Az Apple bemutatta az új Mac minit: új CPU-k, akár 64GB RAM és 2TB SSD, asztroszürke ház

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/10/30/az-apple-bemutatta-az-uj-mac-minit-uj-cpu-k-akar-64gb-ram-es-2tb-ssd-asztroszurke-haz/

Az Apple a mai eseményen az éveken át szintén méltánytalanul elhanyagolt Mac mini újabb generációját is bemutatta. Az új modell egy félig-meddig újragondolt gép lett, ami nemcsak a külsőben, de a belső tartalomban is bőven hozott változásokat – amikért bizony mélyen a zsebünkbe kellhet majd nyúlni. Komolyan újratervezve kívül és belül A kis készülék egyértelműen…

CPU-nál fontos hozzátenni szerintem, hogy végre nem laptopokba valót, hanem asztalikat tettek bele, ahogy RAM-ot is.
Elég korrekt asztali gép, már a belépő is. Ezt egyáltalán nem érzem drágának.

Hát én nagyon elhiszem, hogy ez mennyivel jobb, meg hogy mindent a felhasználókért, de egy ideje inkább úgy érzem, hogy a lehúzásról kezd szólni ez az egész Apple fejlesztősdi.
Eddig úgy éreztem, hogy olyan termékeik vannak, amelyek az átlagosnál jobbak, ami most is igaz, de irreálisan drágának találom a termékeiket. Kezdve a Magic Keyboard tölthető változatától egészen idáig…
Tudom én, hogy egyedülállók a minőségben - bár az utóbbi időkben ez is megdőlni látszik a havi frissítésekkel - de valahogy nem szimpatikus, hogy ezt súlyosan megfizettetik a felhasználókkal.
Sok Apple termékem van, de inkább a régiek. 2012-es MacMinim van, ami még most is kifogástalanul hasít, ez egy Windows-os PC-ről nem mondható el, de nem érzem, hogy szeretnék egy újat.
Bocs, ha valakinek a lelkébe tapostam, csak a véleményemet szerettem volna leírni, és persze az sem biztos, hogy igazam van…