Brick vagy van még esély?

Helloka. Nem tudtam bekapcsolni a telot, aztan fel nap utan sikerult, de egy appot sem tudok megnyitni, meg az uzeneteket, telefont, idojarast, fotokat vagy az orat sem. Rogton bezarodnak, visszadob a fomenube. A futo programok kozt latom oket, de megnyitni onnan sem sikerul. Biztonsagi mentest sem tudok csinalni itunesban, mert “Nem indithato munkamenet” uzenetet kapok. Sokszor fel sem ismeri a telefont vagy megszakad a kapcsolat. Mit gondoltok?

a brick azt jelenti, hogy teljesen halott a készülék. a leírtak alapján nem derül ki, mi okozza a problémát. az iTunes hiba lehet valami Windows-os hülyeség is. a multitasking listában látható appok nem feltétlen futnak, azokat az iOS automatikusan bezárogatja.

ha Windows-t használsz, akkor menj végig az itt leírtakon:

ha így sem sikerül a mentés a géppel, használj iCloud biztonsági mentést.

Szia Jadeye! Koszi a gyors valaszt, de nem javult meg. Erdekes modon enged torolni appokat, bar 20-30 masodpercbe telik. Le is toroltem parat, de a helyzet valtozatlan. Semmit nem tudok megnyitni. Beallitasokat sem. DFU vagy recovery? Adatokat nem nagyon hagynam veszni, icloud mentes eleg regi, mert valami miatt nem sikerult az utobbi par honapban es az nem a tarhely hianya.
Egy regi 5-os szifon amugy.

Egyedul a fenykepezogep indul el es onnan a fotok is megnyithatok, de kulon nem es semmi mas sem, tehat a telo hasznalhatatlan. Reset valahogy vagy mas otlet? En RAM vagy ROM hibara gondolok.

Nincs keznel egy Apple Configurator vagy egy Xcode? Ezekben lathato lenne, hogy mennyi hely van, illetve a naplok is lathatoak lenenek. A configuratorral torolni is lehetne ha nagyon tele van.

biztos, hogy nem az általad említett “RAM vagy ROM hiba”. ez valami szoftveres gond lesz. de látatlanban még találgatni is nehéz. rá kéne dugni egy Mac-re, hogy azzal sikerül-e lementeni az adatokat — ugyanakkor az így készített mentést én legkevésbé sem javasolnám visszaállítani, mert az a hibától függően magát a hibát is visszateheti.

Letoltottem az iPhone Configuration Utility-t, mert Mac nincs keznel es dev. accountos ismeros sincs. Tudom, hogy mar nem tamgatott, de attol meg elindulhatna. Egyelore nem teszi, de meg probalkozok vele pl. egy 32 bites Win-on. Regebbi iTunes-rol is irnak, regedit butykoles, openSSL…

Ah, az utilitynek parban kell lennie az iOS verzioal, az kb 7-8 eve nem frissult, szoval kb iOS 6 - 7 verzio korulig tudsz vele barmit kezdeni.

Akkor az is kilove :frowning:
Apple Configurator az mindenki szamara hozzaferheto? Tehat csak egy Mac kell hozza? Mit lehet torolni vele, mert szabad hely boven van, appok java is le van mar gyalulva.
iTunes-bol nem lehet gyari resetet?

Honnan tudod, hogy van hely? Honnan tudod, hogy az appok tenyleg le lettek gyalulva? A settings app elindul es ott ir sok-sok helyet?

3-500MB szabad hely volt rajta, most kb.1GB, ha sikerult letorolni rendesen a progikat. Nem tudok belepni sehova.

Szerintem tovabbra sincs rajta hely. Igy latatlanban nem tudok mast modani.

A nagy tavolsag miatt nem tudom megmutatni. Azt ajanlod, hogy szerezzek egy Mac-et es a Configuratorral nezzem at a rendszert? Tudnal segiteni, ha elakadnek?

Igen. A Configurator ingyenesen telepitheto az App Store-bol. Itt van annyi nehezito tenyezo, hogy habar neked iOS 10-hez kell (tehat egy kb 4 eves verzio is jo lenne), ami jelenleg a Storebol letoltheto, annak Big Sur kell. Azt megneztem, hogy ha egy iPhone 5-ot dugok a Big Sur-os gepemre, akkor azt is latja, tehat a friss verzio is mukodni fog.

Ha mutogatsz screenshotokat, elvileg tudunk segiteni majd, hogy hol es merre kellene kattintanod. Elso korben az lenne a legfontosabb, hogy lassuk, hogy mennyi a tenyleges ures hely, illetve mik kerulnek a rendszerlogba. Az Xcode (fejlesztokornyezet) is tud segiteni, mert ha sok felgyult diagnosztikai adat van, akkor azokat leszedi es letorli a telefonrol (ezeket a telefonod normal korulmenyek kozepette, lassan kuldozgeti az Applenak, majd torli a keszulekrol, viszont ha osszeborult a vilag es minden elcrashel, akkor vegtelen sok diagnosztikai adat keletkezik).

Ha rádugja egy Mac-re azt távolról nem lehet (mint a windows esetében vnc-vel) nektek is látni? Sokkal 1xűbb lenne a műsor.