Blokkolt beépülő modul (plugin), amikor a PDF-t Safari-ban próbálja megnyitni

Ha a Safari már nem használja az Adobe Reader programot, hogyan állíthatjuk be, hogy valami mást használjon a PDF megnyitásához?

*Például a Safari beállításaiban nem találok semmit ehhez, és szó szerint mindent kipróbáltam

a Safari alapból megnyitja a PDF-et, és szerintem korábban sem kellett hozzá semmiféle beépülő modul, pláne nem Adobe Reader. mire gondolsz pontosan?

Szóval, a telekom.hu szolgáltatómnál a fiókomban megpróbálom letölteni a számláim pdf-fájlját, de a mellékelt kép szerint ‘blokkolt plugin’ miatt nem sikerül… :frowning:

  • telekom.hu biztonsági tanusítványa OK, *a web-oldal letölthetősége engedélyezve
  • pikáns, hogy a fiókom más pdf-dokumentumait simán letölthetem…
  • minden más hétköznapi szolgáltatómnál (bank, közmű, korm.portal…) működik a letöltés
  • a Google Chrom alkalmazását letöltve nincs gondom a telekom.hu letöltésekkel…
    Ergo, felejtsem el a Safarit?
    Hol hibázok?

a biztonsági tanúsítványnak ehhez semmi köze. alul a “blokkolt plugin” jelzés esetén menj a Safari beállításaiba, azon belül a Weboldalak fülre, és ott nézd meg a plugineket.

Tisztelt Jadeye, a tényt te magad is látod a betöltött fotón: “A Safari titkosított kapcsolattal csatlakozik a következőhöz: www.telekom.hu. A digitális tanúsitvánnyal végzett titkosítás biztonságban tartja a következő https webhelyről vagy webhelyre küldött információkat: www.telekom.hu.”
A szíves tanácsod szerint ejárva a Safari beállításaiban, azon belül a Weboldalak fülön a relrváns aktuális beállításokon:
Olvasó: Konfigurált webhelyek: telekom.hu BE
Helyzet:Konfigurált webhelyek: telekom.hu Engedélyezés
Letöltések: … www.telekom.hu Engedélyezés
Mindezen beállításokkal sem engedi letölteni a www.telekom.hu fiókomból a számláim pdf fájlját… :frowning:
Nos, mit tehetek?

de a biztonsági tanúsítványnak mindehhez semmi köze nincsen, az lényegtelen, hogy a kapcsolat titkosított vagy sem, alul a “blokkolt plugin” értesítést nem emiatt kapod. milyen bővítmények vannak engedélyezve vagy letiltva a Bővítmények fül alatt?

Tisztelt Jadeye, lásd érdemben, hogy nincs Safari bővítményem… - Hogyan tovább?

passzolom, én gond nélkül le tudom tölteni a száma PDF-jét. telepítve van egyébként az Adobe Reader a gépedre? mert próbáld meg, mi van akkor, ha azt letörlöd a gépről.

Köszönöm… :frowning:

tehát mi van akkor, ha letörlöd az Adobe Readert?

  • Amit sikerült felfedeznem a gépemen a Spot Light-ba begépelve:
    AdobePDFViewerNPAPI.plugin 562 KB
    Létrehozás: 2018. Szeptember 20
    A Terminal ablakban is megjelenik egy sor szöveges hivatkozás, de továbblépni nem tudok. Valszinűleg valamikor kidobtam ezt az AdobePDFViewerNPAPI.plugin-t, mert sehol máshol nem találtam olyat amit törölhetnék… :frowning: Köszönöm, még lehet, hogy futok egy kört az Apple Support-tal

akkor töltsd le újra az Adobe Readert, hogy fent legyen, majd utána az AppCleanerrel elimináld minden nyomát.

https://freemacsoft.net/appcleaner/

Köszönöm Jadeye,… élek az ötlettel … :slight_smile: