BigSur háttérkép

Sziasztok!
BigSur alatt kiválasztok egy háttérképet, újraindítom a gépet és visszaáll alapértelmezettre. Miért nem jegyzi meg a választott háttérképet? Ez valami fícsőr?

mármint hol áll vissza? a belépés után, az asztalon? vagy még a belépés előtt, amikor még csak a jelszavadat kéri a FileVault feloldásához?

Belépés után az asztalon. Jelszót nem kérek tőle, automatikus belépés van.

ennyiből nem derül ki, mi az oka. én nem tapasztalok ilyesmit.

Te ha megváltoztatod a háttérképet akkot úgy is marad, megjegyzi?
Újra telepítettem a gépem és úgy is ezt csinálja. Szerintem ez fícsőr :smiley:

nem csinál ilyet. beállítom, és az marad, amit beállítottam, ahogyan annak lennie kell.

Újratelepítettem a gépet. Így sem jegyzi meg. Hihetetlen, hogy nálam milyen hibák vannak :smiley:

Na jó de bármilyen mentést vissza raktál? :slight_smile: Abban benne lehet a hiba.

Nem raktam vissza semmilyen mentést. Csak a nyers rendszer és telepítés után kipróbáltam. Tehát a nyers rendszernél nem jegyzi meg a háttérképet. Vissza áll alapértelmezettre.
Catalina-n sosem volt ilyen gondom…

Sosem láttam még ilyen hibát :smiley: érdekes, mondjuk szomorú is egyben.

1 kedvelés

Amúgy lehet, hogy a két képernyő miatt?

eddig nem említetted, hogy több képernyőt használsz. minden képernyőnek saját háttérképe lehet.

Kipróbáltam. A másik képernyőnek is beállítottam másik hátteret. Újraindítottam a gépet és visszaállt gyári állapotra. Akkor ennek mindegy…

Ezt próbáltad?
https://discussions.apple.com/thread/252036766

Köszi, de nem foglalkozom vele. Elfogadom, hogy a BigSar egy BUG halmaz. Talán majd egyszer javítják…

de hát ha ezek szerint van rá megoldás, miért nem alkalmazod? a másik, hogy vegyél fel róla hibajegyet.

Milyen median van a hatterkep, amit beallitassz? Nem kell hozza valami szerviznek/szolgaltaasnak futnia, vagy valamit mountolni hozza? Siman lokalis fileban van, valahol a ~-n belul?

Akkor a francnak kérdezed…

Francnak? Mert ennyit felesleges vele foglalkozni. Egy alap dolgo nem működik, nem bohóckodom vele tovább. Mit zavar ez téged ember…

Lol.