Az Apple bemutatta az iPhone 13 Pro és iPhone 13 Pro Max modelleket – árak, megjelenés, technikai adatok

Eredetileg itt jelent meg: Az Apple bemutatta az iPhone 13 Pro és iPhone 13 Pro Max modelleket – árak, megjelenés, technikai adatok - Szifon.com

Az Apple a keddi keynote utolsó szekciójára hagyta az iPhone 13 Pro és iPhone 13 Pro Max bemutatását. Az iPhone 13 Pro első ránézésre nem sokban tér el elődjétől, viszont az új, világosabb kék szín, illetve a nagyobb, és jobban ki is emelkedő kamerák azonnal szembetűnőek voltak. A felül belógó szenzorsziget itt is keskenyebbé vált,…

Gyenge fejlesztések, ennél sokkal nagyobbat kellett volna ugrani. Felejtős 12-ről…

Csak kommenetet olvasni jöttem :shushing_face:

Tulajdonképpen ez egy 12S - már amikor még volt “S”. De lényegében az.
A XS Max-ról megfontolom a váltást, bár még mindig kiváló készülék mindenre.

Szerintem felesleges elvárni, hogy évről-évre olyan újdonságokkal rukkoljanak elő, hogy az előző csúcskészülékről teljes mértékben megérjen váltani. Annak a korszaknak már vége és ez jól is van így.

Ez így van. Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy van -e értelme teleszemetelni évente a világot azért, hogy csak egy egészen apró újdonságot kapjunk? Ezt kellene inkább szabályozni, ha már annyira ráugtottak a kötelező frissítésekre. És itt nem csak az Apple-ről van szó.

Újrahasznosítás.
Amúgy meg töredék % vált évente, aki meg igen szinte biztos, hogy eladja vagy továbbadja a családon belül. Tehát a készülék élettartama több felhasználó között oszlik meg, tehát fontosabb a készülékek hosszúra tervezett eletciklusa ebben pedig a többiekhez képest jól áll az Apple.

Te milyen nagy fejlesztésre gondolsz?
Én csak arra, hogy a face-id mehetne fektetett módban is. Vagy lehetne jóval kisebb szenzor sziget, stb. Ezek nem olyan nagy dolgok de mégis nagyobb fejlődés lenne mint amiket bemutattak…

Viszont akkor most ugyanazt tudja a Pro Max és Pro kamera terén vagy van megint különbség és csak én nem látom?

nincs különbség.

2 kedvelés