Bemutatásra került Apple TV 4K új generációja

Pont ezt a hibát küszöböli ki az új Chromecast with Google TV, ami nálam egy CC2-őt váltott:

és már dedikált Apple TV app is van hozzá, igy végre az Apple TV±t is tudom rajta használni.

Leirom a tapasztalataimat, hatha mas is belefutna hasonloba:
Van egy 2019-es LG okosTV-m, van ra apple tv app, tud airplayt, de a sztereo Homepodokat nem hajtja meg, mivel csak “vevő” modban mukodik. Ezert gondoltam, hogy majd egy apple tv 4k beszerzesevel rogton lesz jo hang is a kep melle. Meg is vettem, be is uzemeltem. Mivel azonban a TV-m nem csucskategorias, a hdmi bemeneteit nem tudja “ujrafeldolgozni” ezert az apple tv altal kiadott video jel szaggat rajta filmnezes kozben a kepkockasebessegek elterese miatt. (Stuttering, vagy juddering effektus?) Sebaj, az apple tv van olyan jo fej, hogy szinkronizalja a kepkockasebesseget a tv-hez, csak be kell kapcsolni. Igen am, de innentol a video kesik a homepodok hangjahoz kepest, kb 500ms-ot. (Legalabbis az apple tv appban, netflixen, plexen lejatszott filmek, vagyis a youtube kivetelevel, kb barmi). Hiaba csinaltam vagy 50 hangszinkron kalibralast, az mindig tokeletes volt, mindaddig, mig filmet nem kezdtem nezni rajta.
Mivel nem volt “kedvem” lecserelni a tv-t emiatt, megvaltam az apple tv-tol.

A Samsung TV-k pl nem támogatják DTS hangot, egyáltalán. Így ha ilyen filmet akarok nézni, akkor kell egy mediaplayer, ami lejátsza azt. Én első sorban emiatt vettem ATV4k-t. De mind képminőségben, mind hangban az élmezőnyben van egyébként, egyedül az zavaró (de ez nagyon), hogy nincs passthrough, tehát mindenképpen az Apple Tv vagy pl az Infuse fogja dekódolni a filmet, nem pedig a házimozi erősítő, akármilyen drága és jó benne a dekódoló.
Ezen felül látom a fotóimat iCloudból, van Adobe Lightroom app, látom az elmentett kollekciókat, nézhetek Apple Tv±t, vagy pl egy másik kedvenc, hogy nem kapcsolom be a TV-t, csak a házimozi erősítőt, és Airplayjel kitolom a Spotify-t a nagy hangfalakra. :slight_smile:
Nekem maximálisan bejött, nagyn szeretem, a távirányítóban az zavar, hogy a kanapén magam mellé téve véletlenül is beletekerek, talán az új táv jobb lesz. Lehet eladom és lecselérem. :slight_smile:

1 kedvelés

Mint mondtam, csak filmezés. Nem érdekel sem a játék, semmi.

Akkor arra elég lehet, de mint írtam, több helyen is olvastam, hogy az okos TV-ken levő Apple TV alkalmazás képminősége nem közelíti meg az Apple TV 4K eszköz által nyújtott képminőséget. Az én LG TV-men is van, de még nem vitt rá a lélek, hogy kipróbáljam. :joy:

Ugyan látszik, hogy azért mélyen beleástad magad, de egy 2019-es TV bármennyire is alap, tudnia kéne az FPS-t, szóval nem értem ez miért volt hibás, vagy miért nem ment. Sosem volt még ilyen FPS hibánk. Sőt… én direkt átváltom a TV-t mozis verzióra mert baromira idegesít a 30+ FPS.

Sziasztok!
Most gondolkodok egy új Apple TV beszerzésén. Ezek szerint megéri a cucc?
Most egy Xiaomi Mi boxom van de az nagyon döcögős.