Az iPhone 12 Pro Max és az iOS 14.3 Apple ProRAW – fotóteszt és vélemény (képek)

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/12/15/iphone-12-pro-max-es-az-ios-14-3-apple-proraw-fototeszt-es-velemeny-kepek/

Idén az iPhone 12 Pro tesztünket is különleges közegben készítettük el, az iPhone 12 Pro Max-nál pedig külön hangsúlyt fektettünk a videós és fotós képességeire. Ebből olvashatjátok most az első részt, amiben egy nagyon kedves ismerősünk, Varga Benedek igazi fotós szemszögből meséli el nekünk a tapasztalatait, élményeit. Mindezt egyébként meghallgathatjátok podcast formában is, de természetesen itt…

nagyon nem tudsz vmit, ha a z6ii-ből ezt a képet sikerült kihoznod, vagy szándékosan feltoltad az érzékenységet az egekbe.

Ez a Proraw nem teljesen kerek. Mármint lövök például egy fényképet ebbe formátumba, ami pl. 40 MB…Ha ezt betallózom Lightroom-ba vagy Snapseed-be, akkor tiszta sor érzékeli is hogy .DNG a kiterjesztése… viszont ha csak egy nagyon picit belenyúlok a Fotók applikáció szerkesztőjében, akkor sima hitvány JPEG-nek aposztrofálják az imént említett appok kemény 2-3MB nagysággal, ami elég nagy tömörítés…
Ugyanakkor ha ugyanezt a fájlt megint megnézem a Fotókban, ott azt írja, hogy raw.
Ennek mi értelme, hogyha egy nagyon kicsit szerkesztek rajta meg állítgatok ezt azt ugyan olyan hitvány tömörített sz@rt kapom? :F

Sztem csak a kijelzés téveszt meg. Az csak azt jelentheti hogy RAW formátum is elérhető, vagy tényleg a RAW-ot szerkeszted. Őszintén nem tudom neked ezt megmondani mert telefont nem cseréltem idén, így jó kérdés a fotókban ez hogy látszik vagy mit szerkesztesz.

Mondok egy példát. Lőttem egy képet raw-ba. Bemegyek a fotókba és ott raw mappa, tiszta sor ott is van. Ha így elküldöm magamnak mail-be, akkor megjön a teljes.
Ugyanakkor ha fényelem, kis feketepont és élénkség állítás után küldöm el a raw mappaból ugyanazt a képet, akkor csak 1,9MB a 40 helyett… tehát értem én ezt, azelőtt is használtam én ezt a formátumot, akkor akárhányszor szerkesztettem mindig visszatudtam rakni a fentebb említett applikációkba- ugyanúgy érzékelték…
Most érted arra gondolok hogy csinálok egy fasza képet, szépen meg tudom szerkeszteni, tényleg tök jó lesz és jobb, mint ha algoritmus csinálná és egyből JPEG… viszont amint megosztom/feltöltöm valahová vagy tovább küldöm, már egy ilyen nagyon durván tömörített kép lesz belőle, és akkor szinte ugyanott vagyok mint hogyha csak lőttem volna egy képet a gyári beállításokkal kvázi.