Bloomberg: jobb kamerával és Face ID-val érkezik az iPhone 11

En nem arra gondoltam, hogy régen minden jobb volt(anno nem volt mms, csengohangot vagni kellett, pedig a nem droidosok is tudtak mp3-at). Hanem a mosttal. A droiddal nekem is bajom van, egyszer ketszer volt hozza szerencsem, de biztos megszokhato. Nalam az a helyzet, hogy ha kiadok 400k- t egy telefonért, akkor utana ne érezzem azt, hogy tuti megérte? Droidos baratoknal nem latom ezt, csucs huawei vagy csucs samu utan. A Tv-s pelda csak egy volt…

Akkor gondolom kint vetted mert 10 éve juniusban jelent meg és akkor még nem itthon, de mindegy. :smiley:
Az meg nem kicsit túlzás, hogy túlárazott átlag termék, mert nálam az állandó beta IOS-kel sem csinált még olyant mint a haverom kb ilyen árú S9-e v az S10-e hogy beszélgetünk és közben újraindul, stb.
A belső tárhelyre megint csak annyit írnék, hogy tényleg tök jók azok a baroni nagy tárak és ezért ugye a többség nem ment, de igen zsebbe nyúlós lesz amikor vmi olyan történik a vassal, hogy adatmentő céghez kell vinni, mert csak ott vannak meg adott 1xi képek és videók, van erre nagyon jó NAS (synology) amire menthet az ember és akkor bárhonnan megnézheti róla a tartalmakat, s ezen kívül mg sok jó dologra is használható. A más gyártók is azt lesik miket tesztel az Apple és ha lehet nyomban csak előzés miatt is belepakolják az első kiadandó készülékeikben, csak példa értékkel bíró megint a samu, amikor kiadott egy kb F-ID -s S vmit és egy képpel is átverhető volt, meg ugye a gyorsan előzök című kategória szintén itt a hajtogatós kütyüvel való felsülésük és a hüvely sem adott ki még csak a nagy harang szólt ott is. Mindez mert vhol anno felreppent pletyka szinten, hogy az apple ezzel jöhet ki majd. Na ennyit a “loholás”-ról mások után.
Az meg amit írsz, hogy csak a F-Time és az iMessage miatt, hát nem is értlek, mikor van ezekre kb 100 másik app droidon is használhatóak, sőt a két rendszer között is és azok is free dolgok, csak hogy egy párat említsek (viber, whatsapp,signal, twin me, skype, imo, Bria, Wire, Linphone, stb )

Ahány ember, annyi szokás és igény. Én azért használok iPhone-t, mert out of the box működik minden a saját rendszerén belül. Nekem ennyit megér. Aki állandóan új designt akar és csilivili innovációt, az inkább trendi akar lenni és nem munkaeszközt akar.

1 kedvelés

TV-re valo tukrozeshez eleg egy 3. generacios AppleTV. Az ebayen 20-25 ezer korul mar talalsz, fokepp Nagy-Britanniabol (en mar kettot is vettem). Addig kell iparkodni amig EU-tagok, es nincs vam… :slight_smile:

Na ja vagy egy jobb tv és nem árt ha újabb is és tud kommunikálni az i… cuccokkal :grinning:

Vagy vesztek egy sima lightning - HDMI átalakítót ha a madzag is játszik. Az megvan 12-ből.

google chromecast! évek óta használom szifonnal, mindent ki tudok vele rakni tv-re!

Igazad van, 2009 elejen vettem az elsot, sima 3G volt, de az nem volt meg sokaig, mert jött a gs. Én is így alltam hozza, ahogy te. Na az iPhone mindennel jobb, ne is mondjon senki semmi rosszat. De valahogy ez mara mar nincs meg…lehet csak a korral jár :joy: Az a baj, hogy az elmult 3 evben mindig elgondolkodom rajta, hogy szetnezek a konkurencianal. Persze eddig nem valtottam…azert irtam az elso utenetem vegere is, hogy majd meglatjuk, lehet iphone11 lesz a vege, lehet valami hüvely…

Na szóval…. Kezdeném azon, amin mindenki ki szokott akadni, a külsőn. Tudom, ez szubjektív, hiszen nyilván nem mindenkinek ugyanaz tetszik. Viszont ez a kamera elrendezés, hát ez nagyon nem sikerült jól. Kezdjük ugye ott, hogy mondhat nekem bárki bármit, szerintem tök egyértelmű, hogy ez az elrendezés egy Huawei koppintás. Nekem ez a négyszög elrendezés egyébként már a Huawei Mate 20 Pro-n sem tetszett, de ott legalább tompította valamit az, hogy középre helyezték el és a telefon hatalmas méretéhez képest az egy kisebb kocka alakú rondaságot jelent a hátlapja közepén. Itt viszont még ez sem tompítja. Szóval igen, annak a dizájnernek, aki ezt így bírta kitalálni, én javasolnám, hogy keressen egy másik szakmát, mert nem ért ahhoz, amit most csinál. És igen, az abszolúte elvakult „alma hívők” kivételével, még én sem találkoztam olyannal, akinek ez így tetszett volna. Márpedig ilyen lesz, ez már szinte biztosra vehető, hiszen a tok gyártóknak a demo verziókat már kiadták és azok ilyenek.

Az viszont, hogy minden más külsőségben a régi X verzió koppintása, én nem gondolom olyan nagy problémának, legfeljebb csak bizonyítéknak arra, hogy már képtelenek mit kitalálni. Azt meg, hogy ne lenne fontos a külső, a forma, a dizájn, azt meg ne mondja nekem senki, mert egyszerűen nem igaz! Még az is fontos, hogy egy árucikknek milyen a csomagolása, nemhogy az, hogy a formája minél tetszetősebb legyen. De, igen, nagyonis fontos, hogy hogyan néz ki bármi, egy drága mobiltelefon esetében meg különösen.

Ami a többit illeti, újra csak ugyanazt tudom szajkózni, amiket már sokszor leírtam. Nem látom ugyanis, még a szándékát sem, hogy a problémás dolgokon változtatni szeretnének. A csatlakozó továbbra is egyedi, mert különcködnek. A bt. nem kommunikál más eszközökkel, csak almával, azzal sem minden lehetséges, ami más gyártmányokon igen. A TV-vel szintén csak alma gyártmánnyal kommunikál, ami manapság már egyenesen nevetséges, hiszen pl. a Samsung S10-esemmel simán ki tudok rakni bármit az 5 éves LG TV-mre. A remote alkalmazás meg letölthető ugyan az iPhone-ra is, csak éppen vannak funkciók, melyek egyáltalán nem működnek, más funkciók meg rosszul működnek rajta, pl. a kép szaggat iPhone-on. És csak azon, semmilyen más telefonon nem. Ezt mondjuk azért sem értem, mert nyilvánvalóan nem a számítási teljesítménnyel van a probléma, hanem valami teljesen mással, amin az alma nyilván nem óhajt változtatni, ki érti miért. Valaki említette a chromecast-ot, ami viszont teljesen más, az egy külön készülék, amit meg kell venni, csatlakoztatni, beállítgatni, telepítgetni, ráadásul nem is lehet vele mindent úgy és olyan egyszerűen, mint ahogy pl. egy Androidos készülékkel minden egyéb nélkül.

Sajnos úgy tűnik továbbra sem lesz ujjlenyomat olvasó, hogy miért nem arra meg különböző buta indokok születnek. Egyszerűbb lenne, ha azt mondanák, hogy mert csak, mint különböző nyakatekert marhaságokkal előállniuk. MP3 továbbra sem lehetséges csengőhangként beállítani, a naptára ugyanolyan vacak, hogy mikor jelezzen nem lehet egyénileg beállítani, egész napos esemény esetében van 4 lehetőség, nem egész napos esemény esetében meg 9 lehetőség, aztán eszed nem eszed, nem kapsz mást, miközben Androidon ezt már régen egyéni módon is be lehet állítani, stb….

Azután ott van az, hogy a dobozban horror árért cserébe kapsz egy készüléket, egy fülhallgatót, meg USB kábelt és egy pokoli ócska töltőt, amitől bármelyik droidos készülék dobozában sokszor jobb van és slusz. Pedig ennyiért aztán igazán lehetne egy jobb, plusz legalább valami kis filléres szilikon hátlapvédő, meg esetleg egy gyári kijelzővédő fólia, mint pl. az új Samsungokon olcsóbbért. Memóriát bővíteni még mindig nem lehet, dual SIM lehetőség még mindig nincsen. Ha vásárolni akarsz hozzá valamit az horror árban van és iStore-ban tuti nem kapsz olyant amire szükséged lenne, mert vagy éppen megvették az utolsó db-ot, vagy eleve nincs is nekik olyan. És hab a tortán, hogy mindezért állhatsz sorba, aztán lehet, még akkor se jut.

Egyetlen igazán pozitív dolog a support. Ami az almánál valóban elég jó, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Ez így azonban önmagában szerintem nagyon halovány. Én egészen biztosan nem fogok már venni 11-est. Nem látom értelmét, hiszen nem csak tudásban nem tér el az előd modellektől, hanem dizájnban még csúnyább is lett azoktól. Kíváncsi leszek egyébként hogyan fog fogyni. Bár gyanítom, a “hívők” így is esélyesen venni fogják mint a cukrot. Én úgy gondolom, hogy mindenki más viszont át fogja gondolni a dolgot.

Soha nem mondtam, hogy jobb mint másik, csak sorolni szoktam amiket látok, tapasztalok és ezek még a mai napig az almás telók mellett tartanak. Nem tudom van-e még másik cég rajtuk kívül, amelyik simán a series1-es órámat ami beledöglött az első OS6 beta-ba, kicserélte egy új db-ra és nem volt már garis sem, hiszen közel két eves volt a watch. Amugy meg itt az évek alatt voltak páran akik megfordultak a csúcs androidok világában és utána mégis visszatértek az almához, szóval az sem fenékig tejfel, de hát mivel el lehet adni azt is hát gyártanak belölük sokfélét sokféle áron, mindkét oldalnak megvannak a maga előnyei és hátrányai. Ezt én pl áthidalom azzal, hogy teló iphone amire meg jobb a droid, azt tableten használom, mert nem vagyok híve az egy készülék mindenre elvnek. Mindent arra használok amiben nekem a legjobb.

Akinek fontos a biztonság, iPhone-t vesz, ennyi.

Ohh, wait : https://techcrunch.com/2019/08/29/google-iphone-secretly-hacked/

ha belegondolsz, sok jailbreak működött anno így, tehát annyira nincs benne ohwait. de azért még így is lényeges különbség van az androidon lévő szabadrablással szemben.

Nem droid vs ios miatt küldtem, hanem, hogy kezeljük helyén a túlmisztifikált ios-t.

a felhasználó legnagyobb ellensége mindig saját maga. ha ellátogat egy ilyen weboldalra, azzal már ő tette meg az első lépést a probléma előidézéséhez. a megelőzés a legjobb orvosság, 0-day pedig bármikor adódhat. de talán ezen is javít majd az Apple új bug bounty programja – nyilván attól függően, hogy a feketepiacon mennyiért lehet eladni egy adott exploitot, és az adott személy blackhat vagy whitehat beállítottságú.

hiba nélküli, 100%-ban biztonságos rendszer nincs, aki ezt állítja akár az iOS-ről is, az téved.

1 kedvelés

Biztos van valóságalapja, nem kétség, de azért helyén kell kezelni ezeket, mert ilyenkor úgy be tudják állítani, mintha a Mount Everest arrébb ment volna 10 métert - mikor a konkurencia mondja, hogy hajjaj hatalmas hibák vannak a másik rendszerében - burkolva promózza, hogy gyertek vegyétek inkább az én rendszerem…

Valóban, tökéletes feltörhetetlen rendszer nem létezik, de lehet rá törekedni és azzal is felesleges vitatkozni, hogy leginkább az Apple törekszik erre.

" Google privately disclosed the vulnerabilities in February, giving Apple only a week to fix the flaws and roll out updates to its users. That’s a fraction of the 90 days typically given to software developers, giving an indication of the severity of the vulnerabilities."

Ez azért nem biztos, hogy ezt igazolja. De mindegy, nem vitázni akarok.