Beszélgessünk a HomeKitről és az okos otthonokról!

Klíma a Homey segítségével nekem HomeKit-es, a legtöbb népszerű gyártónak van alkalmazása a Homey-n belül. Okos kapucsengő közül az Eufy az egyik legjobb, most lett támogatása a Homey-n, szóval az is megy példul vele. :slight_smile:

Na, hogy erre is válaszoljak. Szóval mindenkinek más az igénye, de mondjuk alapesetben szeretnél világítást, fűtést, klímát, és még 1-2 kütyüt kapcsolgatni. Ehhez vagy ugye belépsz a HomeKit-be és akkor nem kell központ, ehhez mérten viszont kizárólag HomeKit képes eszközök kellenek. Azért írom a HomeKit-et mert Apple témakörben mozgunk, én például Amazon Alexa-val irányítok mindent, a HomeKit-et arra használom hogy kapcsolgassam a dolgokat, de nem Siri-hez beszélek. Az automatizációkat pedig a Homey központra bízom.

Tehát a Homey központ olyan 100.000Ft. Ezután én a világítást tapasztalat alapján már csak Philips HUE-val oldanám meg. Mármint a ledet, esetleg GU10-es izzók cseréjét stb. HA sima lámpád van, akkor Z-wave-es kapcsolók kellenek ami megint 5.000-től 55.000-ig terjed / fizikai kapcsoló. Nem is tudom van-e ilyen HomeKit-esbe

Szóval a Philips HUE durva árakkal rendelkezik, de mindennek kompatibilis. Nyilván itt lakásonként változik az ár. Én használok kapcsolót (kapcsoló MCOhome) és használok HUE cuccokat. Például ezt a márkát is használom, ami alapból nem lenne HomeKit-es, de a Homey-jal az lesz. Szóval ezért is fontos először a központ megvásárlása, utána tudsz már spórolni.

Aztán ugye akkor hűtés fűtés. Fütésnél ha HomeKit fontos, akkor kizárólag Netatmo-t ajánlom, de ha van Homey-d akkor egyedi programozást is létre tudsz hozni. Ez egyén függő.

Hűtés. Én itt Sensibo párti vagyok, de az nem HomeKit ready. Itt a Sensibóval irányítom a klímát, de a Homey-on keresztül lesz HomeKit-képes. Tehát végül HomeKit ready lett.

Kapcsolók. Nálam 220-as konnektor kapcsolásra TP-Link HS110-ek vannak mert egy külön appa rendkívül jól mérhetőek az áramfelvételek. Ezen kívül Homey is támogatja. :slight_smile:

Ha van még pontosabb kérdésed, tedd fel nyugodtan.

1 kedvelés

Arra gondoltam, hogy hogyan éred el a teljes integrációt az apple és a homey között? experiment van rá, de nekem nem működik, ha jól értettem ehhez mindenképp appleTV vagy egy ipad kell.

Van egy olyan app, hogy HomeyKit, azt töltsd le Homey-ra és én azzal húzom be az eszközöket, ott megadhatod, hogy mi jelenjen meg a Home-on belül. Nem kell hozzá semmi, fogod letöltöd az appot, az Otthon alkalmazásban pedig új eszközt adsz hozzá, majd megadod a kódot: 200-20-200

Köszönöm a választ. Kezd összeállni fejben a kép :slightly_smiling_face:

Köszönöm a klíma vezérlő tippeket! Tado Smart AC V3+ eszközt már nézegettem, de még nem mertem belevágni… megvárom a Homey központos cikket!

1 kedvelés

Ha csak egy alkalmazást töltesz ma le, akkor ez legyen! :slight_smile: HomePaper for HomeKit, háttérképeket lehet készíteni saját képből, gyönyörű lesz a HomeKit app!

! FIGYELEM ! Kizárólag 1db exportálás ingyenes. Tehát jól gondold meg, hogy tetszik-e az a szín. Én természetesen megvettem. :slight_smile: