Bloomberg: jobb kamerával és Face ID-val érkezik az iPhone 11

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/08/26/bloomberg-jobb-kameraval-es-face-id-val-erkezik-az-iphone-11/

Mark Gurman a Bloombergnél közzétette a legújabb elemzését, melyben az Apple eljövendő termékeiről ír. A cikkből kiderül, hogy Gurman értesülései szerint milyen újdonságok lesznek az iPhone 11-ben, az idei iPad Pro modellekben és még egy olcsóbb HomePodról is érkeznek hírek. Nézzük meg, hogy ezúttal mit gyűjtött össze Gurman! iPhone Pro A MacBookhoz van MacBook Pro,…

Semmi lényeges újítás, kisebb notch, hosszabb aksiidő, gyorsabb wireless töltés?
Elég vékonyka ez így. A fentiek miatt nem sok értelme van újabb modellre váltani.

hogy pontosan milyen újdonságokkal érkezik az új készülék, az majd akkor derül ki, ha az Apple bemutatja. addig ezek csak pletykák, amiket érdemes a helyükön kezelni.

Az olyan emberektől mint te mindig megkérdezem, hogy a “nincs semmi lényegi fejlesztés” címszó alatt mégis mit vártok? Főzzön kávét? Vagy szerelje meg a biciklid lapos kerekét?

No offense, tényleg érdekelne.

Nem, az nem érvényes, hogy hát bírhatná az akksija 2 napot, vagy visszarakhatnák az ujjlenyomat olvasót, mert nyilvánvalóan az akku technológia limitálja az Apple-t, a másodikat meg okkal cserélték le az FaceID-ra…

1 kedvelés

Én egy olyan funkciót szeretnék, hogy, ha veszek egy új iPhone-t, akkor az a következőt már magától kifizeti és nekem nem kell ilyenekkel bajlódjak…

Szerintem leírtam, és nem volt közötte bicikliszerelés.
Bocs, de egy új színű hátlap nem ok arra hogy telefont cseréljek. Vagy egy új kamera hogy sötétben jobb képet csinálhassak (mert ugye az átlagembernek ez elegendhetetlen feature).
Ellenben a többi amit leírtam igen, mind fontosak.
Mi másra lennél még kiváncsi? Nem voltam elég konkrét?
Írod hogy no offense, de alapjában az volt.

Azt honnan tudod hogy nem lehet jobb wireless toltes benne? Vagy hogy nem lehet kisebb a notch? Semmit nem tudunk az uj keszulekrol addig, amig be nem jelentik.

Számomra az a vérlázító, hogy 3. évben is kiadják ugyanazzal a designal a telefont. A hátsó kameramodulon kívül szerintem semmi változás nem lesz. Egy kicsit gyorsabb lesz, egy kicsit jobban bírja majd az akksi. Ennyi…

  1. évben? Ugyan voltak kissebb változások, leginkább a kamera és notch tekintetében, de a design a 6-os óta ugyanaz. 6 évnek is jó lesz az!

Én azért örültem volna egy kis formai változtatásnak! Mondjuk azt a szögletes fomát megkaphatták volna a iPhone-ok, mint az újabb iPad modelek. Ugyan az az évek óta unalmas kinézet, csak most még egy iszonyúan gusztustalan kamera kialakítás is. Kap egy új csippet? 0.01százalékkal gyorsabban tölt be egy weboldal?Hiába mondják, hogy hány százalékkal gyorsabb, az a gyakorlatban nem igazán számottevő. Remélem valami bődületes meglepetéssel készülnek, mert így nem lesz sok új vevő!

@Roorszag, @totopad: azért ez mindig vicces, mert amikor két évente jött az új design, akkor meg az volt a probléma. az első iPhone után (itt még 1 évvel) az volt a gond az iPhone 3G-vel, hogy miért kellett ez a műanyag szappantartó, aztán az iPhone 3GS után miért kellett üveg hátlapú iPhone 4, utána a jól megszokott méret helyett miért kell magasabb kijelző az iPhone 5-be, majd a 6 megjelenésekor, hogy mi a fenének kell eleve nagyobbnak lennie, és vékonyabbnak, stb. most meg az a baj, hogy X éve nincs érdemi változás. :slight_smile:

Én alapból pont leszrom, hogy néz ki, úgyis flip tokban tartom őket, tök mind1, milyen formája van.
Szal nekem aztán pont, hogy nem probléma a design. Nem az alapján döntök, hogy veszek-e újat, vagy sem.

ja, tok. :smiley: emlékszem, az is minden alkalommal sarkalatos gond volt, ha az új készülékre nem volt jó a régi tok. :smiley:

Amit mind felsoroltál olyan fejlesztések lehetnek, amit nagy valószínűséggel a megjelenés napjáig nem fogunk biztosra megtudni. Szóval elméleti síkon lehurrogni azt a készüléket, amit majd 2-3 hét múlva fognak csak elvileg bejelenteni; eléggé lottó.

A dizájn tökre szubjektív (kár is róla vitatkozni szerintem), nekem bejön az X formája, a Samu szögletes, edge-to-edge, lekerekített borzalmától a hideg futkos a hátamon.

1 kedvelés

Btw szoftveresen sokkal többet el tudnék képzelni azon felül amit az iOS 13 el fog hozni, de nem vas.

Személyes véleményem, hogy a hardver már rég ott van, ami egy átlag embernek kell (de a heavy usereket is gond nélkül kiszolgálja), szoftverben többet lehetőséget látok.

Nem hurrogtam le, azt írtam, hogy ha csak ennyi a változás, akkor nincs értelme váltani,
mert ez nem indok arra hogy készüléket váltsak. Illetve kérdeztem, hogy mi újság notch, aksi, töltés terén.
Ilyenkor már elég sok részlet ki szokott szivárogni, a fentieken kívül viszont semmi mást nem említettek még, attól tartok nem is lesz. Én fogok a legjobban örülni ha mégis jönnek lényegi fejlesztések.

1 kedvelés

Én azt mondom, hogy jöjjön ki egy modell és utána egy S modell és a harmadik évben jöjjön az új design. Egyébként nem ismerek olyan embert, aki szerint ez a kamera elrendezés szép lenne. Agyon verném azt a designert, aki ezt kitalálta.

Senki nem mondta, hogy kötelező váltani. Én sem váltottam az X-ről az Xs/Xr-re mert nem volt értelme.

Max. akkor váltanék, ha az általam használt 2 szolgáltatóból az egyik bevezetné az eSim-et, másért nem. :slight_smile:

Nem vagyok egy nagy iphone guru, de tobb mint 10 eve iphonet hasznalok, 3gs-sel kezdtem, anno jailbreakeltem is, nem tizen éves voltam…Szerettem, magaval ragadott, jo volt hasznalni, szinte minden evben valtottam, jok voltak az ujitasok, stb. Van macbookom is, pro, tök jó, hogy gördülékenyen megy minden a ket eszköz között. Ma már csak az asszony hasznalja netezesre. Sajnalom, hogy nem lehet tükrözni tv-re csak apple tv-vel, csak ennyire hasznalnam, nem veszek, de neha jo lenne a gyerekrol kepeket lapozgatni nagyban, telorol. Bar a belso tarhely vicc katogoria az arhoz kepest… Nincs mar meg a sima, gördülékeny hasznalat, vagyis masoknal sem rosszabb mar. Tularazott, atlagtermeknek erzem, ami lemondasokkal jar, es eleg sok ujitas csak loholas mas gyartok utan. Perzse majd az apple csak akkor adja ki, ha mar tuti faszan mukidik, megcsinalja jobban…azert volt egy par baki, ami nem ezt tamasztja ala… Az elmult evekben csak azert nem hagytam fel vele, mert a feleséggel jo az imessage meg a facetime. Most majd meglatjuk mi lesz…

Szerintem nem szabad abból kiindulni, hogy “régen minden jobb volt”, mert régen már az hatalmas innováció volt, hogy az ember a saját ujjával egy (akkoriban) nagykijelzős telefont tud irányítani, 3 az 1-ben: telefon - internet - zenelejátszó stb, ez akkoriban egy teljesen új dolog volt, de most (jelenleg) nincs erre lehetőség, mert minden gyártó megtorpant egy kicsit technikailag. A következő ilyen nagy lépés talán az lesz mikor már telefon nélkül fogunk telefonálni…

Tény, hogy kb egyszintre ért a többi gyártó az almával, az Apple pedig nem hozott azóta semmi nagy durranást - mert nem tudott, ahogy senki más… Az a baj, hogy mindenki úgy indul ki az Apple névből, hogy tőle várják a nagy újítást, a nagy innovációt - mert eddig ők csinálták -, de a többi gyártónál ez miért nem merül fel problémaként?

Annyira egyszerű most a helyzet, hogy bárki körül tud nézni a mobilpiacon és a számára megfelelő készüléket venni, nincs már olyan nagy diff a gyártók között. Én személy szerint sose tudnék Androidot használni, nem azért mert tőből utálnám, csak a hosszú évek alatt megszoktam az iOS-t, és akárhányszor a kezembe veszek egy droidot hosszú ideig keserem mi merre és nem tudok kiigazodni rajta sokadik alkalom után sem… :smiley:

Akinek iPhone kell megveszi, akinek droid az pedig azt… kár ezen lovagolni, hogy mi mennyibe kerül, Samu telefonok között is találni olyat ami simán kerül annyiba, mint egy iPhone és nem igazán tud többet nála. Az Apple talán úgy tudná ezt javítani, hogyha ő is csinálna nem egy, hanem több olcsóbb telefont is, bár az valszeg a minőség javára menne és az nem pálya nekik… (bár mostanában… :smiley: )