Beépített akkumulátor ciklusszámláló iPhone 15-től – és Battery Stats parancs a régebbi készülékekre

Eredetileg itt jelent meg: Beépített akkumulátor ciklusszámláló iPhone 15-től – és Battery Stats parancs a régebbi készülékekre - Szifon.com

Az akkumulátor egy igen sarkalatos része a hordozható eszközeinknek, 1-2 év alatt már 10-15%-ot veszhetünk a névleges kapacitásból, amivel az adott gyártó piacra dobta a készüléket. Ez a 10-15% már érezhető a mindennapokban, akár 1-2 órával kevesebb időt kapunk és bizony előbb kell töltőre rakni a készüléket. Amennyiben meghibásodik az akkumulátor vagy pedig a kapacitása…

A cikket köszi!
:+1:

Mivel a Coconut nem fut átlagember PC-jén, még szóba jöhet a 3uTools is az akkuadatok “kiolvasására”.

2 kedvelés

hát nekem az ingyen iMazing teljesen jól olvassa ezt is, csak elindítás után be kell zárni a feldobódó ablakokat és sok mindent tud csinálni, zene és csengőhang bevitelt és adatokat olvas mindent kb és még a próbára sem szoktam kattintani, csak fut évek óta így, persze korlátozott képességekkel, de amire kell teljesen megfelel.

Én is köszi a cikket!
A cikkhez hozzátartozik, hogy az akkumulátorok akkor is elhasználódnak, ha csak a raktárban állnak. Ezért egy régebbi típusú telóhoz, amihez az aksikat is régen gyártották le, már nem lehet 100%-os akkumulátort vásárolni. Ezzel is erősítve a fogyasztói társadalom “cseréld le a készüléked” elvét.
A parancsot telepítettem, és tényleg csak másnap jelent meg az Analytics-XXXXX…
A rendszer infó 4%-al magasebb értéket mutat.
1020 ciklusnál tartok (iPhone12), vihetem cserére…
5let, hol cseréltessem ki az aksit?

De lehet hivatalos forrásból. A kémiát nem lehet szárazon…