Az Apple bemutatta az iPhone 12 Pro és Pro Max modelleket – árak, megjelenés, technikai adatok

Sott, az sem biztos, hogy azokkal a bandokkal fog indulni, amivel az USA teruleten. Konnyen ugy lehet jarni, mint anno az iPhone 5 vagy az iPad LTE vasarlok. Utobbi egyaltalan nem tamogatta az europai frekvenciakat, az elobbinel pedg nem volt se B20 se B7. A B20 az azt hiszem meg hivatalosan is csak kiserleti freki volt abban az idoben (itthon is evekkel az iPhone 5 megjelenese utan indult a B20), de a B7-et kb majd minden europai orszag hasznalta, koztuk itthon a Vodafone is.

Nyugi, Bob, nem a 6S kamerája alapján ítélem meg, rendszeresen kapok munkaügyben ilyen-olyan iPhone-os fotókat. Amit te fejlődésnek gondolsz, az parasztvakítás, szoftveres baszakodás az egyre apróbb és egyre zajosabb érzékelők kompenzálására. Átlagfelhasználónak (kijelzőre, instagramra) jó, de ezekhez meg pont felesleges a megapixel-pumpálás. Egy 12MP-es képet nyomdai minőségben lehet A/3 méretben kinyomtatni, mármint elméletben, ha a kép jó minőségű. Otthonra a fele is bőven elég lenne, ahogy írta is valaki, a nagyobb pixelszámnak - a felhasználók 99.999 százalékának két hozadéka van: a baromi nagy fileméret és a zaj, illetve azt kezelni próbáló szoftver maszatolása.

atirag: való igaz, kinőttem már a folyamatosan új cuccokat hajkurászó korból, és teljes őszinteséggel mondhatom, hogy nincs igazán olyan igényem, amit a 6S ne tudna kielégíteni. Eddig egy korlátba ütköztem, a full hd x265 filmek éppen csak elmennek rajta (egy-két durvább jelenetnél még akad is), és brutálisan eszi az aksit. De 720p-ben már nem gáz, meg amúgy is van már Netflix, ha annyira rám jön a nézhetnék.
Én két konkrét dolgot szeretnék megkapni egy új iPhone-tól, legyen szebb (ez most összejött), és tegyék vissza a touchID-t (ez nem jött össze). Persze tudnék még sorolni pár általános igényt, mint például a szignifikánsan jobb akkuidő, de még ha mindezek meg is lennének, az árazást akkor is erősen visszatartónak gondolom.

nem lesznek egyre apróbbak az érzékelők. sőt, a Pro Max esetén még valamivel nagyobb is lett az érzékelőn az egyes pixelek mérete.

Parasztvakítás a jobb képminőség?:slight_smile:

PONT AZÉRT, mert nem ment feljebb a felbontás.
Amit beidéztél, azt általánosságban írtam a megapixel-háborúval kapcsolatban. Mint azt már írtam, az ilyen irányt csak üdvözölni tudnám, sőt, visszavágnám a felbontást legalább egyharmadnyit. Persze ezt még az Apple se tudná meglépni, annyira ostobán van kondicionálva a piac.

Nem igazán értem, mit akarsz ezzel mondani. Vagyis kérdezni. A jobb képminőség nem parasztvakítás. A nagyobb felbontás nem jobb képminőséget jelent, hanem több pixelt. Illetve jó ideje már csak “pixelt”. Az, hogy felhúzzák a szaturációt, meg a kontrasztot, hogy jobban mutasson az erre optimalizált mini kijelzőn, aztán mindenféle marketinganyagon keresztül sulykolják, hogy “mégsosevoltennyiredurva”, meg megint csak nem valódi képminőség-javítás.

Erre válaszoltam. A képminőség egyre jobb minden évben. Hogy szerinted ez hulyeseg meg hogy trükköznek, teljesen lényegtelen ha egyszer a kép jobb, és nem csak a telefonomon vagy másén hanem a laptopomon, a tv-n, kinyomtatva barhol ahol megnézem.

1 kedvelés

Kombó :smile:

1 kedvelés

Hmm. Ma kiderült valami érdekes a MagSafe tokkal kapcsolatban, vagyis ennek még utána kell kérdezzek, hogy miért van. Van egy Mophie 3in1 vezeték nélküli töltőm. A telefont rátettem MagSafe tokkal és csak 92%-ig töltötte mindent megpróbáltam, újraindítani, reset, optimatizált töltés kikapcsol,stb, de semmi. Akkor is csak 92%-ig. Aztán levettem a tokot és rögtön feltöltötte 100%-ra.

1 kedvelés

@SzifonAdmin, én egy óceánkék színű Pro-ra váltottam, hát nem vagyok benne biztos, hogy nem fogod megszeretni, ha kezedben lesz kipróbálásra, vagy már van is és azon gondolkozol, hogy váltani kéne mégis? Szerintem külsőleg nagyon brutál jóra sikerült.

Még nincs nálam, a héten lesz majd. Kaptam volna pénteken és szombaton is 1-1 napra, de nem kértem. 1 hét tesztnek akarom mindenképp alávetni, és nem ért annyit hogy kezembe fogjam, rohangásszak érte 1 napot. Valamikor a héten kapom meg, pont az óceánkéket. ETTŐL tartok én is basszus, hogy a design miatt KELLENI fog. :confused:

Esetleg lesz nálad szilikon MagSafe tok is? Nekem egyszerűen nem tölt fel teljesen, ha a tok rajta van sima vezeték nélküli töltőn. 🤷🏻

Elvileg lesz, de ezt azért nézd meg:

A napokban megjön hozzá a Clear Case. Kipróbálom azzal is. Sehol nem találok semmit ezzel kapcsolatban, hogy miért nem tölti fel tokkal. A MagSafe töltő feltölti meg tok nélkül is, de azzal egyszerüen megáll 92%-on.

Nem tudom, lehet hogy csak kalibrálnia kellett magát vagy mi, de a 4. éjszaka végre 100%-ra töltötte magát. Először 92 aztán 94 majd 95 és végre most fullra. :partying_face:

1 kedvelés

Nah igen, lett tokom, de még nem töltöttem vele, kíváncsi leszek. :slight_smile:

Te mit tapasztaltál akkumulátor ügyileg? Tűrhető, nem olyan jó, nem vettem észre különbséget? :slight_smile:

A 11 Pro-hoz képest rosszabb lett, direkt összehasonlítást én nem végeztem de olyan 20%-al kevesebb akkuval érek este haza mint 11 Pro-nál, de ez csak egy nagyon körülbelüli érték. Ami viszont pozitív, hogy az 5G automatikus és a 4G közt nem vettem észre különbséget. Pedig olyan helyen voltam a héten ahol váltogatott is a 4G és a 5G közt. Az biztos viszont, hogy akksis tokot veszek hozzá mert a 12 Pro tuti nem bír ki egy hosszú napot, töltési lehetőség nélkül. De a válasz a kérdésedre, hogy tűrhető, még a 11 Pro nagyon jó volt. :grin:

Ugyanezt írtam le :slight_smile: Akkor legalább van még1 megerősítésem.

1 kedvelés

Próbáltad már tokkal tölteni nem MagSafe vezeték nélküli töltővel. Nekem most megjött a Clear Case és azzal is ugyanazt csinálja, vagyis nem tölti fel a telefont teljesen. Tegnap reggelre megállt 85%-nál ma reggelre már 95-nél. :slight_smile:
Amúgy a MagSafe tölti az Airpods Pro töltőtokot is, bár ez nem valami egetrengető újdonság :slight_smile: