Az Apple M1 chip GPU-ja felülmúlja a GeForce GTX 1050 Ti és a Radeon RX 560 teljesítményét

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/11/26/az-apple-m1-chip-gpu-ja-felulmulja-a-geforce-gtx-1050-ti-es-a-radeon-rx-560-teljesitmenyet/

Amióta az Apple bemutatta új M1 processzorát, mindenki egyre kíváncsibb, hogy mit is tud az új chip. A napokban ismét egy érdekes tesztet készítettek ennek kapcsán. Az M1-et a GFXBench 5.0 benchmarking eszközzel tesztelték. Az eredmények magukért beszélnek. A referenciaértékeket az Apple Metal-t használva kapták, és a teszt során az is kiderült, hogy a chip…

Sosem gondolkodtam Apple gép vásárlásban, bár egy x230-on OSX-t használok egyébként nagy megelégedéssel. Az olvasott információk alapján mist először fordult meg a fejemben, hogy beruházok egy air-be. Meglepően kompromisszum mentesnek tűnik ez az új platform, így a kérdésre a válasz igen, elgondolkodtam hogy beszerzek egy M1 chipes gépet :slight_smile:

1 kedvelés

Én is gondolkodom rajta, ha a 64GB-os verzió elérhető lesz.
16GB melóra kevés…

Lesz róla teszt cikk jövőhéten. Spoiler: Rendeld meg már most mert december végén szállít az Apple, megéri! :slight_smile:

Én őswindows-os vagyok, hiába az iPhone, sosem gondolkodtam MAC-ban at all, de most izé… soha ne mond, hogy soha…, jelenleg elégedetten nyúzom a mostani Windows-os lapim, de, ha eljár felette az idő és ez az almás rendszer képes lesz fejlődni… hát…

Expa: teljesen újnak tűnik a gép memória felhasználása. A 8 szinte ugyanolyan teljesítményt ad mint a 16.
Ezt nézd meg:

2 kedvelés

De 32 mindenképpen kell :smiley:

Van egy ultrajó összehasonlító teszt, egymás mellett 8 GB és 16 GB. Mindegyik ugyanazt nyújta, semmi különbség, egyetlen egyben a Final Cut 8K video exportban nyert a 16 GB-os verzió. Azt mondják, el kell felejteni, hogy ragaszkodni kell a 16 GB-hoz mert ez csak az Intel miatti beidegződés, és M1 esetén minden másképp működik.

Nekem inkább azt kellene tudnom, hogy Intune Company Portal működik-e M1-es gépen? Ha igen, már rendelem is :slight_smile:

Itt van ni! :slight_smile:

Ezt linkeltem be én is :smiley:

1 kedvelés

16gb biztosan édes kevés. A 32-t még el tudom fogadni ha jó a memória kiosztása.
Most 10. generációs gépen 40-45GB-ot használok a 64-ből meló közben.

az nem rossz, mire megy el ennyi?

Grafika. Photoshop, illustrator, indesign, acrobat. Ez mind együtt kell :smiley:

igaz, sebaj, rádupláztam, ilyen ha write-only módban vagyok :smiley:

Továbbra is azt mondom amit már sok tesztelő. Teljesen más a memóriakezelés. Nem fog annyi kelleni az új M1-es gépen.

64Gbyteos gépet aláz PS-ben: www youtube com/watch?v=SndWxRaMzxA

Okés, 1-1 szofitit lehet. De nekem 6-8 program van egyszerre megnyitva és ezeket kell dinamikusan megnyitni, használni.