Az Apple decembertől nem közli többé az eladott készülékek darabszámait

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/11/04/az-apple-decembertol-nem-kozli-tobbe-az-eladott-keszulekek-darabszamait/

Az Apple magyar idő szerint csütörtök este nyilvánosságra hozta negyedéves eredményeit. Forgalom és nyereség szempontjából ugyan a valaha volt legjobb negyedik negyedévet produkálták (a pénzügyi év októbertől szeptemberig tart), de azért voltak pirossal aláhúzott sorok is eredmények között: stagnált az iPhone és a Mac eladási darabszáma, az iPadé pedig csökkent. Ezek után az Apple döntő…

Tipikus. Elég lesz kevesebbet is eladni a drágább készülékekből ahhoz, hogy a cég nyereséges legyen és úgy beállítani ezt, hogy viszik mint a cukrot. Én nem csalódtam bennük.

egyetertek. esnek a szamok… csak kerdes mikor huzza ez majd magaval a beveteleket is…

megerdemlik… na nem veszek androidot/wint… de a kapjakbe…
(a beats megvetelenek volt “ertelme”?)

Sajnos ami igaz az igaz…
Ezek már tényleg nagyon magas árak amiket ad az Apple és mindig van valami probléma a softwarrel, hol ez a hiba hol az a hiba…
Mostmár gyakorlatilag a kínai telefonok 2-3 éven belül át fogják venni a vezetést, olcsóbbak és jobbak lesznek…
Ha a készülékek a mostani árak felébe kerülnének akkor lehetne arról beszélni, hogy jó árban van…
Szerintem talán az lenne a reális…

Egyre inkább azt látom, hogy az üzletpolitika az, hogy rántsuk le a felhasználókat.

Szinte már vártam ezt. Emlékszem még valamikor 2016-ban beszélgettünk erről és akkor azt mondtam, hogy figyeljétek meg, eljön az az idő, amikor nem teszik nyilvánossá a számokat. És eljött a nap. Azért gondoljunk bele, hogy ennek mi is az oka… Egyértek veletek, egyszer jön a pofára esés és majd ott dől el az apple sorsa, hogy abban a szituációban mit lép. Erre a legjobb példa az Activision (igaz az más mert játékfejlesztő), blátta a piac alakulását és az ellenfelek megerősődését és úgy döntött hogy a Destiny 2 inegyenes lesz mindenkinek és a hozzá érkező két kiegészítő is. Egyszer hasonló lesz az applel is csak kérdés h nem lesz e késő.

Egyszer réges régen a 90-es évek elején a csőd szélén táncolt az Apple. Tény,hogy rengeteg melléfogásuk volt sok sok termékkel.De amerikai mércével is borzasztóan drágák voltak a termékeik. Jelen pillanatban az látszik az utóbbi időben ,hogy minden terméküknél nagyon megugrottak az árak de (!) már nincs a termékek mögött az az előny a többiekhez képest mint pár éve. Lásd: iPhone,iPad,stb… egyedül még a Mac ahol én előnyt érzek a winhez képest. Szóval nehogy ismétlődjön a múlt… ezekkel az árakkal túl lőttek a célon .

Arról nem is beszélve, hogy már az értéküket sem ugy tartják mint régen…

szegény Steve forog a sírjában… főleg azt látva ,hogy az új termékek mennyire nem forradalmi termékek…