ne vedd meg. nem értem, mi ebben a nehéz, és mit kell folyton problémákat keresni.

1 kedvelés

Engem nem zavar és nem is zavart eddig se s kamera sziget. A 120 Hz, ennyi? Ezzel kéne többet tudnia egy telefonnak? Pont most nem lehet áremelésről beszélni az Apple-nél és arról meg, hogy mi lesz jövőre megint csak badarság, nehogy azzal gyere, hogy jó most nem de jövőre tuti árat fog emelni

engem mondjuk az jobban zavar, hogy jobb kamerát kapott a Max. értem, hogy abban több hely volt a nagyobb méret miatt, de ettől még megint ugyanaz, mint amikor korábban is csak a Plus-ban volt portrékamera.

plusz nem tudom, hogy a 120Hz egyébként segítene-e bármit is az OLED-kijelzőkön a sötét háttéren mozgatott világosabb elemek esetén jellemző laggolásra (black smearing):

Nekem tökéletesen működik maszkal is a FaceID, csak be kell állítani :smiley:

Ettől a videótól rendesen jojózik a szemem. :smile:

1 kedvelés

Tök jók ezek a hozzászólások. I6-ról nem váltok és stb. Az aki ilyen és hasonló készülékekről nem vált az akkor sem váltott volna ha egy csoda készülék érkezik.
Amúgy szerintem csak a forma el fogja adni az összes készüléket. Ha nem lenne bennea az 5G akkor is.
A kijelző méret nagyobb és mégis akkora a készülék mint a 11 pro. És az mindenképpen pozitív,hogy minden kijelző oled(ahogy én értelmezem). Nekem a mini is jó lenne és a 12 pro is. És inkább ez lesz a nehész döntés ha már el tudtam dönteni vásároljal e avagy nem:)
A mágneses cucc jó lehet ha lesznek hozzá olyan tartozékok amik okosan ki tudják használni. Persze az akku idő is nagyon sokat számít. Mert az X ,Xs szerintem pont a használhatatlan készülékek közé tartozik ezen a téren mert hosszabb útra nem lehet elindulni vele. Legalábbis ha nem csak pihen valahol használatlanul. Jó lesz majd látni a teszteket .

1 kedvelés

Nem is értelek? Mi volt vele a baj? Az hogy a konkurencia kisebbet csinált mivel az ott lemásolt szigetben sosem voltak olyan érzékelők mint az iphone-okban, és azután, hogy elmúlt a divatja persze a semmit sem tartalmazó szigetet ők könnyebben meg tudták oldani hogy a végén csak egy lyuk legyen. Ellenben az apple tett bele komoly F-ID -t és azt a biztonságos működéshez eddig nem tudták összébb nyomni ahogy látjuk. Szóval akkor miért is hasonlítható össze a kettő?
Az alig tud többet mint az előző, csak van benne 5G, jobb lesz a kijelzője és más az anyaga nem gorilla mint a többieké, (talán jobb is, majd kiderül) ott biztosan jó helyre kerülő magsafe töltés, stb azért pár dolgot kihagytál, de akkor kevesebbet tudtad volna fikázni gondolom és ezért.
Valóban ha nem kell megvenni senkinek ha nem jön be és venni kell a tutit a konkurens gyártók palettájáról amelyek mint itt írják többen is, hogy mennyivel jobbak olcsóbbak és stb. Szerintem itt mindenki aki marad az új iphone-ok vétele mellett, nem fog átmenni azok fórumoldalaira ha valami kiderül ami mégis rossz azokban (volt már pár eset így vélelmezem ezután is lesz) és fika áradatot zúdit azokra a vasakra, sőt amikor vmi új telót bármit kiadnak azokat sem fogjuk odamenve fikázni. Persze ha itt szó esik róla és lehúzzuk az sztem belefér a saját körünkben megejtve s aki olvassa onnan hát így járt.
Én többféle gyártó többféle termékét használom rendszeresen és ez ezután is így lesz, mert nekem nem kell egy mindenre, nálam megfér az iphone mellett az androidos tablet és a windows-os noti is. mindnek vannak hibái és előnyei a másikéval szemben, de nekem ez azért jó így mert kb megfelelnek a felhasználói szokásaimnak, ha már valamelyik nem fog akkor simán cserélem akár másik gyártó valamiére.

1 kedvelés

Mégis milyen áthidaló trükkre gondolsz?

Az ok, hogy az európai modell mmWave antenna nélkül jön és az oldalàn nem lesz rajta a kispórolás, de tényleg az oldalába gravírozták a CE logót? :open_mouth:

Tudja vagy sejti vki, hogy miért nem lesz mmWave az európai modelleken?
Engem picit zavar, hogy többet fizetünk és kevesebbet kapunk.
De úgye az USA-hoz képest hiányzó szolgáltatások miatt szinte már hozzászoktunk :frowning:

Ez jelenleg még csak amerikában elérhetö, europában még nem, de még ott is csak 1-2 nagyváros.

Mert az EU toketlenkedik a szabalyozassal.

Most már nem lehet a hátlapon mint eddig, vagy mi? Nem találtam ilyen fajta változásról semmit.

itthon amúgy sincs mmWave.

1 kedvelés

Most még. Mondjuk 5G is csak mutatóba.
De nem valami olyasmit sugalltak a bemutatón, hogy ezzel a készülékkel a jövőt veszed meg :sunglasses:

Mire europában elérhető lesz, ha egyáltalán lesz addigra ezt már az iOS se fogja támogatni :joy: