Ben Lovejoy: ezért kerülhetett 7 magos GPU a MacBook Airbe

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/11/13/ben-lovejoy-ezert-kerulhetett-7-magos-gpu-a-macbook-airbe/

Kedden az Apple bemutatta a jövő első új Mac-jeit az új Mac minivel, MacBook Airrel és 13 colos MacBook Pro-val. A gépekben majdnem teljesen egyforma Apple M1 chip található, leszámítva azt, hogy az olcsóbb MacBook Air modellekbe csak 7 magos GPU került a 8 magos helyett. Mi állhat emögött? A 9to5Mac-nél Ben Lovejoy úgy hiszi,…

Vajon lesz valami Tweak ami segítségével megkísérelhető lesz feloldani a 8-adik magot? :grinning:

Anno az AMD prociknál volt ilyen, sok 2, 3 magosból lehetett 4 magosat varázsolni ami stabilan működött

Azért szerintem ez nem csak erről szól. Ugye van egy 8 meg van egy 7 magos M1 processzorunk. A két processzor avagy gép között 100.000Ft különbség van. Tehát 1 magért fizetünk 100k-t, picit feleslegesnek érzi az ember a Pro-t megvenni, ha csak 1 mag a különbség. Minden másban kb ugyanazt kapod.

Azzal persze sokan nem számolnak, hogy ez a processzor is melegszik és korlátozza magát. Míg az Airben ugye nincs aktív hűtés addig a Pro-ban van. Tehát alapból a Pro jobban fog teljesíteni a komolyabb feladatoknál, míg ugye az Air nem. Tehát böngészésre a két gép teljesen meg fog egyezni, excel táblákra és irodai munkákra is. Tudsz vele 8K-s videót is vágni HDR-t is az Airrel, de ha már 2-3 órát kell vágnod vedd meg a Pro-t.

Érdemes a processzor mellett majd ezt is figyelembe venni. Lesz majd erről cikk. :slight_smile:

Mondjuk aki egy félmillió forintos MacBook Pro-t böngészésre meg Excelre vesz meg, az meg is érdemli…

Pedig vállalati környezetben ezeket a kategóriájú gépket veszik felhasználástól függetlenül.

A dolog egy kicsit kellemetlen.
Az Intel processzorai is valószínűleg ezért vannak különböző méretű cache memóriával és különböző órajellel ellátva. (i3-i5-i7, stb.)

Viszont ha az 512 GB-os MacBook air választod akkor már jár a nyolc + 8 mag

1 kedvelés

Biztos vagy benne? Mert még ha 2TB-ot pakolok is bele marad a 7 magos GPU.

Német Apple storeban így van. És nem a bele parkolás hanem alapból azt kell választani. (512GB)

Uhh. Ez fájt. Pedig ez van. :man_shrugging:t3:

Valóban, lehet 7 és 8 magos Air-t venni.

2 kedvelés

Akkor én biztos eddig rossz vállalatoknál voltam :smiley: